CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk BİZİ BAĞIRLARINA BASTILAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, 45 bin kişi ile kucaklaştığını ve projelerini anlattığını ifade ederek, “Kastamonulular bizi bağrına bastı” dedi.

CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk BİZİ BAĞIRLARINA BASTILAR
banner72

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, 45 bin kişi ile kucaklaştığını ve projelerini anlattığını ifade ederek, “Kastamonulular bizi bağrına bastı” dedi.

Öztürk’ün açıklaması şöyle: “Geçtiğimiz hafta ortasında sosyal medya üzerinden yaptığımız canlı yayın ile bugüne kadar yaptığımız çalışmanın reel ve duygusal tepkilerini ölçme fırsatı yakaladık. Sokakta kucaklaştığımız insanların yüreğinde karşılığımız nedir onu ölçme fırsat bulduk. İki aydır 45 bin kişi ile yüz yüze görüştüğümüze, onların sorunlarını dinlediğimize ve çözüm yollarını anlattığımıza rakiplerimiz inanmak istemiyor. İstemiyor, çünkü binlerce lira harcayıp janjanlı programlar ile açıkladıkları, oturup kendilerinin bile aralarında anlaşamadığı kopyala, yapıştır projeler ile bu işi halledeceklerini zannediyorlar. Oysa çalışanın, çalıştığının karşılığını alacağının farkında değiller. CHP il teşkilatı, milletvekilimiz, merkez ilçe teşkilatı, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye meclis üyelerimiz ve il genel meclisi üyelerimiz ile sabahın ışıkları ile beraber yola koyuluyor ve gecenin geç saatlerine kadar Kastamonulu hemşehrilerimiz ile birebir görüşüyor, sorunlarını dinliyor ve çözüm yollarını anlatıyoruz.
Biri parası ile koltuğunu koruyacağının rüyasını gören, diğeri başka partilerden devşireceği oylar ile belediye başkanlığı koltuğuna oturacağı rüyasını gören iki aday arasında bize düşen tek şeyin çalışmak olduğunun farkındaydık.
45 bin insan ile görüştük diyoruz, onlara hayal gibi geliyor.
Vatandaşa hizmet için yola çıkmışsanız, vatandaşa gitmekten başka bir yol bilmiyoruz.
Televizyon, radyo, sosyal medya sadece sizin çabalarınıza destek olacak mecralardır. Vatandaşa kendinizi anlatabileceğiniz en geçerli yol, vatandaş ile birebir temastır.
Onu kucakladığınızda size vücut dili ile vereceği tepkidir. 45 bin kişiden bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az insandan tepki aldık.
Sarılıp kucaklaştığımız insanlarımızdan hayır dualar ile beraber şu sözü duymaktan dolayı sevindik ve mutlu olduk.
‘Mustafa başkanım, Sen bize Kastamonulular gibi sarılmayı yeniden öğrettin’ Biz yola çıkarken Kastamonu’nun kadirşinaslığının farkındaydık. O yüzden ‘Kastamonu’ya kollarımızı açtık, O bizi bağrına basacaktır’ demiştik.
Teşekkür ediyoruz AKP’lisi, CHP’lisi, İyi Parti’lisi, MHP’lisi, SP’lisi bütün Kastamonululara. Bizi bağırlarına bastılar.
Kastamonu halkı hizmete susamış. Hizmet ile kandırılıp, hayal kırıklığı yaşamaktan bıkmış. Biz onların ruhuna hitap ettik.
Oy kaygısı ile bölünmeye, kutuplaşmaya çalışılan hemşehrilerimiz ile aynı kenti paylaştığımızı ve ayrımız gayrımız olmadığını gösterdik. Diğer adayların 21 Şubat’tan yani biz sahaya inmeden önceki projelerine bakınız, bir de biz sahaya indikten sonraki projelerine.
21 Şubattan önce yol, kavşak, beton ve demir projesi yarıştıran iki aday, bizim insan odaklı projelerimizle beraber proje açıklamalarını değiştirdiler.

İnsanların tenceresinde 5-6 adet patates bile kaynamazken, köprü, kavşak ve kaldırım edebiyatı yapmanın geçersizliğini onlara göstermiş olduk.
25 yıldır Kastamonu’yu yöneten bu iki partinin belediyecilikten anladığı tek şeyin rant olduğu böylece vatandaşlarımız tarafından anlaşılmış oldu.
Biz insan dedik, insanımızın hayatını nasıl kolaylaştırabilir ve insanımızın hayatındaki yükü nasıl hafifletebiliriz diye yola çıktık. Sokaklarında yaşanabilir ve gülümseyen insanların yaşadığı bir Kastamonu’yu nasıl oluşturabiliriz diye yola çıktık.
Kastamonu belediye yönetimini ele aldığımızda vatandaşlarımızın bunu en kısa zamanda hissedeceğinden kuşkumuz yoktur.
Hayatı bir bütün olarak düşündük ve açıkladığımız projelerimizi bunun üzerine kurduk.
Yaşlısı, genci, engellisi, kadını, erkeği ve çocuğu ile herkesin hayatına nasıl dokunabiliriz. Bunun hesabını yaptık.
Belediye meclis üyesi listemize vatandaşlarımızın çok iyi bakmasını isterim. İncelesinler ve Belediye meclisini nasıl oluşturduğumuza dikkat etsinler.
Belediye meclis üyesi listemiz ahbap çavuş ilişkisi ve oy kaygısı ile değil, Kastamonu’ya hizmet ederken ortaya koyacağımız vizyonun parçalarını tamamlayan kişilerden seçtik.
Eğitimcilerimiz, hukukçularımız, mühendislerimiz, sosyal bilimcilerimiz, ev hanımlarımız, öğrencilerimiz, teknik ekibimiz ile hizmete talip olduk. Bir hizmeti proje safhasından, gerçekleştirme safhasına kadar bütün ekibimizi eksiksiz oluşturduk. Kaybedecek vaktimiz yoktur. Mazbatamızı aldığımız gün hemşehrilerimizin hayatını bir nebze olsun rahatlatmak için hizmet etmeye başlayacağız.
25 yıl sonra Kastamonu para endeksli değil, insan endeksli bir belediyecilik anlayışı ile tanışacaktır. Halkımızın teveccühü ile bu bize nasip olacaktır. Yaradan utandırmasın ve beş yıl sonra da aynı samimiyet ile Kastamonu’da yaşayan bütün insanımızla kucaklaşmayı nasip etsin. Bir adayımız parasına güvenerek yola çıktı. Bir adayımız başka partilerden seçmen devşirmek için yola çıktı. Biz ise Kastamonu’ya güvenerek yola çıktık. Başaracağız. Hep beraber çalışarak başaracağız.”
Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER