Cesuroğlu’nun hayatı TRT’de yayımlanacak

TÜRKİYE’nin en yaşlı (98) Kıbrıs Gazisi Emekli Hâkim Albay Ali Cesuroğlu’nun hayatı, yarın saat 21.00’de TRT Haber’de yayımlanacak “Ömür Dediğin” programında ekranlara getirilecek

Cesuroğlu’nun hayatı TRT’de yayımlanacak

 


Cesuroğlu’nun hayatı TRT’de yayımlanacakTÜRKİYE’nin en yaşlı (98) Kıbrıs Gazisi Emekli Hâkim Albay Ali Cesuroğlu’nun hayatı, yarın saat 21.00’de TRT Haber’de yayımlanacak “Ömür Dediğin” programında ekranlara getirilecek.

1923’te Kastamonu merkeze bağlı Çavundur Köyünde dünyaya gelen ve Türkiye Cumhuriyeti’yle yaşıt olan Cesuroğlu, TRT Haber program yapımcısı ve sunucusu Zeliha İlhan Doymuş yönetiminde 11 saat süren çekimlerde; çocukluğu, eğitimi, meslek hayatı, Kore ve Kıbrıs’taki görevleri ile özel yaşamına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kendisini atına bindirip Kastamonu’ya götürerek okula kaydettiren ve aynı zamanda 3 yıl ilkokul öğretmenliğini yapan Çanakkale Türküsünün kaynak kişisi İhsan Ozanoğlu’nun, öğrencisi Cesuroğlu’nun düşünce sisteminin şekillenmesinde ve eğitim hayatında izleri bulunuyor. Cesuroğlu, 1955-1966’da ise Genelkurmay Başkanlığında çalışmıştı. Sağlıklı yaşamıyla dikkati çeken Cesuroğlu, kurucusu olduğu Türkiye Muharip Gaziler Derneği (TÜMGAZİDER) Kastamonu Şube Başkanlığını da yürütüyor. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER