CENGİZ BÜYÜKKAPUCU GÜVEN TAZELEDİ

Türk Sağlık-Sen Kastamonu Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu, Cumartesi günü Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Cengiz Büyükkapucu’nun tek aday olduğu kurulda, Büyükkapucu güven tazeleyerek yeniden başkan oldu.

CENGİZ BÜYÜKKAPUCU GÜVEN TAZELEDİ

 

Türk Sağlık-Sen Kastamonu Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu, Cumartesi günü Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Cengiz Büyükkapucu’nun tek aday olduğu kurulda, Büyükkapucu güven tazeleyerek yeniden başkan oldu. 
Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından başlayan olağan genel kurul divanın seçilmesiyle devam etti. Protokol konuşmalarıyla devam eden kurulun ilk konuşmasını Türk Sağlık-Sen Kastamonu Şubesi Başkanı Cengiz Büyükkapucu yaptı. Birliktelik mesajı veren Büyükkapucu, “Her şeyden önce şunu bilmenizi isterim ki bizim seçimlerimizde kaybeden asla olmaz. Kazanan tektir, o da Türk Sağlık-Sen’dir” dedi. 

BÜYÜKKAPUCU: TÜRKİYE VE EKMEK SEVDASI İÇİN YOLA ÇIKTIK

Türkiye ve ekmek sevdası için yola çıktıklarını ifade eden Türk Sağlık-Sen Kastamonu Şube Başkanı Cengiz Büyükkapucu, Türkiye’nin geçtiği süreçleri değerlendirerek şöyle konuştu: “15 Temmuz'da birileri gidişata göre tavır alırken biz vatan ve millet için meydanlara inerek şehitler verdik. Hatırlarsınız Akil adı verilen aklı kıtlar ilimize geldiklerinde karşılarında Türkiye sevdalılarını Kamu-Sen mensuplarını bulmuşlardı.

“SABIR TAŞI ÇATLADI, BARDAK KIRILDI”

Sağlıkta yönetim sistemi ile yapboz gibi oynanmakta, bununda faturası hala ve ısrarla çalışanlara çıkarılmaktadır. Hatırlayınız 6 yıl önce tüm uyarılarımıza rağmen sağlıkta 3 başlı yönetime geçilmiş ve bu bir reform gibi sunulmuştu. Ortaya çıkan tablo gayet açıktır. Artık sabır taşı çatlamış, bardak taşmıştır. Zulme dayanılacak hal kalmamıştır. Bakanlık sağlık personeli arasında yaşanan adaletsizliklerin giderilmesi için üzerine düşeni yapmalı, çalışanlar içinde olumlu bir adım atmayı başarabilmelidir. 

“YORULMAK KELİMESİNİ LÜGATIMIZDAN ÇIKARACAĞIZ”

Bizim seçimlerimizde kaybeden asla olmaz. Kazanan tektir, o da Türk Sağlık-Sen'dir. Bizim seçimlerimizde esas olan birlik ve beraberliktir. Bugün demokrasi şölenimiz sona erdikten sonra şubemizin yön verenleri olarak yapacağımız tek bir iş var. O da daha fazla çalışmak. Hiç durmadan duraksamadan çalışacağız, yorulmak kelimesini lügatımızdan çıkaracağız. Buradan bizim sendikal mücadelemizi benimseyerek bizimle aynı safta yer alan tüm üyelerimize de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.”

AFACAN: 657’YE DOKUNURSANIZ TÜRKİYE’Yİ EYLEM ALANINA ÇEVİRİRİZ

657 iş güvencesinin kırmızı çizgileri olduğunu söyleyen Kamu-Sen Başkanı Nedim Afacan ise, “657’ye dokunursanız Türkiye’yi eylem alanına çeviririz. 657 bizim iş güvencemizdir” dedi. Afacan şöyle konuştu: “Çalışmayan, PKK’lı, DHKP-C’li, FETÖ’cü varsa tespit edin,  devleti yıkmaya, bölmeye faaliyet gösteren hangi memur varsa hep beraber alalım. İşinde gücünde olan memurumuza da dokundurtmayız.  Kastamonu’da bin 200 sayılarını görmüş bir Sağlık-Sen’den 400’lerin altına inmiş sendika haline getirildik. Bunun hesabını sorup eski konumumuzdan çok daha iyi bir konuma gelmeyiz. Biz güçlü ve gururlu bir aileysek üyelerimizle beraber olduğumuz içindir.”

MAŞALACI: ÜLKEM VE MİLLETİM, SONRA PARTİM VE BEN

Türkiye’nin dört tarafının kuşatılmış olduğunu ifade eden MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı ise son 15 yıldır ülkemizin pek çok sorun yaşadığını belirtti. Maşalacı, “Bazı arkadaşlarımız 15 yıldır yaşanan sıkıntılara bakarak, Adalet ve Kalkınma Partisine koltuk değneği olduğumuzu söylüyor. Milliyetçi, ülkücü hareket kurulduğu 1969 yılından bu yana rahmetli başbuğ olmak üzere, genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışıyla 2 hususta mevcut hükümete destek veriyor. Terörle mücadele ve dış politika dışında eğitim, sağlık, ekonomi, tarımda ve her platformda 35 milletvekiliyle gücünün yettiği ölçüde vatandaşın verdiği muhalefet yetkisini sonuna kadar kullanıyor. Milliyetçi, ülkücü hareketin durduğu yer ülkenin geleceği ve bekasıdır. Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendika temsilcilerimizle ayrımız gayrız olmadı” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Türk Sağlık-Sen Kastamonu Şube Başkanı Cengiz Büyükkapucu yeniden başkan seçildi. 
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER