CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk BİZDEN RANT PROJELERİ BEKLEMEYİN

CHP ve İyi Parti’nin Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, Cuma günü yeni bir proje açıklayacağını, bu projenin Kastamonuluların çok büyük bir derdine derman olacağını ve kendisine hayır duası olarak geri döneceğini söyledi. “Biz belediye bütçemizi yandaşlarımızı değil, hemşehrilerimizi zengin etmek için kullanacağız” diyen Öztürk, “Bizden beton, demir ve rant projeleri beklemeyin” dedi.

CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk  BİZDEN RANT PROJELERİ BEKLEMEYİN
banner72

 

CHP ve İyi Parti’nin Kastamonu Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, Cuma günü yeni bir proje açıklayacağını, bu projenin Kastamonuluların çok büyük bir derdine derman olacağını ve kendisine hayır duası olarak geri döneceğini söyledi. “Biz belediye bütçemizi yandaşlarımızı değil, hemşehrilerimizi zengin etmek için kullanacağız” diyen Öztürk, “Bizden beton, demir ve rant projeleri beklemeyin” dedi.

Öztürk’ün açıklaması şöyle: “CHP ve İyi Parti tarafından Kastamonu’ya hizmet etme teklifi tarafıma tevdi edildiğinde konunun ciddiyetinden öte kul hakkına riayet edebilir miyiz, 26.5 yıl masanın diğer tarafında yönetici olarak yaptığımız hizmetleri tüm Kastamonu’ya yapabilir miyiz? diye düşündüm.
Karayollarında çalışırken ve emekli olduktan sonra gerçekleştirdiğim yüzlerce projemiz vardı. Hiçbirisi yarım kalmamış ve tamamı tamamlanmış. Kastamonu için projelerimizi hayata geçirebilirsek şehrimizin nasıl değişeceğini hayal ettim. Kabul etmeden önce ekibim ile Kastamonu’nun sorunlarını masaya yatırdık. Bu sorunları nasıl çözebiliriz diye kafa yorduk. Kastamonu’nun akil insanları ile yapmış olduğumuz istişarelerde Kastamonu’nun sosyal demokrat belediyeciliğe ihtiyacı olduğunu ve elimizi taşın altına koymamız gerektiğine karar verdik.
“KASTAMONU İÇİN ÜRETTİKLERİ BİR KATMA DEĞER YOK”

CHP ve İyi Parti’nin ortak adayı olarak resmi olarak açıklandığımızda aslında biz Kastamonu ile ilgili yapacaklarımızı masaya yatırmış ve çalışmasını bitirmiştik. 25 yıldır Kastamonu’yu aynı değirmene su taşıyan zihniyet yönetmiştir. İnsanı önceleyen, cana değer veren hiçbir yatırım Kastamonu’ya kazandırılmamıştır. Gerek şimdiki belediye yönetimi ve gerekse bu yönetimden önceki belediye yönetimleri Kastamonu için beton ve ranttan başka bir şey üretmemişlerdir. Kastamonu belediyesini yandaşlarını ve yakınlarını zengin etmekten başka Kastamonu için ürettikleri bir katma değer yoktur.
“TRAFİĞİ NASIL HALLEDECEĞİMİZİ GÖSTERECEĞİZ”
Bunun içindir ki, insanı öne çıkaran, cana değer veren ve hayatı kolaylaştıran projelerimizi hayata geçireceğiz. Ülkemizde ve şehrimizde ranta dayalı ekonomik yapı dolayısı ile şöyle bir yanlış algı olmuştur. Beton ve demir olmayan hiçbir proje değer görmemektedir. Köprü, yol ve kavşak bizim işimizdir. Bunu yapmak anlatıldığı kadar büyük reklam harcamaları ve lansmanlar düzenleyerek açıklanacak kadar önemsenecek büyük yatırımlar değildir. Biz belediye başkanlığını kazandığımızda beton ve demire yatırım yapmadan Daday kavşağından başlayarak, olukbaşı mevkiine kadar trafiği nasıl halledeceğimizi ve bu sorunu çok basit bir şekilde hemşehrilerimizin memnun olacağı şekilde nasıl çözeceğimizi göstereceğiz.
“HALKIMIZ 25 YILDIR ŞEHRİN YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ DEĞİLDİR”
Biz en büyük projeyi insanımız için üreteceğiz. Belediyelere yandaş ve akrabalardan başka kimsenin giremediği makam olmaktan çıkarıp, hemşehrilerimiz ile kuracağımız kurullar vasıtasıyla hep beraber nasıl kolay yöneteceğimizi görecekler. Halkımız 25 yıldır şehrin yönetiminde söz sahibi değildir. Yeniden vatandaşlarımızın şehirlerine sahip çıkmalarını sağlayacağız. En büyük yatırımı çocuklarımıza, gençlerimize yapacağız.

“ÇALIYOR AMA ÇALIŞIYOR ZİHNİYETİNİ”

İnsanlarımızın gözlerindeki umutsuzluğu umuda çevirmedikten sonra şehrin çeşitli yerlerine diktiğiniz beton binalar yandaşlarınızı zengin etmekten başka bir işe yaramayacaktır. Biz belediye bütçemizi yandaşlarımızı değil, hemşehrilerimizi zengin etmek için kullanacağız. Çalıyor ama çalışıyor zihniyetini bu millete unutturacak, koltuğu oturduğu günden beri çalışmaktan makamına oturamadı sözünü ahlaki bir kural haline getireceğiz.
Belediye başkanlığı seçildiği şehrin ‘emin’ kişisidir. Yanlışa düşen değil, yanlışı doğruya çeviren kişi demektir. Biz seçildiğimiz andan itibaren Kastamonu sokaklarında gezerken hemşehrilerimizin gözünün içine bakarak konuşacağız. Onların gönüllerini reklamlarla değil, samimiyetimiz ve yönetim anlayışımızla fetih edeceğiz.
“BİZDEN RANT PROJELERİ BEKLEMEYİN”
Kıymetli hemşehrilerimize 08.03.2019 Cuma günü yine basınımız aracılığı ile çok önemli bir projemizi açıklayacağız. Bizden beton, demir ve rant projeleri beklemeyin. Onları gerekli olduğu zamanlarda şehrimizde oluşan ihtiyaca göre zaten yapacağız. Bunu Amerika’yı yeniden keşfediyor edası ile açıklamanın bir mantığı yoktur. Biz projelerimizi Kastamonuluların hayatını kolaylaştıracak projeler olarak seçtik. Cuma günü açıklayacağımız bu proje Kastamonulu hemşehrilerimizin çok büyük bir derdine derman olacak ve ömrümüzün sonuna kadar bana ve ekibime hayır dua olarak geri dönecektir. Bizde zaten bunun için yola çıktık. Hep beraber başaracağız.”

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER