BÜYÜK GÜN YARIN

Aras İnşaat tarafından yapımına 4 yıl önce başlanan KastaMall Alışveriş Merkezi (AVM), yarın ziyarete açılacak

BÜYÜK GÜN YARIN

Aras İnşaat tarafından yapımına 4 yıl önce başlanan KastaMall Alışveriş Merkezi (AVM), yarın ziyarete açılacak.

Park Dedeman Otel’de dün gerçekleştirilen basın toplantısına Aras İnşaat Yönetim Kurulu üyeleri, KastaMall AVM Genel Müdürü Serkan Gökoğlu katıldı. KastaMall AVM Genel Müdürü Serkan Gökoğlu; “KastaMall olarak şehir yaşamına değer katacağımıza aynı zamanda şehirde istihdam sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.

YILDIZ; “KASTAMALL’IN YÜZDE 75’İ DOLU”

“Kastamonulu değiliz, Ankara firmasıyız ama son 4-5 yılda Kastamonulu olduk” ifadesini kullanan Aras İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sefer Yıldız; “4 yıllık emeğin sonunda bu işin sonuna geldik. Bu Cuma da inşallah AVM’yi açacağız. Kastamonu halkına hayırlı olmasını diliyoruz. Doğal afet nedeniyle açılış için planladığımız tüm faaliyetleri iptal ettik. Şu an sadece Kastamonu’ya kapılarını açacak. İleri bir tarihte etkinlik planlıyoruz. Açılışa özel mağazaların kampanyaları olur, her biri ayrı ayrı duyurulacak. Etkinliğimizin bir parçasıydı aslında. Bu planlamaların her biri 1 buçuk ay ertelendi. Kastamonu’dan KastaMall için bize talepler geliyor ‘şu marka olsun, bu marka olsun’ diye. Bununla ilgili görüşmelerimizi devam ettiriyoruz. Belli bir aşamaya geldik, ancak resmileşmediği için duyuramıyoruz. Şuan için KastaMall’ın yüzde 75’i dolu” dedi.

“SELZEDELERE YARDIM ODAKLI BİR AÇILIŞ YAPACAĞIZ”

Selzedelere yardım adına kampanya başlatacaklarını kaydeden Yıldız, şunları söyledi: “Aras Grup Yönetim Kurulu olarak, içinden geçtiğimiz acılı ve zor günlerde bir nebze de olsa bir nefes alma ve yardım alanı olabilirsek Kastamonu'ya kendi olanaklarımız ölçüsünde başka bir yönüyle de hizmet etmiş olacağız. Kastamonu'nun acısını paylaşıyor ve bu doğrultuda açılış etkinliklerimizi iptal ediyoruz. Selzedelere, yardım odaklı bir açılış süreci oluşturmaya çalışacağız.”

KASTAMALL, DOĞRUDAN VE DOLAYLI OLARAK 700 KİŞİYE İŞ İMKÂNI SAĞLAYACAK

KastaMall AVM; içerisinde 135 daireli rezidans ve 150 odalı bölgenin ilk ve tek uluslararası markalı oteli olma özelliği taşıyan Park Dedeman Oteli'nin de yer aldığı karma bir projenin bir parçası olarak hayata geçiyor. Doğrudan ve dolaylı olarak 700 kişiye iş imkânı sağlayacak olan proje, istihdama sunduğu katkıyla birlikte şehrin ekonomisini canlandırma, yarınlarına değer katma konusunda önemli bir işlev görecek. Farklı alan genişliklerinde 62 mağazanın yer aldığı proje; birbirinden özel kafe, restoran, sinema ve oyun salonlarıyla ziyaretçilerine hem alışveriş, hem de sosyalleşme keyfini bir arada sunacak.

MAĞAZA KARMASI İLE BİR İLK

KastaMall AVM; karma proje konseptinin bir parçası olması ve Kastamonu şehri için yeni markaları bünyesinde barındırması açısından ilki temsil ediyor. D&R, Colins, Ebebek, Özdilek, Adi, LcwDream, Barrel's&Oil, Paul Mark, Toyzz Shop, Arabica Cafe, Atasay, Cinegold, Este, Mad Parfumeur, Magic Play, Tanjant, Yves Rocher gibi dev markalar, KastaMall AVM ile Kastamonu'daki yerlerini alıyor. Bu markalarla birlikte KastaMall AVM ziyaretçilerine geniş bir alışveriş yelpazesi sunacak. Erkek, kadın, spor ve çocuk giyimde U.S. Polo, Mavi, Colin's, ADI, Altınyıldız Classics, Beymen Business, Paul Mark ve Barrel's&Oil. Ayakkabı ve spor giyim ürünlerinde FLO, Este ve Tanjant.  İç giyimde; Penti ve LCW Dream. Takı ve kuyumculuk da Küppeli ve Atasay. Ev ürünlerinde; Karaca, English Home ve Özdilek. Eğlence alanında Cine Gold ve Magic Play. Kitap ve oyuncakta Toyzz Shop ve D&R. Kozmetik ve güzellik alanında Mc Kuaför, YvesRoches ve Mad Parfumeur. Beyaz eşya ve teknolojide Siemens ve Oppo. Yeme içmede Burger King, Popeyes, Sbarro, Usta Dönerci, Usta Pideci, Çay Köşesi ve Arabica Cafe. Market olarak Migros olmak üzere birçok marka KastaMall AVM çatısı altında hizmet verecek.

503 ARAÇ KAPASİTELİ ÜCRETSİZ OTOPARK

KastaMall'ın 503 araç kapasiteli ücretsiz otopark alanı ziyaretçilerinin kendi arabalarıyla gelip konforlu bir alışveriş yapabilmelerine imkân tanıyor. Alışveriş merkezine ulaşım ana yollara ve şehir merkezine yakınlığı sayesinde toplu taşıma ile kolaylıkla sağlanabiliyor. Alışveriş merkezi Valilik, İl Eğitim Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü gibi merkezi noktalara yakın bir lokasyonda yer alıyor. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER