BU OKULDA AŞISIZ YOK!

Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ömer Sülün, okulda aşılanmayan personel ve öğrencinin kalmadığını ve aşılamada yüzde yüz oranına ulaştıklarını kaydetti

BU OKULDA AŞISIZ YOK!

Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ömer Sülün, okulda aşılanmayan personel ve öğrencinin kalmadığını ve aşılamada yüzde yüz oranına ulaştıklarını kaydetti.

Ülke genelindeki aşılama çalışmaları hız kaybetmeden devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre, Kastamonu’da aşılanma oranı yüzde 71,4’e ulaştı. Bu kapsamda Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu’nda ise Kovid-19 aşısı olmayan öğrenci veya personel kalmadı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kastamonu PMYO Müdürü Ömer Sülün, “Okulumuzda aşı oranı şuanda yüzde yüz. Bunda da aşı olma düşüncesinde olmayan 70’e yakın öğrencimiz ve 30 personelimiz vardı. Onlarla ikili görüşmelerimizde okulun eğitim öğretim durumunun 7/24 kapalı eğitim veren, toplu alanlarda eğitimi devam etmenin zorluklarını anlatarak, aşı olmayanların böyle bir kurumda bazı sıkıntılar yaratabileceğini anlattığımızda gönüllü olarak hepsi aşı olmayı kabul ettiler. Yüzde yüz aşı oranını sağlamış olduk. Türkiye’de belki de ilk 584 öğrencimiz ve 120 personelimiz hepsi aşı olmuştur. Aşı olmayan hiçkimse kalmamıştır. Bu da bizim için bir gurur vesilesi” dedi. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER