Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Cesuroğlu’nun hayatı TRT’de yayımlanacak

TÜRKİYE’nin en yaşlı (98) Kıbrıs Gazisi Emekli Hâkim Albay Ali Cesuroğlu’nun hayatı, yarın saat 21.00’de TRT Haber’de yayımlanacak “Ömür Dediğin” programında ekranlara getirilecek

22 Ocak 2021 Cuma 10:41
Cesuroğlu’nun hayatı TRT’de yayımlanacak
 


Cesuroğlu’nun hayatı TRT’de yayımlanacak


TÜRKİYE’nin en yaşlı (98) Kıbrıs Gazisi Emekli Hâkim Albay Ali Cesuroğlu’nun hayatı, yarın saat 21.00’de TRT Haber’de yayımlanacak “Ömür Dediğin” programında ekranlara getirilecek.

1923’te Kastamonu merkeze bağlı Çavundur Köyünde dünyaya gelen ve Türkiye Cumhuriyeti’yle yaşıt olan Cesuroğlu, TRT Haber program yapımcısı ve sunucusu Zeliha İlhan Doymuş yönetiminde 11 saat süren çekimlerde; çocukluğu, eğitimi, meslek hayatı, Kore ve Kıbrıs’taki görevleri ile özel yaşamına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kendisini atına bindirip Kastamonu’ya götürerek okula kaydettiren ve aynı zamanda 3 yıl ilkokul öğretmenliğini yapan Çanakkale Türküsünün kaynak kişisi İhsan Ozanoğlu’nun, öğrencisi Cesuroğlu’nun düşünce sisteminin şekillenmesinde ve eğitim hayatında izleri bulunuyor. Cesuroğlu, 1955-1966’da ise Genelkurmay Başkanlığında çalışmıştı. Sağlıklı yaşamıyla dikkati çeken Cesuroğlu, kurucusu olduğu Türkiye Muharip Gaziler Derneği (TÜMGAZİDER) Kastamonu Şube Başkanlığını da yürütüyor. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV