‘Cennet köşesi’nde lavanta kokuları…

ÜNİVERSİTE DESTEĞİYLE ŞUBAT AYINDA DİKİLEN ÜRÜNLERİN HASADI BAŞLADI

‘Cennet köşesi’nde lavanta kokuları…

Pınarbaşı Belediyesi ile Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Aydoğan Aydoğdu’nun ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Şubat ayında dikimi gerçekleştirilen lavantaların ilk hasadı gerçekleştirildi.

Hasat, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Alptekin Sökmen, Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Aydoğan Aydoğdu’nun katılımıyla yapıldı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, “Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Alptekin Sökmen ve Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Aydoğan Aydoğdu hocalarımız ile birlikte ‘Kastamonu köyleri lavanta kokacak, Kastamonu kırsalı lavanta turizmiyle kalkınacak’ ilkesiyle çıktığımız yolda dikimini gerçekleştirdiğimiz lavantaların ilk hasadını gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıl görsel anlamda çok daha güzel çok daha verimli bir netice alacağımızı da görmüş olduk. Pınarbaşı'nda örnek olsun diye yaptığımız bu çalışma anlaşılan o ki netice verecek ve Pınarbaşı lavanta kokacak” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER