banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

CANLARINI SİPER EDEREK MÜCADELE VERİYORLAR

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün düzenlediği Şehit Aileleri, Gaziler ve Kaymakamlar İftar Programı; Vali Yaşar Karadeniz’in katılımı ile yapıldı.

22 Mayıs 2018 Salı 11:59
CANLARINI SİPER EDEREK MÜCADELE VERİYORLAR
 

  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün düzenlediği Şehit Aileleri, Gaziler ve Kaymakamlar İftar Programı; Vali Yaşar Karadeniz’in katılımı ile yapıldı.
Diyarbakır İline  geçicici görevlendirilmesi yapılan Taşköprü İlçesi Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve Ağlı İlçesi Kaymakamı Abdülkadir Çelik’e veda yemeği niteliği de taşıyan iftar yemeği programı, plaket takdimi ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.
Vali Yaşar Karadeniz, yaptığı konuşmada; “Tabi ki bu yemeği biz öncelikle şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ve yakınları için organize etmiştik. Ancak bu hafta içinde bir gelişme daha oldu. İki çalışma arkadaşımız Taşköprü Kaymakamımız Kerem Süleyman Yüksel ve Ağlı Kaymakamımız Abdülkadir Çelik, ilimizden Diyarbakır iline geçici görevle alındılar. Onlar içinde bir veda yemeği niteliği taşıyor. Dolayısıyla iki amacı birden  burada gerçekleştirmiş oluyoruz, herhalde bu da ramazanın bereketidir diye düşünüyorum. Değerli katılımcılar; Ülkemiz gerçekten zorlu günlerden geçiyor ve bu zor günleri hep birlikte tek yürek olarak birlik beraberlik içerisinde aşmak için mücadele veriyoruz. Bu mücadelede de tabi ki bizim en önde gelen meslek olarak, olsun gerekse vatandaş olarak olsun, polislerimiz, askerlerimiz ve güneydoğuda mücadele veren köy koruyucularımız hep birlikte bu vatanın zerresine zarar gelmemesi için canlarını siper ederek mücadele veriyorlar. Elbette ki bu mücadelede maalesef şehitler veriyoruz, gazilerimiz var ama şunu da belirteyim ki yapılan mücadele türü itibariyle düzenli orduyla aslında bir terör grubunun arazideki mücadelesi ve bunla ilgili Dünya istatistiği bir teröristi yakalamak için altı şehit vermek durumundasınız. Dünya ortalaması bu. Ama biz bu istatistiği yıllardır edindiğimiz tecrübe ile tersine çevirmiş durumdayız. Yani onlar bize bir şehit verdirebilmek için belki onlarca kendilerinden teröristi yok olmasını göze almak zorundalar. Bu da işte orada bizim Mehmetçiğimizin ve polisimizin ne kadar kahramanca bir mücadele verdiğini ve Dünya'ya örnek olacak nitelikte bir mücadele verdiğinin de ölçüsüdür. Son olarak Afrin’de ve Afrin civarında yaşanan savaşta mücadelede de aynı başarıyı orada askerlerimiz göstermiştir ve sizler onların emaneti olarak bizlere her zaman, az önce il müdürümüzün de söylediği gibi baş tacımızsınız. Her zaman kapımız sizlere açık ve buradaki bu yemek belki ramazan için bir buluşma noktası ama inanın her zaman Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve bu konuda görev alan diğer birimlerimiz sizlerle yan yana olmak durumundadırlar. Ben öncelikle katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Vatan uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum ve sizlere de sağlıklı, mutlu uzun ömürler diliyorum” dedi. 
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV