CHP'den PTT çağrısı

CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak, saha çalışmaları sonucunda tespit ettikleri sorunlar hakkında yazılı basın açıklaması yaptı

CHP'den PTT çağrısı
banner72

CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak, saha çalışmaları sonucunda tespit ettikleri sorunlar hakkında yazılı basın açıklaması yaptı. Esentepe Mahallesi'nde bulunan derenin ıslahı konusunda çağrı yapan Karabacak, ayrıca; Mehmet Akif Ersoy ve İnönü Mahallesi'nde bulunan PTT şubelerinin de hafta içi tüm günlerde hizmet vermesi gerektiğini belirtti.

CHP olarak, vatandaşların ekonomik kriz ve Kovid-19 salgını sürecinde karşılaştıkları sorunları, yaşadıkları sokak ve mahallelerin çözüm bekleyen sorunları dinlediklerini söyleyen Merkez İlçe Başkanı Karabacak, ''Kastamonu merkez ilçemizde yaptığımız ziyaret ve incelemeler neticesinde İnönü Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve Esentepe Mahallemizin acil çözüm bekleyen sorunları tespit edilmiştir'' dedi.

'PATPAT'  ISLAH BEKLİYOR

Esentepe Mahallesi'nde bulunan ve 'Patpat' ismiyle bilinen derenin; en kısa süre içerisinde Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile Kastamonu Belediye Başkanlığı koordinasyonunda ıslahının gerçekleştirilmesi gerektiğini hatırlatan Başkan Karabacak, ''Hayvan Pazarı ve TOKİ konutlarına ulaşımın bölgeden sağlanması nedeniyle dere üzerindeki köprünün genişletilerek sık sık yaşanan trafik kazalarının önüne geçilmesi önem taşımaktadır'' dedi.

'İNÖNÜ'DE PTT 5 GÜN HİZMET VERMELİ'

İnönü Mahallesi PTT Şubesi'nin haftada iki gün hizmet verdiğini hatırlatan Karabacak, şubenin haftanın 5 gün hizmet vermesi gerektiğini kaydederek, ''Bu hizmetin ivedilikle verilmeye başlanması hem Kovid-19 salgınının bulaş riskinin azaltılması hem de vatandaşımızın ekonomisine katkı sunulması açısından önemlidir'' dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde ise Tosya Yolu üzerinde bulunan PTT Şubesi'nin kapalı tutulması nedeniyle mağduriyet yaşandığına dikkat çekerek, '' Tosya yolu üzerindeki PTT Şubesi en az hafta 2 gün hizmet vermeli, emeklilerimizin, çalışanlarımızın mağdur olmasının önüne geçilmelidir. Başta Kastamonu Belediye Başkanlığı olmak üzere PTT Kastamonu Başmüdürlüğü’nü göreve davet ediyor, yaşanan mağduriyetlerin biran önce giderilmesi çağrısında bulunuyoruz'' dedi.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER