CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Bu kongrenin kazananı CHP OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 36’ncı Kastamonu İl Kongresi’nde konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi birileri gibi göstermelik bir kongre yapmayacak.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Bu kongrenin kazananı CHP OLACAK

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 36’ncı Kastamonu İl Kongresi’nde konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi birileri gibi göstermelik bir kongre yapmayacak. Bu kongre Cumhuriyet Halk Partisi’nin mahallelerde, köylerde kurulan sandıklardan gelen ilçe delegeleri ve il delegelerinin vereceği kararla şekillenecek. 3 başkan adayı ile demokrasinin en güzel örneğini göstereceğiz. Bugün buradan bir tane kazanan çıkmayacak. Elbette birisi sadıktan önde çıkacak ama o kazanana 2 tane baş yardımcı seçilecek. Buranın kaybedeni olmayacak. Bu kongrenin  kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olacak” dedi.
Kastamonu’ya geldiğinde karşısına ‘Milli İrade’nin tek lideri’ yazan bir afişle karşılaştığını anlayan Özel, “Kastamonu’ya girdiğimde gördüğün büyük bir afiş bir malumun ilanı birilerinin nasıl bir siyaset örmeye çalıştığının ispatıydı. Karşımıza büyük bir afiş ‘Milli İrade’nin tek lideri’ yazarak altına Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanının fotoğrafını koymuşlardı. Sürekli bir tek vurgusu ile 1930’lu 1940’lı yıllarda Almanya’ya dayatılan şekilde bugün karşımıza Kastamonu’da tek lider diye bir afiş çıkıyor. Aslında bu Almanya’nın tek, tek, tek diye bastırarak Hitler’i Almanya’nın ve dünyanın başına bela ettiği mantıkla siyaset yapmak istiyorlar” diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDE Kİ SEÇİMLERİ 
REFERANDUMA ÇEVİRMEK 
BOYNUMUZUN BORCU”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de genel seçimlerin referandum havasında yapılması gerektiğini anlatarak, "Referandum öncesinde Anayasa Mahkemesini, yargı bağımsızlığını, kuvvetler ayrılığını konuşalım derken nasıl birileri 'Ey Kılıçdaroğlu' deyip seçimi genel seçime dönüştürerek kazanmaya çalıştı, bizim de önümüzdeki seçimi referanduma dönüştürmek boynunun borcu. Kendilerini Kaf Dağı'nda görseler de karşılarında güçlü bir iradeyle karşılaştılar" dedi.

 “16 NİSAN RUHUNU 
YAKALAMAK LAZIM”

CHP olarak 16 Nisan ruhunu yakalamaları gerektiğini ifade eden Özel, “Her şey bir yana, tabii o kadar kolay olmayacak.16 Nisan'daki ruhu yakalamak lazım. Karşımızda ilkokul matematiği olan, OBEB yöntemi ile ülkeyi yöneten biri var. OBEB, ortak bölenlerin en büyüğü demek. Sağcı olur, solcu olur. Alevi olur, Sünni olur. En son nikahını belediye personeline kıydıranla imama kıydıranlar oldu. Bu şekilde insanları kutuplaştırıyor, bölüyor. Bugüne kadar başarılı olduğu bir yöntem ama ilkokulda bir de OKEK var. OKEK de ortak katların en küçüğü demek. Birileri ortak bölenlerin en büyüğü ise bununla mücadele etmenin yöntemi, ortak katların en küçüğünde bir araya gelmek. Biz referandumda trafoya kedi girecek diye korkuyorduk, ana trafoya kaplan soktu namussuzlar. Her şeye rağmen bir arada durmayı başardık. OKEK'in en küçüğü olan adalet için adalet yürüyüşü yaptık" şeklinde konuştu.

“CHP’DEN TERÖRİST 
ÇIKMAZ DEYİN”

Özel, CHP'nin ülkenin temel taşı olduğunu vurgulayarak, "Atatürk'ten, CHP'den 900 KİT kalmış. Bunlar sata sata bitirdiler. Başarı hikayesi dedikleri, dededen babadan kalan helal mirası haramzadelerle yemek oldu. Bugün geldiğimiz noktada bir başarı hikayesi deniyorsa buna göğsünü kabartacak olan biziz.'Bunlar terör örgütleri ile beraber' diyorlar. Terör örgütleriyle beraber demesi, 'Ben CHP'ye söyleyecek söz bulamadım' demektir. Onlara 'Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinden terörist çıkmaz' deyin. Onlara 'Sevr'i yırtıp Lozan'ı yapan İsmet Paşa'nın partisinden terörist çıkmaz' deyin. Onlara 'Kıbrıs'a Türk bayrağını diken Ecevit'in partisinden terörist çıkmaz' deyin." 
Serkan Horuz
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER