banner38

banner46

banner47

29 Mayıs 2020 Cuma

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse Kastamonu’da sağlık sistemi çökmüş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Kadın Kolları Genel Sekreteri Ayfer Cömert ile CHP Kastamonu İl Başkanlığını ziyaret etti. “Umut Her Yerde” projesi kapsamında Kastamonu’ya geldiğini söyleyen Fatma Köse, Kastamonu’daki sağlık sisteminden yakındı.

03 Ekim 2019 Perşembe 10:03
 CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse Kastamonu’da sağlık sistemi çökmüş
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Kadın Kolları Genel Sekreteri Ayfer Cömert ile CHP Kastamonu İl Başkanlığını ziyaret etti. “Umut Her Yerde” projesi kapsamında Kastamonu’ya geldiğini söyleyen Fatma Köse, Kastamonu’daki sağlık sisteminden yakındı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, yaptığı açıklamada, “Bugün bir Cumhuriyet şehrinden Anadolu’ya seslenmekten mutluluk duyuyorum. Burada olmak benim için çok kıymetli. ‘Umut Her Yerde’ projesi kapsamında bir yolculuğa başladık. ‘Demokrasi, Adalet ve Barış’ yolculuğu ismiyle başladığımız yolculuk kapsamında, önce İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde çalışmalarımızı yaptık. İkinci ayağı da Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesinde yaklaşık 20 ili kapsayacak bir yolculuk. Karadeniz Bölgesi ziyaretlerine ilk Kadın Mitingi’nin yapıldığı bir ilden başlamak güzel. Bu yolculuğun amacı, ülkemizde yolunda gitmeyen olayları her yerde anlatmak ve gerekli çözüm önerileriyle birlikte halkımıza ulaştırmak.

“EN ÖNEMLİ SORUNLARDAN BİRİSİ DEMOKRASİ”

Ülkemizde en önemli sorunlardan birisi demokrasi sorunu. Bu sorunu hayatlarımızda hissediyoruz. Otoriter, baskıcı, hukuksuz ve liyakatin önemsenmediği bir ülkede yaşıyoruz. Türkiye, demokrasiden ve uygar dünyadan uzaklaştı. Güçler ayrılığı diye bir şey söz konusu değil. Tamamen tek adam rejimine dayalı bir sistemle yönetilmekteyiz. Medya üzerinde ciddi bir baskı var, yaşamış oldukları zorlukları hissediyoruz. Medyanın tekelleşmesiyle birlikte çok seslilik engellendi. Doğru-dürüst medyanın yerini trol kültürü aldı.

Yargı tarafsız değil. Düşünce ve ifade özgürlüğü ülkemizde kalmadı. Bunun için çözüm var. Güçler ayrılığı ilkesi yeniden getirilmeli. Yasama erki üzerindeki vesayet kaldırılmalı. Halkın egemenliği yeniden tesis edilmeli. Konuşabilir bir Türkiye olması için halkın egemenliği tesis edilmeli. Konuşamayan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Partizanlık ve itaat kültürü devlet yönetimde ve kurumların işleyişinde etkisiz hale getirilmeli.

“KASTAMONU’DA 10 BİN 183 KAYITSIZ İŞSİZ VAR”

Kadın cinayetlerine de değinen Köse, “Özellikle son 17 yıldır artarak devam eden kadın cinayetlerine şahit oluyoruz. Sadece 2011 yılında bir düşüş olduğu gözlemleniyor bunun sebebi 2011 yılında bizim de Türkiye olarak ilk imzacısı olduğumuz İstanbul Sözleşmesi’nin ülkemizde uygulanması. Kadın cinayetlerine dur demek için de yollardayız. Bugün tenceresini kaynatamayanlar var. Her evde bir işsiz var. Genç beyinler neden kendine bir yol arıyor. Üretemeyen bir Türkiye’de kim kalabilir. Kastamonu’da çiftçilik ve hayvancılıkla kalan nüfus borçlar ve maliyet açısından azalmış. 10 bin 183 kayıtsız işsiz Kastamonu’da var. Özelleştirmeden dolayı düşük maaşla çalışan maden işçileri var. Kastamonu’da okul binaları depreme dayanıklı değil. Toplum Yararına yapılan başvurular arasında ayrımcılık yapılıyor. Herkes herşeyden eşit şekilde yararlansın. Hastane ve doktor yetersizliği söz konusu. Kastamonu’da sağlık sistemi çökmüş. Göçlerden dolayı Kastamonu’da genç nüfus diye bir şey yok. Burası Şerife Bacı’nın memleketi böyle mi olmalı? Üretemeyen bir Kastamonu. Türkiye’deki sorunlar artarak Kastamonu’da da devam ediyor. Hiçbir şey üretemediğimiz için borçlandık. Ovalara bakıyorum, güzelim ovalar bomboş. Devletime, milletime ne oldu? Onun için yollardayız. Yerel seçimlerin başarısı Millet İttifakına umut oldu. 81 milyona umut oldu. Bu ülkede bazı şeyler değişebiliyor. Konuşamayan Türkiye, konuşan bir Türkiye haline geldi. Yerel seçimlerdeki Millet İttifakı’nın başarısıdır. Millet İttifakının devam etmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV