Bu kadar da olmaz!

Kastamonu’da Şehirlerarası Otobüs Terminalinde pozitif olduğu halde yolcu otobüsü ile seyahat etmek isteyen vatandaş, yapılan HES sorgulamasında yakalandı. Şahıs, Valilik tarafından belirlenen yurda yerleştirildi

Bu kadar da olmaz!

 

POZİTİF VATANDAŞ, OTOBÜSLE SEYAHAT ETMEK İSTERKEN YAKALANDI

Bu kadar da olmaz!

Kastamonu’da Şehirlerarası Otobüs Terminalinde pozitif olduğu halde yolcu otobüsü ile seyahat etmek isteyen vatandaş, yapılan HES sorgulamasında yakalandı. Şahıs, Valilik tarafından belirlenen yurda yerleştirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından vaka artışının en yüksek olduğu iller arasında açıklanan Kastamonu’da, denetim ve tedbirler üst seviyeye çıkartıldı. Bu kapsamda Kastamonu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde pozitif olduğu halde yolcu otobüsüyle seyahat etmek isteyen bir kişi, otogar girişinde Kastamonu Belediyesi Otogar Müdürlüğünce oluşturulan kontrol noktasında yapılan HES kodu sorgulamasında yakalandı. HES sorgulamasında riskli olduğu belirlenen şahıs, otogara çağrılan özel giyimli ekiplerce gözetim altına alındı. AFAD İl Müdürlüğü ekiplerince pozitif olduğu halde seyahat etmek isteyen şahıs, Kastamonu Valiliğinde belirlenen yurda yerleştirildi.

Ayrıca Kastamonu Belediyesi Otogar Müdürlüğünce de otogarda geniş kapsamda dezenfektan çalışması yapıldı.

YAMAN: 'ÜÇ AŞAMALI TEDBİR UYGULUYORUZ'

Otogarda yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Kastamonu Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Müdürü Fatih Yaman, otogar girişinde kurdukları kontrol noktasında her vatandaşın sorgulaması yaptıklarını belirterek, “Bizler bu konuyu üç aşamalı şekilde uyguluyoruz. Birincisi otogarın içerisine girerken sorgulama yapılıyor, ardından yazıhanelerden bilet alırken de mutlaka HES sorgulaması yapıyoruz. Üçüncü aşamada başkasının kimlik numarası ya da kimliğiyle bilet alınmasının önüne geçebilmek içinde otogar çıkışında otobüslerimizi durdurarak bilet ve kimlik kontrolünde bulunuyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bizlerde bunu en iyi şekilde yapmakla görev edindik. Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu’da bu konuda çok hassas davranıyor. Bizlerde Belediye Başkanımızın hassasiyetine göre görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu uygulamamız vakaların artış göstermesine üzerine daha da arttırıldı. 1 haftadır denetimlerimizi daha da yoğunlaştırdık. Hatta yaptığımız bu HES sorgulamasında riskli görünen bir vatandaşımızı da yakaladık. Riskli olan vatandaşımızı hemen güvenlik görevlilerimize bildirerek terminalimizden uzak tutuyoruz. Gerekle önlemlerin alınmasıyla ilgili de çalışma başlatıyoruz” dedi.

Dün itibariyle otogara girişin yapan 2 bin 100 kişiye HES Kodu Sorgulaması yapıldığı öğrenildi.  (Alperen Erkuş)

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER