‘Büyükşehirlerde göreceğimiz hizmetler Kastamonu’da’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla başlayan "Adım Adım 2023: İl İl Anadolu" programı çerçevesinde oluşturulan heyet, Kastamonu'ya geldi.

‘Büyükşehirlerde göreceğimiz hizmetler Kastamonu’da’
banner72

İlimizi ziyaret eden heyette MHP Genel Sekreter Yardımcısı İzmir Milletvekili Tamer Osmanoğlu, Konya Milletvekili Esin Kara, Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, MYK üyeleri Hüseyin Edis, Davut Haskırış ve Çağrı Acı yer aldı. 

MHP heyeti, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’yla birlikte belediyenin çalışmalarıyla ilgili bir dizi incelemelerde bulundu. MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın ve İl Başkanı Emin Çınar’ın da yer aldığı incelemelerin ardından Başkan Vidinlioğlu, MHP heyetine iki buçuk yıllık çalışmaları kapsayan kısa bir sunum yaptı.

150 milyon liralık yatırım tutarıyla şehrin dev projelerinden biri olan Atık Su Arıtma Tesisi, Park Bahçeler Müdürlüğü yeni yerleşkesi, Kastamonu Belediyesi Eğitim Merkezi (KASMEK), Çocuk Bakımevi ve Oyuncak Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunan MHP heyeti, Kastamonu Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, Kastamonu Ticaret Borsası, ilimizde antrenmanlarını sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri Ampute Futbol Takımı, Sarıyıldız Spor Kulübü U-16 futbol takımını, Nasrullah Meydanı ve civarındaki esnafları ziyaret etti.

VİDİNLİOĞLU: “ATIK SU ARITMA TESİSİ PROJEMİZ OLMAZSA OLMAZIMIZ”

İncelemelerin ve ziyaretlerin ardından Kastamonu Belediyesi’ne yapılan ziyarette çalışmalarla ilgili heyete bilgi veren Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu’ya her alanda en iyi hizmeti sunmak ve gelişimine katkı sağlamak adına tüm ekibiyle birlikte çalışmaları aralıksız sürdürdüğünü vurguladı. 150 milyon liralık yatırım olan, Avrupa Birliği tarafından yüzde 85’i, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yüzde 6’sı, Kastamonu Belediyesi tarafından ise yüzde 9’u karşılanan Atık Su Arıtma Tesisi projesini şehrin olmazsa olmazı olarak adlandıran Başkan Vidinlioğlu, Projenin tarım alanlarının sulaması adına hayati bir önem taşıdığını vurguladı.

Projede yüzde 90 üzerinde bir gerçekleşme olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Vidinlioğlu yaptığı sunumda şunları söyledi:  “İnşallah, proje bu yıl içerisinde tamamlanacak ve hizmete girecek. Yine Kastamonu Eğitim Merkezimiz (KASMEK) bizler için çok önemli bir projeydi. Tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Bugün 500’ün üzerinde kesin kayıt yaptıran ve burada kurs alan kursiyerimiz var. Yine bu bina içerisinde Ahşap Restorasyon birimimizi kurduk.  Çocuk Bakımevi ve Oyuncak Kütüphanemizi hizmete açtık. Çocuklarımızın en iyi ortamlarda eğitim alması ve paylaşmayı öğrenmesi adına çok önem verdiğim bir proje" dedi.

"ÜRETKEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ"

Park ve Bahçeler Müdürlüğünü yeni yerleşkesine taşıdıklarını da anımsatan Vidinlioğlu, "Burada son sistem dört seramızı faaliyete geçirdik. Geçtiğimiz iki yılda 100 bin ata tohumundan elde ettiğimiz fidelerimizi hemşehrilerimize dağıtmıştık. İnşallah bu yıl da 100 bin ata tohumu fidesini hemşehrilerimize dağıtacağız. Üretken belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yine ev hanımlarımıza ciddi destekler sağlıyor, kadın kooperatiflerimiz ile birlikte hareket ediyoruz. Kastamonumuzun değerlerini gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak adına projeler üretiyor ve bir bir faaliyete geçiriyoruz. Alt yapıya ayrı bir önem veriyoruz. Yılların sorunlarını çözmek adına ciddi yatırımlar yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte de şehrimize en iyi hizmeti sunmak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

OSMANAĞAOĞLU: “BÜYÜKŞEHİRLERDE GÖRECEĞİMİZ HİZMETLER KASTAMONU’YA GETİRİLMİŞ”

MHP Genel Sekreter Yardımcısı İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ise; “Gerçekten başkanımız çok önemli hizmetlere imza atmış. Kendisini kutluyorum. Büyükşehirlerde göreceğimiz hizmetleri Kastamonu’ya getirmek bir beceri ister. Bundan dolayı bizler çok mutlu olduk. Başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.  

KAŞLI: “BAŞKANIMIZ TAKDİRİ HAK EDİYOR”

Konya Milletvekili Esin Kara ve Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ise yaptıkları konuşmada KASMEK ve Çocuk Bakımevi projelerine değinerek “Tabi ki başkanımızın her yaptığı proje bizleri mutlu ediyor. Ancak KASMEK ve Çocuk Bakımevi gerçekten muazzam projeler. Burada insanlar ile bire bir temasınız var. Gördük ki herkes çok mutlu. Çocuklarımız çok kaliteli ortamlarda eğitim alıyorlar. Kastamonulular çok kaliteli bir ortamda meslek edindirme kurslarını görüyorlar. Başkanımız bu projeleriyle de ayrı bir takdiri hak ediyor” ifadelerini kullandı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER