Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum KASTAMONU'YA VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRECEĞİZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İstanbul biliyorsunuz, 1994'te Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanı olduğu dönemde gönül belediyeciliği ile tanıştı. İnşallah yeni bir 25 yıllık dönemle de Sayın Binali Bey ile tanışacak. 23 Haziran'dan sonra da Binali Başkanımızla belediye ve vatandaşlarımızın ihtiyacı olan her projeyi yapacağız" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum KASTAMONU'YA VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRECEĞİZ
banner72


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İstanbul biliyorsunuz, 1994'te Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanı olduğu dönemde gönül belediyeciliği ile tanıştı. İnşallah yeni bir 25 yıllık dönemle de Sayın Binali Bey ile tanışacak. 23 Haziran'dan sonra da Binali Başkanımızla belediye ve vatandaşlarımızın ihtiyacı olan her projeyi yapacağız" dedi.

Kurum, AK Parti Kastamonu İl Başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Kastamonulular için yapılması gereken her konuda gayret gösterdiklerini söyledi.

Tarihi alanların dönüşümünü yapıp gün yüzüne çıkarmak için gerçekleştirdikleri önemli çalışmaları daha önce paylaştıklarına dile getiren Kurum, Kale'den Nasrullah Camisi'ne kadar olan alanda kentsel dönüşüm kapsamında yapılabilecek ne kadar bina varsa dönüşümünü hayata geçireceklerini belirtti.

Kentsel dönüşüm için rezerv konutlar yaptıklarını anlatan Kurum, "Çevre yolu üzerinde 800 rezerv konut üretiyoruz. Kentsel dönüşüm içerisinde bulunan vatandaşlarımız ister kendi alanında ister rezerv konutlara gidecek. Tüm Türkiye’deki kentsel dönüşümü bu çerçevede yürüteceğiz. Onların rızası olmayan hiçbir işi ne yapacağız ne de yapılmasına müsaade edeceğiz" ifadelerini kullandı.

“KASTAMONU’YA VERDİĞİMİZ SÖZÜ EN

KISA ZAMANDA YERİNE GETİRECEĞİZ”

Her ile bir millet bahçesi sözü verdiklerini hatırlatan Kurum, Kastamonu'ya verdikleri sözü de en kısa sürede yerine getireceklerini vurguladı.

“KASTAMONU’MUZA 15 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPILMIŞ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapılan haksızlıklara 23 Haziran akşamı milletin sandıkta gereken cevabı vereceğini kaydetti. 
AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen sivil toplum kuruluşları toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ziyarete geldiğimizde bugüne kadar ki yapılmış ve bundan sonraki yapılmış işleri, valimizle belediye başkanımızla beraber istişare ettik. AK Parti iktidarı döneminde Kastamonu’muza 15 milyar liralık yatırım yapılmış ve bu yatırımın büyük bir kısmını da bakanlığı döneminde Binali Yıldırım Bey yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak biz de, 2,5 liralık yatırım yaptık. Yapmış olduğumuz istişareler içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın da bir müjdesi vardı. Kuzeykent Mahallesinde 240 bin metrekarelik alanda, millet bahçesi yapılmasını başlattık ve projemiz hızlı bir şekilde ilerliyor.

“KASTAMONU’YA ÖNEMLİ BİR PROJE KAZANDIRACAĞIZ”

Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘ne olursa olsun dönüştüreceğiz’ dediği süreçte; kentsel dönüşümle alakalı Kastamonu’da atalarımızın, ecdadımızın bize bıraktığı o tarihi değerleri gün yüzüne çıkaracak, Nasrullah Camii ile kale önündeki metruk binaların onarımı ve eski binaların restorasyonu ile deprem riski olan binaların dönüştürülmesi için kararlarımızı aldık. Vatandaşımızın da içinde olduğu onların da rızası çerçevesinde, onların talepleri doğrultusunda, Kastamonu’ya önemli bir proje kazandıracağız. Kentsel dönüşümümüz Kastamonu için hayırlı uğurlu olsun.

“KASTAMONU’YU MARKA ŞEHİR HALİNE

GETİRECEK OPROJELERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Hem katı atık depolama tesisi hem de atık su arıtma tesisi noktasında Kastamonu’muzun ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçlara ilişkin de, çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve hızlı bir şekilde Kastamonu’yu marka şehir haline getirecek o projeleri, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizle gerçekleştiriyoruz” dedi. 
“Bu anlamda, İstanbul’umuz can ciğerimiz, 25 yıldır AK Parti belediyeciliğine gönül veren şehrimiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994’te başlattığı süreçte, 25 yıldır yönetiliyor ve İnşallah; yeni bir 25 yıla da Binali Başkanla başlayacağız” diyen Kurum, şöyle devam etti: 
“23 Haziran akşamı İstanbul’a yeni bir 5 yılı, inşallah kazandıracağız. Yüksek Seçim Kurulu yapılan haksızlıklar nedeniyle 31 Mart İstanbul seçimlerini iptal ettiler ve 23 Haziran’da yeni bir seçim yapma kararı aldılar. Gelinen süreçte yapılan haksızlıkları inşallah 23 Haziran akşamı milletimiz sandıkta verecektir. Ama şunu söylemem gerekir ki; biz Ulaştırma Bakanlığı yapmış olduğu dönemde, Başbakanlık yapmış olduğu dönemde, yine meclis başkanlığı yapmış olduğu dönemde, Binali Başkanımızla; Başbakanımızla; Binali abimizle, hep projeleri konuştuk, hep icraatları konuştuk, dedikodulara kulak asmadık ve vatandaşın yaşam kalitesini arttıracak; o tünelleri, yolları yapacak, projeleri gördük. Ve kendisinden o örnekleri aldık. Biz de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak 23 Haziran’dan sonra diğer illerimizde olduğu gibi İstanbul’da da Binali Başkanımızla, altyapıdan üst yapıya; kentsel dönüşüme, vatandaşımızla omuz omuza, gönül birliği içerisinde bu projeleri yapmak istiyoruz. Çünkü biz başkanımızdan, Binali abimizden hep proje gördük. İcraat gördük, hiçbir zaman dedikoduya kulak asmadı. 15 Temmuz’da bile, o projelerinden birinde karargah kurdurdu, kendisi anlattı. Biz, Kastamonulu kardeşlerimizden, 17 yıldır Cumhurbaşkanımızın, liderimizin arkasında duran, sadece iş üreten, hep işle meşgale olmuş, işle emhal olmuş değerli başkanımıza; Kastamonulu kardeşlerimizden destek istiyor ve 23 Haziran’da inşallah Binali Başkanımızı İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı yapmak istiyoruz.” 

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER