Budamış kötü kokudan kurtuluyor

BUDAMIŞ Mahallesi’nin, mahalle olması noktasında önemli bir katkı sunan Mahalle Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu, altyapı sorununun da çözüme kavuşacağını ifade etti

Budamış kötü kokudan kurtuluyorBUDAMIŞ’IN KANALİZASYON SORUNUNUN ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAĞINI KAYDEDEN MUHTAR KARABACAKOĞLU:

Budamış kötü kokudan kurtuluyor

BUDAMIŞ Mahallesi’nin, mahalle olması noktasında önemli bir katkı sunan Mahalle Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu, altyapı sorununun da çözüme kavuşacağını ifade etti. Mahalle olmalarına rağmen hala çözüme kavuşmamış kanalizasyon alt yapı sorunu nedeniyle, Kastamonu’ya en büyük kokunun buradan yayıldığını, bu sebeple konunun sadece Budamış Mahallesi’nin Kastamonu’nun da sorunu olduğunu dile getiren Karabacakoğlu, nihayet kanalizasyon sorunun çözüme kavuşacağını belirtti. Hem Kastamonu’nun hem de Budamış Mahallesi sakinlerinin koku sorunundan kurtulacaklarını belirten Muhtar Karabacakoğlu, Budamış Mahallesi’nin kanalizasyon alt yapı sorununun çözümü için ihaleyi Karen İnşaat firmasının aldığını belirtti. Önümüzdeki hafta çalışmalara başlanacağını söyleyen Budamış Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu, bu sorunun çözülmesinin hem Kastamonu hem de Budamış sakinleri için oldukça önemli olduğuna vurgu yaptı.

KOKU SORUNU EN ASGARİ DÜZEYE İNECEK”

Altyapı projesi ile Budamış Mahallesinde kokuya neden olan foseptik çukurları iptal edilerek, şehir şebekesine bağlanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan ve bu konu için Ankara’da görüşmeler gerçekleştiren Mahalle Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu; “Budamış’ın önümüzdeki sene inşallah kanalizasyon alt yapı sorunu çözüme kavuşacak, koku sorunu en asgari düzeye inecek” dedi.

Karabacakoğlu, mahalledeki bu sorunun çözüme ulaşıyor olmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek; “İller Bankası’nın açmış olduğu alt yapı kanalizasyon ihalesini alan firma Karen İnşaat firması, önümüzdeki hafta çalışmalarına başlayacak. Kalacakları yerler ve şantiye tutuldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Budamış’ın bu sorununu çokça dile getirdim, en nihayetinde bu sorunumuzda halloluyor inşallah” dedi.

“PROJE 500 GÜNDE TAMAMLANACAK”

Muhtar Karabacakoğlu şöyle devam etti; “Kastamonu’yu biz kokutuyorduk. Foseptik kuyuları Budamış’ta her iki günde bir doluyordu. Bununla ilgili belediye elinden geleni yapsa da yine de burada yaşayan sakinlerimiz bu kokudan dolayı çok mustaripti, sıkıntı yaşıyordu. Şimdi inşallah ihaleyi alan firma bu kuyuları iptal ederek şehir şebekesine bağlayacak. Yaklaşık 500 gün içerisinde bu proje tamamlanacak, yani önümüzdeki yıl bu proje tamamlanıp 2022’de tamamen hayata geçmiş olacak diyebiliriz. Kastamonu’nun içinden geçen Karaçomak deresinin Budamış Mahallesindeki kirliliklerin asgari düzeye ineceğini söyleyebiliriz. Bu koku ortadan kalkacak. Hem mahalle sakinlerimize hem de Kastamonu’ya hayırlı olmasını diliyorum.”

7 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Geçtiğimiz günlerde ihalenin gerçekleştiği projeyi yerinde inceleyen Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu da konuyla ilgili olarak şunları dile getirmişti; “Budamış Mahallesi’nin altyapı sorununu çözecek olan yaklaşık 7 milyon TL değerindeki kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulunduk. 500 gün içerisinde tamamlanması planlanan 12 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hattının memleketimize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” (Haber Merkezi)


Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER