Bütçe maratonuna son nokta

İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı olağan toplantılarının sona ermesiyle birlikte, 2021 yılı toplantıları da sona erdi.

Bütçe maratonuna son nokta
banner72

Meclis’in Kasım ayı ve 2021 yılı son toplantısının gündeminde 7 madde yer aldı. Toplantıda Kasım ayı boyunca görüşülen İl Özel İdaresi’ne bağlı müdürlüklerin bütçeleri, meclis tarafından onaylanarak kesinlik kazandı. İl Özel İdaresi 2022 gider bütçesi toplam 197 milyon 400 bin 965 TL olarak kabul edildi.

İGM Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen Kasım ayı olağan toplantılarının 20’nci birleşiminin ilk 2 gündem maddesinde, Gölköy Köyü nazım imar planlarının görüşülmesi konuları yer aldı. Daha önceki toplantıda, İl Özel İdaresi, 1/5000 ile 1/1000 ölçekli nazım imar planlarında belirlenen, yeşil alanların, artırılıp artırılmayacağı konusunun yeniden belirtilen hususlara ilişkin İl Genel Meclisi’nin değerlendirilmesi istenmişti. Meclis kararı ile belirtilen hususlara ilişkin düzenlenen nazım imar planlarının görüşülmesi ile ilgili İl Özel İdaresi’nin ilgili teklifinin görüşüldü. Söz konusu teklif İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderilmesi, meclisin oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde, Araç ilçesine bağlı Sofcular-Şiringüney köylerini, Cide ilçesine bağlı Alayazı Köyünü ve Pınarbaşı ilçesine bağlı Üyükören Köyünü, sıhhi ve yeterli içme suyuna kavuşturabilmek amacıyla isale edilecek olan membalara ait tahsis kararı alınması ile ilgili İl Özel İdaresi’nin ilgili teklifi görüşüldü. Teklif meclisin oybirliğiyle Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu’na gönderildi.

2022 BÜTÇESİ OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Gündemin diğer maddelerinde ise; İl Özel İdaresi 2022 yılı gelir bütçesi bölümü, 2022 yılı gider bütçesi bölümü ve İl Özel İdaresi’nin 2022 yılı bütçe kararnamesinin madde madde oylanması görüşüldü. Vergi giderleri; 1 milyon 100 bin TL, teşebbüs ve mülkiyet giderleri; 48 milyon 590 bin 965 TL, diğer giderler; 147 milyon 710 bin TL olmak üzere Özel İdare’nin 2022 bütçesi toplamda 197 milyon 400 bin 965 TL olarak belirlendi. Toplam bütçe kalem kalem meclis oylamasına sunuldu. Meclis tarafından oybirliğiyle kabul edilmesinin ardından, bütçe kesinleşti. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER