CHP Gençlik Kolları Başkanı seçilen Alican Yılmaz HER YERDE, HER ALANDA BUNDAN BÖYLE BİZ VARIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları İl Başkanlığı kongresi, Cumartesi günü Saatçiler Konağı’nda yapıldı. Kongredeki seçime tek liste olarak katılan Alican Yılmaz, CHP Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Yılmaz, yaptığı konuşmada: “Memleketimizden 3 milletvekili çıkaracağız, iktidara geleceğiz. Gençliği kazanan bu yolun sonunda başarıya ulaşan olacaktır. Her yerde, her alandan bundan böyle biz varız” dedi.

 CHP Gençlik Kolları Başkanı seçilen Alican Yılmaz   HER YERDE, HER ALANDA BUNDAN BÖYLE BİZ VARIZ

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları İl Başkanlığı kongresi, Cumartesi günü Saatçiler Konağı’nda yapıldı. Kongredeki seçime tek liste olarak katılan Alican Yılmaz, CHP Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Yılmaz, yaptığı konuşmada: “Memleketimizden 3 milletvekili çıkaracağız, iktidara geleceğiz. Gençliği kazanan bu yolun sonunda başarıya ulaşan olacaktır. Her yerde, her alandan bundan böyle biz varız” dedi.

Kongreye CHP Parti Meclis Üyesi ve Milletvekili Hasan Baltacı, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, CHP Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu, CHP Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman ve gençler katıldı.

BÖBÜROĞLU: TÜRKİYE DEĞİŞECEKSE, CHP KADROLARI DEĞİŞTİRECEK

Açılış konuşmasını yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu, “Türkiye çok ciddi bir değişimin eşinde. Çünkü ilk defa oy kullanacak 7,1 milyon insan var. Tabii biz Kastamonu’da bu oranın en düşük 2’nci iline sahibiz. Yalnız hepimiz bu yeni dünyada, sosyal medyanın var olduğu bu hayatta, tüm Türkiye’de arkadaşlarımız, akrabalarımız, birçok birleşimin içinde yer alıyoruz. Her yerde görüşlerimi dile getirmemiz gerekiyor. Türkiye değişecekse, CHP kadroları değiştirecek. CHP’nin kendini anlatmakta zorluk çektiği 24 ilden bir tanesi Kastamonu. Bunun için Hasan bey partinin de önüne geçecek bir kabule sahip. Dolayısıyla biz her zaman ona destek olacak şekilde çalışmalarımıza devam etmeliyiz” dedi.

SALMAN: HER KURUM YA ÖZELLEŞİYOR, YA SATILIYOR

CHP Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman’da şunları ifade etti: “Şu an iktidarın gençliğe verdiği önemsizlik, değersizlik ve yok sayma olarak hem eğitim, hem iş imkansızlıkları ile canlarından bezdirmiştir. Atatürk, ‘Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet, delalet, hatta ihanet içinde olabilirler’ demiş. Ne de güzel demiş. Şu an aynen yaşadığımız gibi memleketin her köşesi, her kurum ya özelleşiyor, ya satılıyor, kaybediyoruz.”

MUTLU: TEK GÜVENCEMİZ SİZLERSİNİZ

“Gençler Türkiye sizlere emanet” diyerek konuşmasına başlayan Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu ise, “Başarının yolu çalışmaktan ve inanmaktan geçiyor. Burada bir yerlere varmak için önce kararlı durmalı ve inanmalısınız. Biz size sonuna kadar güveniyoruz. CHP bünyesinde gençleri bir arada görmek çok çok mümkün olmuyordu. İktidarın politikalarını biliyorsunuz. İlk önce CHP’den kaydınızı sildireceksiniz, sonra işe girmek istiyorsanız sıraya gireceksiniz, yedeğinde yedeği olacaksınız, bir yere de kımıldayamayacaksınız. Fazla fikir beyan etmeyeceksiniz, sadece sıranızı bekleyip biat edeceksiniz. Biz Atatürk’ün bize emanet ettiği ülkede böyle bir zihniyetin altında yaşamak istemiyoruz. Buradaki tek güvencemiz sizlersiniz. Ben gözlerinizde bu kıvılcımı görüyoruz. CHP bünyesinde genç olmak ve mücadele vermek zor. Kastamonu’da bu iş biraz daha zor. Fakat inanın, siz kendinize güvenin başarı peşinizden koşa koşa gelecek” şeklinde konuştu.

BALTACI: KARANLIĞI, CEHALETİ ANLATMALIYIZ

Koronavirüs testi pozitif çıkan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’e acil şifalar dileyen CHP Parti Meclis Üyesi ve Milletvekili Hasan Baltacı, şöyle konuştu: “Bugün bu ülkede özel hastaneler sahibi olan bir Sağlık Bakanı olduğu ve sürecin başından bugüne kadar işi sadece bir takım rakam açıklamak olan bir sağlık sisteminin olduğu bir ülkede lütfen arkadaşlar sağlınıza dikkat edin. Sağlık sistemi ancak bizim alacağımız tedbirlerle ayakta durabilecek düzeye geldi. Bugün hastaneler yüzde 100 doluluğa ulaşmış durumda. Bu sürecin en başından beri yapmış olduğumuz uyarılara kulak tıkayan iktidar, hastaneye gittiğinizde eğer testiniz pozitif çıkıyorsa, sizi evde tedavi olmak için eve gönderiyor, hiçbir tedbir almaksızın. Öncelikle sağlığımıza hepimiz dikkat ediyoruz. 40 yaşının üzerindeki, 50 yaşının üzerindeki seçmenin fikrini değiştirmenin tek bir yolu var. O seçmenin çocuklarının fikirlerini değiştirmek. Eğer biz o gençleri kavrayabilirsek, eğer o gençlere bu ülkeyi birlikte kurabileceğimizi, demokrasiyi yeniden inşa edebileceğimizi anlatabilirsek eğer, annelerinin, babalarının, akrabalarının fikirlerini değiştirebilecekler, seçmenin yönelimlerini değiştirecekler. Onun için gençlik kollarımızın çalışmalarının ne kadar önemli olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyorum. Bugün yaşadığımız düzeni, karanlığı, cehaleti, cehennemi birbirimize anlatmalıyız. Artık bunun bir adım ötesine geçerek örgütlenip birlikte hareket etmenin zorunluluğunu hep birlikte görüyoruz. Kendi ülkesinde yaşamak istemeyen milyonlarca genci barındırıyoruz. Öyle ki, genç işsizlik oranı TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre yüzde 30’ların üzerine çıkmış ama gerçekte belki yüzde 50’lileri geçmiş, bunun yanında 3-5 milyon genç ne eğitimde, ne de istihdamda olmadığı görülüyor. Devlet tarafından sahipsiz bırakılmış. Nerede olduğunu kimsenin bilinmediği 3-5 milyon gencin yaşadığı bir ülkeden bahsediyoruz. Anne ve babaların okuttuğu, diploma sahibi olduğu ama diplomasına güvenemeyen, diplomasının herhangi bir işe yaramadığına inanan milyonlarca genç var. Diploması işe yarasa, işe girmiş olsa, bu ekonomik kriz altında kazanacağı paranın TL cinsinden güveninin olmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Parası pulu güzel bir işte çalışsa, emeklilik hakkının nasıl olacağı, tazminatının garanti olup, olmadığı bilemeyeceğimiz bir ülkede yaşıyoruz. Çünkü kıdem tazminatlarına da iktidar her an el koyabilir.

“ÜLKENİN GELECEĞİNİ BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Sağlık Bakanı özel hastaneler sahibi, Milli Eğitim Bakanı özel okullar sahibi ve eğitimde en büyük masrafı öğretmen maaşı olarak görüldüğü bir ülkede yaşıyoruz. Tecavüzcülerin, tacizcilerin, katillerin aramızda dolaştığı ama twit atanların, düşüncelerini ifade edenlerin cezaevine atıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Gençliğin potansiyelini biz ne kadar görüyor olursak olalım, iktidar da bu gençliğin potansiyelini çok önceden görüp, Türkiye’yi İmam Hatipleştirerek, gençliğin üzerinde projeler hazırlayarak, bu ülkeyi yönetebileceklerini zannettiler ama geldiğimiz aşamada artık bu projenin de iflas ettiğini görüyoruz. En azından hiç kimsenin söz söyleyemediği, söyleyeninde kapısı kırılarak cezaevine atıldığı bir ülkede, sosyal medyadan gençlerin ‘sana oy moy yok’ diyerek, Erdoğan’a korkulu rüyalar yaşattığı bir ülkede yaşıyoruz. Arkadaşlar umut sizsiniz. Bu ülkenin size ihtiyacı var. Bu partide gençlere ve kadınlara siyaset yapmaya açık. Bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Bu ülkenin geleceğini birlikte değiştireceğiz.”

YILMAZ: İKTİDARA GELECEĞİZ

CHP Gençlik Kolları Başkanı seçilen Alican Yılmaz’da: “Gençler el üstünde tutulmalıdır, çünkü bu ülkenin ve bu partinin geleceği bizleriz. Ben bu konuda her zaman mücadele ettim ve mücadele etmeye devam edeceğim. Bunu başarmanın formülü kendi içimizde saklı. Kendinize inanın, biz bunu yapacak güce sahibiz. Biz taşın altına elimizi koyduğumuz zaman, mutlaka bir gün Kastamonu Kalesi’ne CHP’nin bayrağını astıracağız. Memleketimizden 3 milletvekili çıkaracağız, iktidara geleceğiz. Gençliği kazanan bu yolun sonunda başarıya ulaşan olacaktır. Her yerde, her alandan bundan böyle biz varız” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER