'Çare üretilmeli'

Kastamonu Üniversitesi'nin emektar öğretim üyelerinden Mustafa Eski, köylerdeki kabloların yer altına alınması konusunda talepte bulundu

'Çare üretilmeli'

Kastamonu Üniversitesi'nin emektar öğretim üyelerinden Mustafa Eski, köylerdeki kabloların yer altına alınması konusunda talepte bulundu.  Taşköprü'ye bağlı Emerce Köyü'nde elektrik direklerine yapılan leylek yuvasını paylaşan ve leylekler için elektrik tellerinin büyük bir tehlike oluşturduğunu ifade eden Emekli Öğretim Üyesi Eski, '' Taşköprü kaymakamlığı, belediye başkanlığı ve çevreci kurumlar çare üretmeli. Gelecek yıla kadar sorun çözülmeli'' diye konuştu.

Eski, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;  ''Bu fotoğraflar üç gün önce, Kastamonu Üniversitesi Fen Ed. Fak. öğretim üyesi Doç.Dr.Gülten Küçükbasmacı tarafından Taşköprü ilçemizin Emerce köyünde çekildi. Leylekler doğanın en sevimli kuşlarından. Her yıl aynı yere gelip yumurtluyor, yavru çıkarıyor. Sadık misafirlerimizden. Belli ki Emerce'yi çok sevmiş, yuvayı sağlam yapmış. Bu aşamada en büyük tehlike elektrik telleri. Kanat açıklığı fazla olduğu için tellere çarpıyor. Birkaç yıl önce Ağlı ilçemizde tele çarpma oldu ve leyleğin kanadı kırıldı, yavrular öksüz kaldı. Kuşları, doğayı koruyalım. Köydeki elektrik telleri yer altına alınsın. Taşköprü kaymakamlığı, belediye başkanlığı ve çevreci kurumlar çare üretmeli. Gelecek yıla kadar sorun çözülmeli. Ayrıca Kastamonu Valisi Sayın Avni Çakır Bey, çevreye ve doğaya çok duyarlı bir idareci. Bu konuyla ilgileneceğine yürekten inanıyorum.'' (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER