CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin BU BAYRAM BARIŞIN BAYRAMI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Eğitim-İş Sendikası, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’nda ortak bir tören düzenledi.

  CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin  BU BAYRAM BARIŞIN BAYRAMI
banner72

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Eğitim-İş Sendikası, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’nda ortak bir tören düzenledi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Anıt’a çelenklerin sunulmasının ardından konuşma yapan CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Yasama, yargı ve yürütme gücünü, yani egemenliği bir kişiye teslim ettiğinizde hukukun üstünlüğü yok olur. Üstünlerin hukuku geçerli olur yani egemenlik bir kişiye, zümreye ve sınıfa bırakılmış olur. Yine üzülerek bugün bu tabloyu yaşıyoruz ve bütün dünya bu tablonun tanığıdır. Meclis Millî Kurtuluş Savaşı'nı yöneten bir meclistir, bugün yetkileri büyük ölçüde elinden alınmış bir meclistir. Cumhuriyeti sürdürmek ve yükseltmek, TBMM'yi yeniden egemen kılmak, bu cumhuriyetin çocukları olarak bizlerin görevi. Öyle de olacak.

Bu nedenle meclisin kurulduğu bugün sadece il Milli Eğitim Müdürlüğünün koyacağı bir çelenkle geçiştirilemeyecek kadar önemli bir gündür. Milli iradenin gününde valiliğimizin ve belediyemizin çelengi olmadan kutlanan gün eksiktir, ihmal edilmiştir, görünmez kılınmak istemektedir. İzin vermeyeceğiz. Bu bayram barışın bayramı, bu bayram yoksul çocuklarının bayramıdır. Görevimiz, ülkemizi çocuklarımızla, torunlarımızla, hep birlikte yaşayacağımız, özgür, demokratik, çağdaş, zenginliğin yaratıldığı, adil Paylaşıldığı, dünyanın en saygın ülkesi yapmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi bu bilinçle çalışacak, halkımızın verdiği sonsuz güçle hepimizin özlediği huzur ve barış içerisindeki Türkiye’yi kuracaktır. 23 Nisan bu büyük görevin simgesidir. Bugün Okullarında sevinçle bu bayramı kutlayan çocuklarımızı selamlıyorum. Bize böyle bir bayramı kazandıran, büyük Atatürk'ü, tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi saygıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

Eğitim-İş Şube Başkanı Ahmet Tevfik Bal ise yaptığı konuşmada bayramı kutladı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER