"Bugüne kadarki en kötü toplu sözleşme"

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Kastamonu Şube Başkanı Enver Değirmenci, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerini değerlendirdi. Değirmenci, “Bugüne kadar yapılan en basiretsiz, en kötü toplu sözleşme imzalanmış oldu” dedi

"Bugüne kadarki en kötü toplu sözleşme"

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Kastamonu Şube Başkanı Enver Değirmenci, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerini değerlendirdi. Değirmenci, “Bugüne kadar yapılan en basiretsiz, en kötü toplu sözleşme imzalanmış oldu” dedi.

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin bekledikleri gibi olmadığının altını çizen TEÇ-SEN Şube Başkanı Değirmenci, “2022’nin ilk yarısı yüzde 5, ikinci altı ayı için ise yüzde 7 + enflasyon farkı geldi. 2023 yılı ilk yarısı için yüzde 8, ikinci altı ayı için ise yüzde 6 enflasyon farkı oranında zam verildi. Yani memur ve emeklisi için bir toplu sözleşme dönemi daha zam alınmamış ve hatta bugüne kadar yapılan en basiretsiz, en kötü toplu sözleşme imzalanmış oldu. Memurun tepki olarak istifa etmesini önlemek için de memurun 135 TL olan toplu sözleşme ikramiyesi 400 TL’ye çıkarılarak istifa edersen bu ulufeden yararlanamazsın denildi. Özetle; yetki verdiğimiz ve etkisiz sendikanın bugüne kadarki imzaladığı en kötü toplu sözleşme ile her türlü kamu çalışanı, uygun koşullarda sudan ucuza satışa çıkarıldı. Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak dile getirdiğimiz ve baş taleplerimizden birisi olan memura grev hakkı verilmediği sürece; tüm memurlar, ağaların ve yetkili sendikanın marabası olmaktan kurtulamayacaktır. Yakanız bunların iki elleri arasındadır” ifadelerini kullandı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER