Bu bina kimin?

2017 yılında 300 kişilik yurt yapılması planlanan ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ın Kastamonu ziyaretlerinde incelemelerde bulunduğu yurt binasında, çalışmalar durdu

Bu bina kimin?

SEÇİMLERİN ARDINDAN DURAN YURT BİNASI İÇİN, MUHTAR ÇÖLEZ'DEN İRONİK SORU;

Bu bina kimin?

2017 yılında 300 kişilik yurt yapılması  planlanan ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ın Kastamonu ziyaretlerinde incelemelerde bulunduğu yurt binasında, çalışmalar durdu.

Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Hakan Çölez, mahallesinde bulunan ve inşaatı tamamlanmadan; atıl vaziyette bırakılan binanın sahibini arıyor. Sosyal medya hesabından paylaştığı 'Bu bina kimin' başlıklı ironik yazıda; binanın  farklı amaçlar içi kullanabileceği vurgu yapan ve inşaat alanının güvenlik zafiyeti oluşturabileceğini söyleyen Muhtar Çölez, binanın etrafında da bilgilendirici bir tabela olmamasına dikkat çekti.  

Bina çevresinde herhangi bir bilgilendirici levha bulunmazken; Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, 2017 yılındaki Kastamonu Ziyaretlerinde, Kastamonu Belediyesi tarafından yurt yapılması karşılığında TÜGVA’ya tahsis edilen yurt binasında incelemelerde bulunmuştu. Yurt binasının 300 kişilik olacağını belirtilerek, iki yıl içerisinde tamamlanması hedeflenmişti ama aradan geçen 4 yıl sonucunda herhangi bir gelişme olmadı.

''HIZLICA İLERLERKEN BİRDEN DURDU''

Yaptığı açıklamada; 15 Temmuz Şehitler Lisesi'nin arkasında kalan binayı gündeme getiren Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Hakan Çölez, ''Evvela resmi olarak bir tabelasına denk gelmediğim için ve araştırdığım sorduğum halde neye ve kime ait olduğunu bilmediğim için buraya anı olarak paylaşıyorum. Bu metruk olmaya yüz tutmuş bina bir dönem hızlıca ilerlerken birden yapımı durdu. ilk fotoğrafta gördüğünüz tuğlalar, zor bela taşlaşıp heba olan birinin üstüne yıkılmasın diye kaldırttığımız onlarca torba çimento alcı vs.  çalınan ve ihbar ettiğimiz halde sonuç alamadığımız bir o kadar malzeme.Tabi benim asıl derdim kapısı penceresi arka ve ön girişleri açık bir halde duruyor olması. Etrafında inşaat denilebilecek tek bir tabela olmaması güvenlik namına tek bir uyarının yada önlemin olmaması.

İçinde ateşler yakılıp zararlı alışkanlıkların icra edildiği yer haline dönüşmesi.

Etrafının kaçak moloz ve çöp dökücüler yüzüne daha farklı tehlikelere yol açması gibi sorunlara yol açabilir'' dedi.

''Allah için şu binanın sahibini tanıyan var ise bizi haberdar etsin'' ifadeleriyle tepkisini dile getiren Muhtar Çölez, '' Binasının canı çıksın, havalar ısındı birinin çoluğuna çocuğuna zarar gelecek''  ifadeleriyle olası bir tehlikeye dikkat çekti.  (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER