''Bugünlerin geleceğini söylemiştik''

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’nun da aralarında bulunduğu 5 ilde kovid-19 vaka sayısı ve yoğun bakım doluluk oranlarındaki artışa dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı salgını yönetememekle eleştirdi

''Bugünlerin geleceğini söylemiştik''

 

MİLLETVEKİLİ BALTACI, GEÇMİŞ AYNA TUTARAK TEPKİ GÖSTERDİ:

 

''Bugünlerin geleceğini söylemiştik''

 

 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’nun da aralarında bulunduğu 5 ilde kovid-19 vaka sayısı ve yoğun bakım doluluk oranlarındaki artışa dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı salgını yönetememekle eleştirdi. Salgının görüldüğü ilk günden bu yana Kastamonu’daki atıl sağlık tesislerinin ayağa kaldırılıp sağlık sistemine entegre edilmesi yönündekiöneri ve uyarılarını gerek Kastamonu, gerekse Ankara’da defalarca dile getirdiklerini hatırlatan Milletvekili Baltacı, bu öneri ve uyarılara kulak tıkadığını savunduğu AK Parti’nin bugün Kastamonu’yu çok acı bir tabloyla karşı karşıya bıraktığını söyledi.

“SALGINI YÖNETEMEDİLER HALA YÖNETEMİYORLAR”

Salgınla mücadelede Ballıdağ Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Özel Uğurlu Hastanesi ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nin önemine yönelik TBMM’de yaptığı açıklama ve çalışmaları özetleyen kısa bir videoyu da sosyal medya hesabından paylaşan Hasan Baltacı; “Maalesef her yeni güne bir akrabamızın, bir tanıdığımızın salgın nedeniyle hayatını kaybettiği haberiyle uyanıyoruz. AKP bugüne kadar hep algıyı yönetti ama asıl olan salgını yönetmekti. Salgını yönetemediler ve halen yönetemiyorlar” ifadelerini kullandı.

“BUGÜNLERİN GELECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİK”

Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’da kovid-19 salgınında gelinen son durumla ilgili şunları söyledi;

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Kastamonu’daki vaka artışının yüzde 50, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 74 olduğunu açıkladı. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ortak alanlarının dahi Kovid-19 hastaları için düzenlediğini, Kovid-19 testi pozitif çıkan ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan aynı zamanda ameliyat olması gereken bazı hastaların yoğun bakımda yer olmadığı için bekletildiğini, ameliyat olamadığını biliyoruz. Ne yazık ki bugünlerin geleceğini söylemiştik. Ballıdağ Hastanesi, Özel Uğurlu Hastanesi ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nin önemini hem Kastamonu kamuoyunda hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde defalarca dile getirmiş ve uyarılarda bulunmuştuk. Biz Özel Uğurlu, Ballıdağ ve Tıp Fakültesi dediğimizde ‘ihtiyaç olursa yurt binalarımız var’ cevabı verildi, salgın ciddiye bile alınmadı. Ama bugün karşı karşıya olduğumuz tablo çok acı. Maalesef her yeni güne; bir akrabamızın, bir tanıdığımızın salgın nedeniyle hayatını kaybettiği haberiyle uyanıyoruz. Vaka sayılarını gizleyerek salgını kontrol altında tutabileceğinisanan anlayış bugün bizi korkunç bir tabloyla karşı karşıya bıraktı. AKP, bugüne kadar hep algıyı yönetti ama asıl olan salgını yönetmekti. Salgını yönetemediler.” (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER