banner29
24 Mart 2019 Pazar

CHP, imza kampanyası başlattı

Kastamonu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı Şeker İş'ten sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanlığı da imza kampanyası başlattı.

01 Mart 2018 Perşembe 13:40
CHP, imza kampanyası başlattı


   Kastamonu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı Şeker İş'ten sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanlığı da imza kampanyası başlattı. 
İl merkezinin yanı sıra Taşköprü, Hanönü, Devrekani, Seydiler ve İhsangazi'yi de kapsayan kampanyanın sloganı ise “Şeker Fabrikası Kastamonu'dur Satılamaz” olarak belirlendi. 
Kastamonu çiftçisi, köylüsü, esnafı ve halkı için çok önemli bir değer olan Şeker Fabrikası'nın satılması halinde kapanma tehlikesiyle karşı karşıya bırakılacağını söyleyen CHP Kastamonu İl Başkanı Hasan Baltacı ile CHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdaroğlu tüm Kastamonuluları kampanyaya destek vermeye çağırdı. 
Kastamonu Şeker Fabrikası'nın Kastamonu'nun can damarı olduğunu söyleyen Hasan Baltacı, “CHP her zaman emeğin alın terinin yanında olmuştur. Bugünde şeker fabrikalarının yanındadır ve olmaya devam edecektir. Şeker fabrikaları sadece şeker üreten tesisler değildir. Şeker fabrikaları, milyonlarca köylümüzün, milyonlarca çiftçimizin o kutsal emeğini üretime dönüştüren değerli tesislerdir. Türkiye'de artık bizim milli değerlerimiz yok sayılıyor. Eğer iktidar sahipleri iddia ettikleri kadar milli olsalar bu tesisleri yabancı uluslararası şirketlere peşkeş çekip onların kazançlarına kazanç katmak üzere yeni düzenlemeler yapmazlardı. TEKEL fabrikaları satıldığında sonunun ne olduğunu gördük. Taşköprü SEKA satıldığında ne olduğunu gördük. Çocuklarımızı, geleceğimizi yabancı firmaların tatlandırıcılarına mahkum etmemek için fabrikamızın satışına karşı durmalıyız. Şeker Fabrikası Kastamonu'dur satılamaz. Tüm Kastamonuluları imza kampanyamıza destek olmaya, imza vermeye bekliyoruz” dedi.
Kastamonu Şeker Fabrikası'nın satışının Kastamonu çiftçisinin ağır yara almasına yol açacağı gibi halk sağlığının da ciddi anlamda tehdit altına gireceğini belirten CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdaroğlu da, “Bunlar bir bir özelleştirilip satıldığında ülkemizdeki yabancı çok uluslu şirketlerin nişasta bazlı üretim yapan Cargill gibi şirketlerin önü açılacak. Halkımızın sağlığı yabancıların eline bırakılacak” ifadelerini kullandı. 
Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV