CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk KASTAMONU DEĞİŞİME HAZIR OLMALI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, yaptığı açıklamada, “Sadece 20 gün sonra Kastamonu değişime hazır olmalıdır. Değişimin işareti Kastamonu Belediye Başkanlığı makam odasının duvarlarının yıkılması ile başlayacak ve Kastamonu sosyal belediyecilik ile tanışacaktır. Başaracağız. Çünkü Kastamonu’nun sosyal belediyeciliğe ihtiyacı var” dedi.

  CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk  KASTAMONU DEĞİŞİME HAZIR OLMALI
banner72


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, yaptığı açıklamada, “Sadece 20 gün sonra Kastamonu değişime hazır olmalıdır. Değişimin işareti Kastamonu Belediye Başkanlığı makam odasının duvarlarının yıkılması ile başlayacak ve Kastamonu sosyal belediyecilik ile tanışacaktır. Başaracağız. Çünkü Kastamonu’nun sosyal belediyeciliğe ihtiyacı var” dedi.
Yaptığı açıklamada Teknoparklara dikkat çeken Öztürk’ün açıklaması şöyle: “Kurum ziyaretlerine başladığımız günden bu tarafa çeşitli görüşmelerimiz oldu. Bizlere hayallerini anlatan hemşehrilerimiz, çalışanlarımız ve esnaflarımız oldu. Bu ziyaretlerimizden bir tanesi Kastamonu Genç Girişimciler Derneği idi. Bu ziyaretimizde katılımcılardan onlarca soru aldık ve cevaplarını verdik. Onlar hayallerindeki Kastamonu’yu bizlere sordu. Bizler hayallerimizdeki Kastamonu’yu anlattık. Çok iyi izlenimler ile oradan ayrıldık. Kendilerine şahsım ve ekibim adına çok teşekkür ediyorum.
KASGEG derneğinde sorulan bir soru benim için çok önemli idi. Bu yıl 18 yaşına girmiş ve ilk defa oyunu kullanacak bir genç kızımızın sorduğu bu soru beni yarınlar için umutlandırdı ancak bugünün siyasetçilerinin bakış açısını gördüğümde korkuttu. Genç kızımızın bakış açısı ile ‘Millet bahçeleri’, ‘Mahalle evleri’, ‘Millet Kıraathanesi’ gibi seçim vaatlerini sıralayan iktidarları gördüğümde aradaki uçurumdan gerçekten korktuğumu ifade etmeliyim. Yola çıkarken bütün projelerimizin içinde insan olacak dediğimizde ülkeyi yönetenler ve 25 yıldır Kastamonu’yu yönetenler ile aramızdaki yönetim farkını düşündüğümüzde soruyu soran kızımızın gözlerinin içine bakarak onun hayallerini gerçekleştirmek için gerekli vizyona sahip olduğumuzu önce kendime ve daha sonra ekibime güvenerek büyük bir özgüven ile cevapladım.
Soru aynen şöyle sorulmuştu kızımız tarafından; ‘Sayın Başkan adayı, dünya endüstri 4.0 diyor. Yapay zeka ile üretilen robotlar sayesinde 50’ye yakın iş yarınlarda güncelliğini yitirecek ve yeni yeni meslekler ortaya çıkacak. Belediye başkanlığını kazandığınızda bu teknolojiyi Kastamonu’ya kazandıracak projeniz var mı?’
Bu kadar muhteşem bir bakış açısına, bu kadar yüksek bilinç seviyesine ulaşmış bir genç kızımıza ve onun şahsında bütün gençlerimize hayran oldum. Daha önceden açıkladığımız ‘Gençlik kurulunu’ bunun için yönetim sistemimizin içine almıştık. Orada, soruyu soran kızımız gibi gençlerimizin fikirlerini, düşüncelerini ve projelerini hayata geçirmek için belediyemizin olanaklarını sonuna kadar kullanacağımızdan Kastamonulu hemşehrilerimizin şüphesi olmasın.
Allah nasip eder ve Kastamonulu hemşehrilerimiz teveccüh gösterirlerse belediyenin bütçesini ortaya koyup; ne yapıp, ne yapamayızın hesabını yaptıktan sonra muhakkak üniversiteler ve sivil toplum örgütleri ile istişareler yapıp Kastamonu’ya geleceğin kapılarını açacak teknokentin temellerini atacağız.
Bizim sistemimizde hesapsız, kitapsız ve insansız hiçbir şey olmayacak. Geleceği yakalayabilmek, Kastamonu’yu çağın gerektirdiği çağdaş yaşam seviyesine çıkarabilmek için belediyenin kaynaklarını kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İnternetin gelişi ile programcılık, yazılım ve bilişim ölümsüz mesleklerin arasına girmiş bulunuyor.
Gençlerimizin hayaline ortak olabilmemiz için bilişim, teknoloji ve yazılım konusundan ne kadar önemli olduğunu şu örnekle ortaya koyabiliriz.
Amerika Birleşik Devletleri’nin teknoloji devi Apple’ın bütçesi 2019 yılı itibarı ile 1 trilyon doları aşmıştır.
Türkiye’nin 2019 bütçesinin 961 Milyar TL olduğunu düşündüğümüzde sadece tek bir teknoloji ve bilişim şirketinin bir ülkenin bütçesini katlıyor olabileceğini dikkatinize sunmak isterim. O yüzden Kastamonulu genç kızımızın sorduğu sorunun ve kurduğu hayallerin aslında ülkemizin geleceği olduğunu anlamanızı isterim. Bunun için Kastamonu belediyesini kazandığımızda teknokent projesinin gerçekleşmesi için ciddi çalışmalar yapacağımızın sözünü verebilirim.
Ülkemizde bu konuda yapılan girişimleri önemsiyor ve bu çalışmalara Kastamonumuzun yetişebilmesini sağlayacağız. Kastamonu Belediyesinin israf edilen kaynaklarını belediye bütçesine geri döndürdüğümüzde genç kızımızın hayallerinin Kastamonu’da yaşayan birçok gencimizin hayalleri ile beraber gerçeğe dönüşeceğine eminim.
Kastamonu arazi yapısı, doğası ve konumu itibari ile bunu başarabilecek güçtedir. Sadece gerçekleştirmek için gerekli irade, plan, proje ve bütçenin oluşmasını sağlamak gerekmektedir. Bizde bu irade, düşüncemizi plana dökebilecek bir ekip ve bunu projeye dönüştürebilecek ileri görüş ve bunları gerçekleştirebilmek için gerekli bütçe bulunacaktır. Çünkü belediyemizin olanakları gerekli özen gösterildiğinde bu yatırımları gerçekleştirebilecek güçtedir. Sadece 20 gün sonra Kastamonu değişime hazır olmalıdır. Değişimin işareti Kastamonu Belediye başkanlığı makam odasının duvarlarının yıkılması ile başlayacak ve Kastamonu sosyal belediyecilik ile tanışacaktır. Başaracağız. Çünkü Kastamonu’nun sosyal belediyeciliğe ihtiyacı var.”
Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER