Çevre Günü'nde ekolojik piknik

Kastamonu’da;Portekiz’in yürütücülüğünü yaptığı, Türkiye, Bulgaristan, İtalya ve Slovenya’nın ortağı olduğu Türkiye ayağınıAkademi Kültür ve Eğitim Derneği’nin yürüttüğü 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla ekolojikpiknik ve çevre temizliği yapıldı

Çevre Günü'nde ekolojik piknik

Kastamonu’da;Portekiz’in yürütücülüğünü yaptığı, Türkiye, Bulgaristan, İtalya ve Slovenya’nın ortağı olduğu Türkiye ayağınıAkademi Kültür ve Eğitim Derneği’nin yürüttüğü 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla ekolojikpiknik ve çevre temizliği yapıldı. Akademi Kültür ve Eğitim Derneği üyeleri tarafından “Green Sports Games” Erasmus projesi kapsamında Yolkonak Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte öncelikle çevre temizliği yapıldı. Dernek üyeleri, yapılan temizlik sonrası piknik yaparak beraber güzel vakit geçirdi. Akademi Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Suzan Avanoğlu, proje kapsamındaki etkinliğe katılanlara teşekkür etti. Avanoğlu,  90 gencin hem çevre hem de spor bilincinin oluşturulmaya çalışıldığını kaydetti.

AVANOĞLU: “ÇEVRENİN ÖNEMİNİ VURGULAMAK İSTEDİK”

Etkinlikte konuşma yapanDernek Başkanı Suzan Avanoğlu; “Derneğimiz 2013 yılında kurulmuştur. Bu tarihten günümüze kadar ilimizde birçok projeye imza attık. Yürütmüş olduğumuz Erasmus projesi kapsamında Yolkonak Genlik Merkezi Kampı’nda piknik düzenledik. Bu piknikte çevrenin önemini ve çevre korumasını vurgulamak istedik. Ayrıca gençlerimiz burada çeşitli sportif etkinliklerde bulundu. Çöp toplama etkinliği gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra çevre ile ilgili hazırladığımız afiş, broşür, pankart ve tişört gibi materyaller hazırladık. Bu etkinlikte çevrenin korunması gerektiğini gençlerimize ve gelecek nesillerimize aktarma imkânı bulduk. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“AMACIMIZ SPOR VE ÇEVRE BİLİNCİ FARKINDALIĞI OLUŞTURMAK”

Piknikte,afiş ve pankartlarla geri dönüşüm ve çevre bilinci hakkında mesajlar verdiklerini söyleyenAvanoğlu; “Pikniğimizde sadece çevreci kâğıt malzemeler kullandık. Bunun dışında afişler, pankartlarla geri dönüşüm ve çevre bilinci konusunda mesajlar verildi. Pikniğimizde çevrenin önemine dikkat çektik. Gençlerimize ve gelecek nesillerimize yaşanabilir bir dünya bırakmanın önemini vurguladık. Green Sports Games projemiz kapsamında 90 gence ve ailelerine spor yaparken çevrenin korunması konulu konferans verdik. Amacımız hem spor hem de çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmak, spor yaparken çevre bilincini yerleştirmek ve doğayla sporu bütünleştirmektir” ifadelerine yer verdi.

KELOĞLU: “YAPILAN TEŞEKKÜRÜ KURUMUMUM ADINA ALIYORUM”

Proje kapsamında gerçekleştirilen pikniğe katılım sağlayan Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı AdemKeloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu tür etkinliklere karşı her zaman destek verildiğinin bilinmesini istediğini belirtti. Keloğlu şöyle konuştu: “Burada yapılan teşekkürü temsil ettiğimiz kurumumum adına alıyorum. Biz, bu tür etkinliklere her zaman açığız ve destek veriyoruz. Ülkemiz için, gençlerimiz için, çevremiz için, doğamız için ne yapılıyorsa, bunu yapan her kuruluş ve kurum bizler için değerlidir. İmkânlarımız ölçüsünde Kastamonu’da kurumumuza bağlı bütün tesisler, her zaman halkımızın, kurumlarımızın ve derneklerimizin hizmetindedir. Burada gösterilen ilgi ve çabalardan ötürü teşekkür ediyorum.”

Pikniğe,dernek üyelerinin yanı sıra Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Adem Keloğlu ve AK Parti Kastamonu Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya ile katılım gösterdi. (Zehra Beyza Güler)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER