Bursa KASDER-FED, sel bölgesine 3 tır yardım ulaştırdı

11 AĞUSTOS’ta son 100 yılın en büyük sel felaketini yaşayan Kastamonu’ya ilk andan itibaren Türkiye’nin her yerinden yardım konvoyları yola çıktı, kurtarma ekipleri geldi.

Bursa KASDER-FED, sel bölgesine 3 tır yardım ulaştırdı

Bursa da yardıma ilk koşan illerden oldu. Vali Avni Çakır, kent protokolü ve vatandaşların selamları Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu (Bursa KASDER-FED) Genel Başkanı İsmail Tiftik aracılığıyla Bursa Valisi Yakup Canbolat’a iletildi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bursa KASDER-FED Genel Başkanı İsmail Tiftik, şunları kaydetti; “Bursa Valimiz Yakup Canbolat’a Kastamonu Valimiz, kent protokolümüz ile halkımızın selamlarını, saygılarını ve sel felaketinde vermiş oldukları destek için teşekkürlerini ilettim. Federasyon olarak felaketin yaşandığı bölgedeki çalışmalara bizzat katılarak Bursa-Kastamonu arasında yardım köprüsünü kurup, dayanışmanın en güzel örneğini sergilemiş bulunmaktayız. 3 kez bölgeye giderek Bozkurt halkının ihtiyacı olan mobilya, halı, koltuk takımı, perde, çekyat, çarşaf, yatak, yorgan gibi eşyalardan oluşan 3 tır dolusu yardımı Bursa’dan bizzat getirerek Bozkurt Belediye Başkanımız Muammer Yanık’a teslim ettik. Aynı zamanda Bursa Valiliği öncülüğünde kaymakamlıklar, belediyeler, AFAD, Bursa TSO, odalar ve özel sektör temsilcilerinin yapmış oldukları yardımlar neticesinde devlet-millet dayanışmasının en güzel örneğini sergiledik. Bu nedenle geçtiğimiz hafta kısa bir Kastamonu programı düzenleyerek başta Valimiz Avni Çakır, Belediye Başkanımız R. Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Oğuz Fındıkoğlu, Esnaf Odaları Birliği Başkanımız Dursun Ergin, Başkan Vekilimiz Fehmi Yılmaz, ilçe belediye başkanlarımız, kent protokolü ve Kastamonu halkı ile görüşmeler yaparak Kastamonu’dan Bursa’ya selam, saygı ve teşekkürlerini Bursa protokolü ve Bursa halkının nezdinde Bursa Valimiz Yakup Canbolat’a iletmiş bulunmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Teşekkürler Bursa… Devlet-millet elele…” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER