banner38

banner39

banner46

banner47

02 Nisan 2020 Perşembe

CAMİLERDE CEMAATLE NAMAZA ARA VERİLDİ!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erbaş, Cuma namazı ve cemaatle kılınan vakit namazlarına bir süre ara verildiğini söyledi. Erbaş ayrıca camilerin açık olacağını ancak cemaatle namaz kılınmasına izin verilmeyeceğini ifade etti.

17 Mart 2020 Salı 10:50
 CAMİLERDE CEMAATLE  NAMAZA ARA VERİLDİ!
 

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erbaş, Cuma namazı ve cemaatle kılınan vakit namazlarına bir süre ara verildiğini söyledi. Erbaş ayrıca camilerin açık olacağını ancak cemaatle namaz kılınmasına izin verilmeyeceğini ifade etti.

Camilerin açık olacağını ifade eden Erbaş, cemaatle namaz kılınmaması için cami görevlilerinin dikkat etmesi gerektiğini ifade etti. Erbaş, bir, iki kişinin ise namazı birlikte kılabileceğini söyledi.

Erbaş, “Yeni tip koronavirüs bulunduğu ortam insandan insana hızlı bir şekilde yayılarak, çok kısa bir zamanda salgın haline gelmediktedir. İlk buluştuğu andan itibaren fark edilemediği için tehlike oluşturmaktadır. Ülkemizde vaka sayısının artmaya başlaması ile birlikte tedbir olarak insanların bir araya geldiği organizasyonlar iptal edilmiştir. Camii ve mescitlerde cemaat ile kılınması durumunda riskin artacağı anlaşılmaktadır. Bu nedenle namazların evlerde kılınmasına dair varlık da bilinmektedir. Cuma namazı başta olmak ezere camii ve mescitlerde namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Cuma yerine öğle namazı yeterlidir. Camilerin görevlileri gerekli tedbirleri alacak. Cemaatle namaz kılınmayacak. Bir Müslüman kardeşimiz camiinin yakınında ise ferdi olarak tek başına namaz kılabilir” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV