CHP İl Kongresi 6 Ocak 2018'de yapılacak iLK ADAY HASAN BALTACI

Harita Mühendisi Hasan Baltacı, 6 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kongresi'nde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

CHP İl Kongresi 6 Ocak 2018'de yapılacak iLK ADAY  HASAN BALTACI


Harita Mühendisi Hasan Baltacı, 6 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kongresi'nde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. 
Hasan Baltacı, avukat eşi Güneş Demirkıran Baltacı ile birlikte dün CHP il binasında bir basın toplantısı düzenledi. ‘Sorunları değil, çözümleri konuşacağız’ diyen Hasan Baltacı, seçimleri kazanması durumunda Kastamonu’da güven veren bir CHP oluşturacaklarını dile getirdi. 2019 yılında Kastamonu’yu CHP ile yeniden tanıştıracaklarını ifade eden Hasan Baltacı şöyle konuştu; “Partimizin başlamış olan 36. Olağan Kongre sürecini demokrasiye, geleceğe, iktidar yürüyüşümüze olan inancımla saygıyla selamlıyorum. Mahallelerimizden ve köylerimizden başlayarak ilçe ilçe hazırlandığımız 36. Kongremiz İl Kongresi aşamasına gelmiş bulunmaktadır. Süreç yeni İl Başkanımız ve yönetim kurulumuzun seçilmesi sürecidir. Bu vesile ile yeni görevlerine seçilen delege, yönetim kurullarına, bayrağı devralan ve taşımaya devam eden ilçe başkanlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Görevlerini devreden arkadaşlarıma verdikleri emekler için saygılarımı sunuyorum. 2019 yılının şehrimiz ve ülkemizin kaderini doğrudan etkileyeceği bilinciyle daha aktif, daha etkin bir yönetim kurulunun oluşmasına kayıtsız kalmamak adına arkadaşlarım ile birlikte İl Başkanlığına talibiz. Kastamonu’muz da Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu iradesi ve günümüzün birleştirici gücü, yuvamız CHP’de dostlarım, parti emekçileri ve CHP’nin kıymetli, fedakar üyelerinin desteğiyle bu yola çıkıyoruz. 

“ŞEHRİMİZİ VE ÜLKEMİZİ 
YÖNETMEYE HAZIRIZ”

Partimizin değerli fertlerinden, gerekse toplumun tüm kesimlerinden hemşerilerimin daha etkin, gündemi takip eden değil takip edilen, fikirleri daha genç, kadın emeğinin daha aktif olduğu, çalışkan bir il başkanı ve yönetim kurulu oluşması beklentisi, etkin bir muhalefet talebine kayıtsız kalmayacağımızı, bunun gereği olarak göreve talip olduğumuzu buradan ilan ediyorum. Tüm bunların devamı ve gayretimiz CHP iktidarını ilimizde tesis etmek, yerelde il ve ilçelerimizde sosyal demokrat belediyeciliği yeniden inşa etmektir. Ülkemizin içinden geçtiği süreç zor ve ağır bir süreç olmakla birlikte geleceğe doğru hep birlikte çıkış yollarını da sunuyor.  Cumhuriyetimiz vesilesiyle ve halkımızın büyük bedeller eşliğinde elde ettiği kazanımlar bugün ciddi bir saldırı altındaysa, bunda en büyük sorumluluk bizlerindir. Bu kadar büyük mirası, doğru bir yönetim anlayışı ile geleceğe taşımak, yurttaşlarımızla buluşmak temel görevimizdir. Ben ve arkadaşlarım işte bu kararlılığı göstermek, bunun önderlik etmek iddiasıyla yola çıkıyoruz. Sesimizin tüm yaşam alanlarında, köyden, mahallerimize adım adım her alanda yankılanması için insanlarımız ile büyük kucaklaşma için yola çıkıyoruz. Biz hazırız. Partimizi yönetmeye, şehrimizi yönetmeye, ülkemizi yönetmeye hazırız. 

“KADIN VE GENÇLİK 
ÇALIŞTAYLARI DÜZENLEYECEĞİZ”

Parti içinde Danışma Kurulu oluşturarak aktif hale getireceğiz. Belediye Meclis üyelerimizin daha etkin ve daha verimli siyaset yapabilmesini sağlayarak sosyal demokrat belediyeciliğin nüvelerini Kastamonu'ya göstereceğiz. Gençlik Çalıştayı ve Kadın Çalıştayı yapacağımızı daha önceki kongrede de vaat etmiştik. Yine aynı iddiadayız. Siyasette yola çıkanların ilk yol arkadaşları eşleridir. Ben eşimin güveni ve desteğini alarak yola çıktım ve ilk açıklamamı onunla birlikte yapmak istedim. Özellikle kadının olmadığı bir yerde başarının olmadığını ve olmayacağını düşünüyorum. Parti Genel Merkezimizin Sandık Bazlı Seçmen Çalışması'nı parti içi örgütlenmede çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde tüm ilçe ve köylerde Sandık Bazlı Seçmen Çalışması'na ağırlık vereceğiz. Önümüzdeki dönem seçim dönemi olacak. Özellikle parti içi aday belirleme süreçlerinde daha bilimsel, daha akılcı, daha hedefe dönük ve daha demokratik aday belirleme süreçleri olacak. Kastamonu'nun kalbini, gönlünü kazanabilecek ekiplerle çalışmalar yapacağız. Bizim yüzümüz toplumu kazanan bir yüz olacak. Bunu 6 Ocak'tan itibaren Kastamonu görecek.

“SORUNLARI DEĞİL, 
ÇÖZÜMLERİ KONUŞACAĞIZ”

Biz muhalefet partisiyiz ve elbet muhalefet görevimizi sonuna kadar yerine getireceğiz ancak bizim yönetimimizde, başkanlığımızda CHP sorunları konuşan bir parti değil, çözümleri konuşan parti olacak. Vatandaşın siyasilerden beklediği çözümdür. Örneğin besiciliğin yoğun olduğu Kastamonu'daki tek yem fabrikası kapanıyorsa, biz çıkıp Kastamonu'da yem fabrikası kapandı demeyeceğiz, çözüm üreteceğiz. Hayvancılığın bu kadar yoğun olduğu Kastamonu'da yem fabrikası olmak zorundadır.”
Serkan Horuz
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER