CHP, Fener Alayı düzenledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Cumhuriyetin 97’inci yıl dönümü nedeniyle Kışla Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar Fener Alayı düzenledi.

CHP, Fener Alayı düzenledi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Cumhuriyetin 97’inci yıl dönümü nedeniyle Kışla Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar Fener Alayı düzenledi.

Fener Alayı’na katılan CHP’liler ve vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı’na kadar marşlar söyleyerek yürüdü.

ERBİLGİN: ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

Yürüyüşün sonunda konuşan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Her 23 Nisan’da, 19 Mayıs’ta, 30 Ağustos’ta ve 29 Ekim’lerde kararlı bir biçimde Kışla Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yol tutanlar biliniz ki bu yol demokrasiye bağlanacak. Biliniz ki bu yol bağımsızlığa bağlanacak. Biliniz ki bu yol ülkeyi tek adama dönüştürmek isteyenlere karşı kararlı bir tutuma dönüşecek. Bizler Cumhuriyet’in bağımsızlık olduğunu bilenler, bizler Cumhuriyet’in dayanışma, paylaşma olduğunu bilenler, bizler Cumhuriyet’in bereket olduğunu bilenler, bu ülke yeniden Cumhuriyet’i kurana kadar, yeniden Cumhuriyet’ine sahip çıkana kadar kararlı bir biçimde yürümeye devam edeceğiz. Bundan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

BALTACI: KARARLI BİR ŞEKİLDE MÜCADELE EDECEĞİZ

CHP Parti Meclisi Üyesi ve CHP Milletvekili Hasan Baltacı ise, yaptığı konuşmada:  “Bundan 100 yıl önce İstiklal Yolu’ndan yürüyenler eğer tereddüt etseydi, elinizdeki meşalenin ateşi hiç yanmayacaktı. Aynı kararlılıkla yürüdüğümüz sürece bu meşalenin ateşi hiçbir zaman sönmeyecek. Bizler ki bu toprakları bir hanedana asla teslime etmeyeceğiz. Bizler ki Cumhuriyet’in yüzüncü yılında Cumhuriyet’i yeniden inşa edeceğiz. Bu topraklarda hakkın, hukukun, adaletin hüküm sürmesi için kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER