10 Ağustos 2020 Pazartesi

CHP heyetinin ziyaretinde konuşan Başkan Galip Vidinlioğlu: BİZİM GİZLİ KAPAKLI BİR İŞİMİZ YOK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman ve CHP'li belediye meclis üyesi Av. Özgür Ergülenoğlu dün Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nu makamında ziyaret etti.

30 Nisan 2019 Salı 10:21
  CHP heyetinin ziyaretinde konuşan Başkan Galip Vidinlioğlu:  BİZİM GİZLİ KAPAKLI BİR İŞİMİZ YOK

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman ve CHP'li belediye meclis üyesi Av. Özgür Ergülenoğlu dün Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nu makamında ziyaret etti.

BALTACI: ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nu tebrik ederek sözlerine başlayan CHP Milletvekili Hasan Baltacı, “Kastamonu’nun Kastamonu Belediyesi’nden beklentileri malum. Bu anlamda bizde kendi fikirlerimizi, önerilerimizi zaman zaman Kastamonu Belediyesi ile paylaşacağız. Kastamonu için yapılacak tüm olumlu çalışmalarda bizlerde elimizden gelen desteği vereceğiz. Bundan sonra seçim tartışmalarını geride bıraktık. Önümüzde 5 yıllık bir hizmet süresi var. Bu konuda bizde Kastamonu’nun siyasileri olarak, temsilcileri olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.

ERBİLGİN: YAPICI ELEŞTİRİLERİMİZ OLACAK

Ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin; “31 Mart seçimlerinde Kastamonu halkı Galip Vidinlioğlu’nu seçti. Bizde hayırlı olsun ve başarı dileklerimizi iletmek için bir araya geldik. Bizlere de belediye meclisinde temsil hakkı tanıyan Kastamonululara karşı sorumluluklarımız var. Bu yönüyle belediye hizmetleri süresince bizler elimizden gelen desteği sağlayacağız. Çünkü Kastamonu’nun çok eksiği var. Kastamonu için yapılması gereken çok şey var. Ben huzurlarınızda sayın başkanımıza bir ricamız var. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi toplantılarımız eğer uygunsa canlı olarak halkla paylaşılmasını rica ediyoruz. Bunun şeffaf belediyecilik noktasında uygun olacağını düşünüyoruz. Tabi taktir başkanımızın. Hizmet süresi boyunca elbette muhalefet olarak bizler eleştirilerimizi yapacağız. Tabi bu eleştiriler yapıcı olacak” açıklamasında bulundu.

VİDİNLİOĞLU: KİMSENİN SİYASİ KİMLİĞİNE BAKMADAN HİZMET EDECEĞİM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise şunları söyledi; “Seçim benim açımdan 31 Mart akşamı bitti. Bundan sonra şehrin belediye başkanı olarak kimsenin siyasi kimliğine bakmadan hizmet edeceğim. Seçim döneminde söylediğim hiçbir söz inanmayarak söylediğim söz değildi. Hep inanarak söylediğim sözlerdi. Geçtiğimiz günlerde CHP Merkez İlçe ziyarette bulundu. Yine aynı şeyleri söyledim. Eleştiriye her zaman açığız. Şehir adına doğruyu bulma, şehir adına doğru soruyu sorabilme şehrin geleceğini de belirleyecektir. Bu noktada her türlü eleştiriye açığız. Destekte tabi ki bekliyoruz. Hep söylediğim şuydu. Doğru sorular, doğru cevaplara götürür. Dolayısıyla soruyu yanlış soruyorsanız, cevabınız doğru bile olsa yanlış yerde olursunuz. Dolayısıyla şehirle ilgili doğru soruyu soruyor olabilmemiz lazım. Bu anlamda da doğru sorulara kim katkı verirse teşekkür ederiz. Onun çözümü noktasında da elimizden gelen gayreti gösteririz. Şehirle ilgili bir sürü problem var. Bunları çözme noktasında ortak aklı oluşturmak ve beraber hareket edebilmek benimde isteğim ve dileğimdir. Eleştiriler yapıcı olduğu sürece mutlaka yararlı olacaktır. Çok övülmek ve pohpohlanmak benimde sevdiğim şeyler değil. Onun için en güzeli yapıcı, olumlu eleştirilerde bulunmaktır” ifadelerini kullandı.

“BİZİM GİZLİ KAPAKLI BİR İŞİMİZ YOK”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in belediye meclisi canlı yayınlansın önerisi üzerine konuşan Galip Vidinlioğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Önümüzde ki dönemlerde de belediye meclisi toplantıları canlı yayınla veriliyordu. Bu noktada alt yapımız hazır. Geçtiğimiz toplantıyı bizde canlı olarak yayınladık. Yayınlamaya da devam ederiz. Çünkü bizim gizli kapaklı bir işimiz yok. Herkesin her şeyden haberi olması en doğru olandır.”

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV