Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

'Büyük deprem riski yok'

Kastamonu'da Cumartesi akşamı 3,0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Şehrin bir çok noktasında sallantı hissedilirken; bu depremle birlikte Kastamonu'da son bir ayda 26 deprem gerçekleşmiş oldu

22 Şubat 2021 Pazartesi 10:37
'Büyük deprem riski yok'
 

DEMİRTAŞ'TAN KÜÇÜK DEPREMLERİN ARDINDAN AÇIKLAMA:

'Büyük deprem riski yok'

Kastamonu'da Cumartesi akşamı 3,0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Şehrin bir çok noktasında sallantı hissedilirken; bu depremle birlikte Kastamonu'da son bir ayda 26 deprem gerçekleşmiş oldu.

Depremin ardından gözler uzmanlara çevrilirken, Ankara Üniversitesi'nden Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Ramazan Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada. Kastamonu'da büyük bir depremin yakın vadede olamayacağını kaydetti.

Demirtaş, şu ifadeleri kullandı;

''Arkadaşlar Kastamonu'da 3.0'lük minik bir deprem oldu. 12 Şubat günü 4.5'luk bir deprem olmuştu. Büyük deprem olabilir mi? gibi sorular geliyor. Büyük deprem olabilmesi için fayın çok uzun (en az 30-50 km) olması gerekir. Buradaki kırık 5.0 km uzunluğunda. Büyük deprem üretemez. 37 km güneyde Kuzey Anadolu Fayı geçiyor. Bu kesimde 1943 ve 1944'de M7.2 büyüklüklerinde iki deprem oldu. Bu depremler en az 200 yıl büyük deprem üretemez. Dolayısıyla Kastamonu halkını huzursuz edecek ortada büyük deprem olma riski yok. 3.0-5.0 arası depremler her yerde olur'' ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler: Büyük Deprem Riski Yok

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV