banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
18 Ağustos 2019 Pazar

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin - BU FİLMİN SENARİSTLERİ BELLİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, parti binasında dün basın toplantısı düzenledi. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’a bir dizi soru yönelten Hikmet Erbilgin, “AKP ve MHP anlayışı Kastamonu için aynıdır. Ha Tahsin Babaş, ha Galip Vidinlioğlu. İkisi de aynı anlayışın devamıdır” dedi.

12 Mart 2019 Salı 09:43
CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin  - BU FİLMİN SENARİSTLERİ BELLİ
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, parti binasında dün basın toplantısı düzenledi. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’a bir dizi soru yönelten Hikmet Erbilgin, “AKP ve MHP anlayışı Kastamonu için aynıdır. Ha Tahsin Babaş, ha Galip Vidinlioğlu. İkisi de aynı anlayışın devamıdır” dedi.

Kastamonu’nun yeni bir anlayışa ve yeni bir pencereye ihtiyacı olduğunu ifade eden Erbilgin, Kastamonu’nun büyümesi ve gelişmesi için 20 ilçede belediye başkan adayları ve kadroları ile göreve hazır olduklarını söyledi.

“KASTAMONU ACABA İKTİDARLA NASIL BÜTÜNLEŞECEK?”

Basın toplantısının başında AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’nün Küre’de yaptığı açıklamaların bir bölümünü izleten Hikmet Erbilgin, “Sayın Doğan Ünlü, ‘Yetkiyi bize verin, Küre’yi uçuralım’ diyor. Sonrasında ‘Küre geri kalmış, Küre ihmal edilmiş, bir şey yapamadık’ diyor. Şehir ile bütünleşmekten bahsediyor. Kastamonu acaba iktidarla nasıl bütünleşecek? 3 milletvekilini vermiş. 20 ilçeden de 14 belediyeyi teslim etmiş ve ülkeyi 17 yıldır yönetiyorsunuz. ‘İktidara destek verirseniz, Küre’yi uçuralım’ diyor. Bu aynı yalanı 2014 yılında Tahsin Babaş içinde söylemişlerdi. Ben Doğan Ünlü’ye katılıyorum. Uçanlar var. Doğan Ünlü uçmuş. Ne dediğinin farkında değil. Doğan Ünlü’nün ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Çatalzeytin, dört dönemdir AKP’nin elinde gidelim bakalım Çatalzeytin uçmuş mu? Hatta Hakkı Köylü ve Metin Çelik’te bize eşlik etsin. Bende Milletvekilimiz Hasan Baltacı’yı alayım. Araç’ı, Abana’yı, Pınarbaşı’nı, Azdavay’ı ve diğer AKP belediyelerini gezelim. Bakalım bu belediyeler hak ettiğini almış mı? Yoksa belediyeler Araç Belediyesi gibi borç batağına mı saplanmış? Belediyeleri iş yapamaz hale mi getirmişler? Belediyelerin imkanlarını birilerinin ceplerine mi doldurmuşlar?  Kastamonu Belediyesi’ni birlikte gezelim. Belediyenin imkanların kimlerin cebine doldurulmuş? Hep keseri kendilerine mi yontmuşlar? Bir bakalım” dedi.

“İKTİDAR YAPAMADIĞINI İTİRAF EDİYOR”

AK Parti’nin şehri yönetemediğini itiraf ettiğini ifade eden Hikmet Erbilgin, “İktidar bütün ülkede yaptığı gibi bu ilçeleri Cumhuriyet Halk Partisi yönetiyormuş gibi, tıpkı Cumhurbaşkanımızın ‘Bu şehirlere ihanet ediliyor’ dediği gibi aldatıldık manasında bir şeyler söylüyorlar. Bütün seçmenlerimizden ricam şudur. İktidar yapamadığını itiraf ediyor. Belediyeleri yapacak olanlara teslim etmemiz gerekiyor. O yapacak olanlarda Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin olduğu anlayıştır. Biz buna talibiz ve bu ilçelerimizi en iyi hizmetle buluşturacağız. Peki bu kadar iddialı nasıl konuşabiliyorum? Birleşmiş Milletlerin (BM) araştırmalarına göre Türkiye’deki en iyi ilk 10 belediye başta olmak üzere en iyi belediyeler CHP’nin yönettiği belediyeler. İşte Doğan Ünlü’nün yapamadık dediği ilçelerle ve 20 ilçemizle bu hizmetleri buluşturmak için belediye başkan adaylarımız ve kadrolarımız hazır.

“SANIRIM BU İÇTİMAYA DİZME İŞİNİ

HİSARARDI MAHALLESİ’NDEN BAŞLATTILAR”

Yüksel Aydın’ın Devrekani’de yaptığı açıklamalara da cevap veren Hikmet Erbilgin şunları söyledi; “Sayın Yüksel Aydın, meşhur il başkanımız. Devrekani’de bana işime bakmamı öğütlemiş. Ben zaten işime bakıyorum. AKP ve MHP’nin bu ülkeye yaptığı kötülükleri her yerde yüksek sesle söylüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi ile seçmenlerin buluştuğunda neler yapacağımızı anlatıyorum. Benim işim bu, ben bunun için il başkanıyım. Sayın Aydın, İstanbul’da gezerken ben Tahsin Babaş’ın bu şehirde imar ve rantla ilgili neler yaptığını duyurdum. Bu konularında takipçisiyim. Ama sayın Aydın bir şeyi unutuyor. Tahsin Babaş’ın beraber yürüdüğü yol arkadaşları 11 tane Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediye meclisi üyeleri arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde yaptığım bir açıklamada, ‘Bu şehri içtimaya dizecek gibi davranıyorsunuz’ demiştim. Sanırım bu içtimaya dizme işini Hisarardı Mahallesi’nden başlattılar.

“ŞEHRE RACON KESEREK SİYASET YAPILMAZ”

Hisarardı Mahallesi’nde duyduklarımız şehir içtimaya geçirmek için harekete geçtikleri anlaşılıyor. Bu konuda bir yanlışım varsa sayın Yüksel Aydın düzeltmelidir. Bu şehrin öncelikle seçim döneminde huzura ihtiyacı var. Şehri gererek, şehre racon keserek siyaset yapılmaz. Halk bunu kabul etmez. Seçmen bunu kabul etmez.

“SAYIN AYDIN, KENDİSİNİ FİLM SETİNDE SANIYOR”

Sayın Yüksel Aydın, açıklamalarında Maskeli Beşler’den bahsetti seçime 10 gün kala da Mahşerin 4 Atlısı’nı açıklayacağını söyledi. Sayın Aydın, kendisini film setinde sanıyor. Ancak film setinde olduğunu düşünüyorsa bu filmin senaristleri belli. Senarist Tahsin Babaş, figüranlar ise MHP’li meclis üyelerinin de içerisinde olduğu belediye meclis üyeleridir. Şimdi sayın Aydın bu senaryonun içerisinden rol kapmaya çalışıyor. Türkiye’nin dört bir yanında Cumhur İttifakı olarak hareket ettikleri AKP ile tartışma üzerinden belediyeye yol almaya çalışıyor.

“AKP VE MHP ANLAYIŞI KASTAMONU İÇİN AYNIDIR”

AKP ve MHP anlayışı Kastamonu için aynıdır. Ha Tahsin Babaş, ha Galip Vidinlioğlu. İkisi de aynı anlayışın devamıdır. Kastamonu büyüyecekse, gelişecekse, yeni bir anlayışa, yeni bir pencereye ihtiyacı vardır. O modelde Eskişehir modelidir. Birleşmiş Milletlerin açıkladığı ve Türkiye’de ilk 10’a giren belediyelerin uyguladığı modeldir. O belediye modeli sosyal ve kültür olanaklarının geliştiği dayanışmacı, paylaşımcı bir belediyecilik anlayışıdır.”

“OTURDUĞUN YERDEN AHKAM KESMEK, RACON KESMEK KOLAY”

Bir basın mensubunun Yüksel Aydın’ın CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk’ün Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi’ne danışman olduğu ve ayda 8 bin 500 TL maaş aldığını yönünde ki iddialarını sorması üzerine değerlendirmelerde bulunan Hikmet Erbilgin, “Yüksel Aydın’a tavsiyem; Milliyetçi Hareket Partisi’nin Maslak’taki görevli belediye meclis üyesine sorarak bu konuda doğru cevabı alabilir. İkincisi sayın Yüksel Aydın, Mehmet Sirkecioğlu’ndan bahsetmiş. Yüksel Aydın’ın MHP’si Mehmet Sirkecioğlu’nu yetiştirip, ustalık döneminde AKP’ye göndermiştir. Şimdi o ustalara sorması lazım. Bu konuyu Sirkecioğlu’na ve MHP’li meclis üyesi sayın Demir’e sorması lazım. Yetmez bütün belediyedeki uygulamalarla ilgili şikayetçi olduğu yüksek binalar ve rantla ilgili MHP’li 11 belediye meclis üyesini çağırıp ‘siz ne yaptınız’ diye sormalıdır. Bu kararların altında kimlerin imzası var kamuoyuna açıklamalıdır. Oturduğun yerden ahkam kesmek, racon kesmek kolay. 11 tane belediye meclis üyesi var. Bunlar acaba teşvik pirimi aldığı için mi? Şike yaptığı için mi? Antrenmana çıkmadığı için mi? Kondisyonu düşük olduğu için mi? Kadro dışı kalmıştır. Oraya sorması gerekiyor. Oradan doğru cevabı aldıktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin cevaplayamayacağı hiçbir soru yok” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV