Büyük emanet, teslim edildi

Tıp fakültesi binaları, yüklenici firmaya emanet edildi

Büyük emanet, teslim edildi

 

Tıp fakültesi binaları, yüklenici firmaya emanet edildi

Büyük emanet, teslim edildi

KASTAMONU Üniversitesi (KÜ) Rektörlüğü tarafından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine (KEAH) devredilen Tıp Fakültesi binaları, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yüklenici firmaya teslim edildi.

Kastamonu İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Yüksel Kutlu başkanlığında, Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Güler, KEAH Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Vekili Dr. Mustafa Uyanık, Destek Hizmetleri Başkan Vekili İsmail Hakkı Demir, Hastane Müdürü Halim Şekerlioğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve Sağlık Müdürlüğü teknik heyetlerinin katıldığı toplantıda ayrıntılar görüşülerek, proje ihalesini kazanan yüklenici firmaya teslim yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan proje tadilatı toplantısında, Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek hizmet binası olarak hizmet verecek binalara hastanedeki klinik servisler, poliklinikler, radyoloji, laboratuar, yoğun bakım üniteleri, öğretim görevlisi birimlerinin yerlerinin belirlenmesi konusunda görüşler sunuldu. Toplantının ardından sağlık kampüsü alanı yapımında önemli bir adım atılmış oldu.

KUTLU: “YENİ PLANLAMALAR İÇİNDEYİZ”

İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Yüksel Kutlu, yapılan görüşmenin ardından; “15 bin metrekarelik alanda hizmet verecek sağlık kampüs alanının ‘bismillah’ deyip ilk adımlarını bu toplantıyla çok şükür atmış bulunuyoruz. Yüklenici firmaya binamızı teslim ettik. Sağlık hizmetlerini uzun vadede etkin bir şekilde milletimize sunmak adına yeni planlamalar içindeyiz. Tıp Fakültesi Dekanlığımız, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğimiz ile birlikte yapacağımız çalışmaları istişare ediyoruz. Bu yapılan uyumlu istişareler, çalışmalarımıza güç katıyor. Kovid-19 pandemisi kapsamında sağlık çalışanlarımız da tüm enerjilerini sahada canla başla çalışarak gösteriyorlar. Devletine, milletine bağlı, sağlığına dikkat eden, güzel yürekli halkımızdan sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olmalarını da ayrıca istiyoruz” dedi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER