banner38

Müzik indir

banner46

banner47

06 Temmuz 2020 Pazartesi

CENGİZ AYGÜN’DEN YURDUNTEPE’YE TAM NOT

Aygün Şirketler Grubu ile GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan birlikte Yurduntepe Ilgaz-2 tesislerini gezdi.

16 Mart 2020 Pazartesi 10:37
 CENGİZ AYGÜN’DEN YURDUNTEPE’YE TAM NOT
 

 

Aygün Şirketler Grubu ile GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan birlikte Yurduntepe Ilgaz-2 tesislerini gezdi.

Cengiz Aygün, Ali Aygün, Engin Şekercioğlu, Yunus Emre Cankurt, Samet Özgün ve Musa Hüseyin ile birlikte teleferikle orta istasyona çıkan heyet, gördükleri manzara karşısında büyülendiklerini ifade ettiler.

Genel Sekreter Karahasan, teleferikle çıktıkları orta istasyonda Ilgaz manzarası eşliğinde Cengiz Aygün’e Yurduntepe’nin ilk fikir aşamasından günümüze kadar olan süreci anlatarak tesisin yapım tarihini özetledi.

Özellikle Mart ayında olmamıza rağmen pistte yaklaşık 1 metrelik kar olması, başta Kastamonu’dan gelen gençlerin, okulların ilgisi ve profesyonel manada kayak yapanların olumlu görüşlerini aktaran Genel Sekreter; bu tesisin sadece Kastamonu’nun değil tüm ülkenin çok önemli bir değeri olduğunu anlattı.

Yurduntepe orta istasyonda bulunan kafede hep beraber salep içen ve gördüğü muhteşem manzara karşısında çok etkilenen Cengiz Aygün’den samimi bir itiraf da geldi.
Aygün, “Genel sekreterim size bir şey söylemek isterim ki, ben burayı gördükten sonra kendi kendime kızdım. Niye daha önce gelmedim ki” ifadelerini kullandı.

Cengiz Aygün; “Yurduntepeye daha önce de gelmiştim ancak o zaman faal değildi ve şimdi gördüğüm tesis karşısında büyülendim. Müthiş etkilendim. Bu kadar kısa zamanda böyle büyük bir tesisin hizmete girmesi adına Genel Sekreterimiz başta olmak üzere tüm yetkililere binlerce kez teşekkür ediyorum. Bugün gezdiğim, gördüğüm muhteşem tesisin açılışına rahatsızlığım nedeniyle katılamamıştım. Görmek ayrıntıları ile gezmek bu güne kısmet oldu. Tesis o kadar güzel ve etkileyici ki bir güne, birkaç saate sığması mümkün değil. Buraya gelenlerin tıpkı benim gibi mutlaka bir kez daha gelmeliyim diyeceklerine eminim. Benim Kastamonu’ya her geldiğim zaman uğramadan dönmediğim yerlerim var. Şeyh Şaban-ı Veli Hz. Pir gibi ve bundan sonra bir yerim daha var. Yurduntepeye uğramadan da dönmem artık. Sizler burada yaşarken belki de çok fazla farkında olmayabilirsiniz ancak dışarıdan gelen birinin gözüyle baktığımızda ne kadar önemli bir tesis olduğunu görebilirsiniz. İlimize, ülkemize kazandırılan bu tesis için tüm emeği geçenlere müteşekkirim” dedi.

İl Özel idaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan da; “Cengiz Aygün bizim Kastamonu’muzun çok önemli bir değeridir. Birçok yatırımda hayırseverliği ile katkıda bulunmuş biridir. Ayrıca hem bir Kastamonulu hem de turizmci kimliği ile de tesis hakkında görüşleri bizler için çok önemli, tesisimizi görmesini özellikle istedik. Yaptığı değerlendirmeleri de bizleri hem mutlu etti hem de gurur verdi. Bu tesis Kastamonu’nun, Ilgaz’ın tüm Türkiye’nin tesisidir. Ilgaz-2 Yurduntepe Mekanik Kayak Tesisleri daha da geliştirilerek hizmete devam ettirilecektir. İnanıyorum ki bir gün tüm ülkenin en önemli kış turizm tesislerinden biri olacaktır. Bütün çalışmalarımız ve hedefimiz bu amaca yönelik olarak devam edecektir. Halkımıza hayırlı olsun” dedi. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV