'Bu bayrağı, daha ileriye taşıyacağız'

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi’nin 4. olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

'Bu bayrağı, daha ileriye taşıyacağız'

 

MÜSİAD BAŞKANLIĞINA YENİDEN SEÇİLEN SEVGİLİOĞLU:

'Bu bayrağı, daha ileriye taşıyacağız'

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi’nin 4. olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Belediye Başkan Vekili Necdet Karahasanoğlu, İGM Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın, KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve işadamlarının katılımıyla yapılan genel kurulda MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, seçimlere tek liste olarak girerek yeniden güven tazeledi.

SEVGİLİOĞLU; “225 NOKTAYLA HİZMET VERİYORUZ'

Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ve katılımın yoğun olduğu genel kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı iş adamları derneği olduğunu ifade etti.

MÜSİAD’ın kamu yararına dernek statüsüne sahip güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğunu kaydeden Ahmet Sevgilioğlu: “11 bini aşan üyesi ile MÜSİAD,  60 bine yakın işletmeyi temsil eden yaklaşık 1 milyon 800 bin kişiye istihdam sağlıyor. Yurtiçinde 89, yurtdışında 95 farklı ülkede, toplamda 225 nokta ile hizmet veriyoruz. MÜSİAD Kastamonu’da şehrimizde 2014 yılında temsilcilik olarak kurulup 2015 yılında şube statüsünü aldı.  MÜSİAD Kastamonu Şubesi, toplamda 78 üyemizle 5 bine yakın kişiye istihdam sağlıyor. Üyelerimizin işlerinin daha da büyümesi, ihracatlarının yaygınlaştırılarak artırılması, üretici üyelerimizin teşvik edilmesi, bölge şubelerimizle daha sıkı işbirliği yaparak ticaret hacimlerimizin artırılması gibi konularda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah, bugünden sonra da bu bayrağı daha ileriye, ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarımızla beraber taşımaya gayret sarf edeceğiz” dedi.

“ÜSTÜMÜZE DÜŞEN NE GÖREV VARSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Azaltmadan çoğaltmanın, bölünmeden bütünleşmenin derdinde olduklarını ifade eden Sevgilioğlu, bundan sonraki çalışmalarında kentin dinamikleri olan bütün sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde hareket edeceklerini söyledi.  Üyelerinin yanında ayrıca Kastamonu’daki bütün iş insanlarının ve girişimcilerin sorunlarına çözüm üretmek için çalışacaklarını kaydeden Sevgilioğlu; “Bütün sivil toplum kuruluşlarıyla şehrimizin tarihi ve kültürel değerlerinin bekası ve salahiyeti için daha aktif ve daha sistematik çalışmak için gayret sarf ettik ve sarf etmeye devam edeceğiz. Kastamonu MÜSİAD olarak bizler, konusunda uzman, sektöründe etkin üyelerimizle bu topraklarda sanattan-yeme içme sektörüne, inşaattan-sanayisine,  kültüründen-eğitimine, turizminden-sağlığa her sektöründe varız. Geleneksel mutfak sanatlarımızla ve yemek kültürümüzle UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına şehrimizin ismini yazdırmak, yedi bin yıllık tarihimizle, kültürel varlılarımızla ve doğamızla Dünya Mirası Listesi’nde yer almak, kültürel varlıklarımız korunması ve geleceğe doğru taşınabilmesi, turizmin gelişmesi, Samsun 19 Mayıs üniversitesinde kurulan Türk Keneviri Araştırma Enstitüsü’nün ilimizde de kurulması, bu kadim kentin gelişimi, hemşerilerimizin yaşam standartlarının arttırılması için yapılacak her etkinlikte ve çalışmalarda üstümüze düşen ne görev varsa yapmaya hazırız.  Gelişmiş ülkelerin en önemli özelliklerinden birisi sanayi ve üniversite iş birliklerinin çok kuvvetli bir şekilde tesis etmeleridir. Bu bağlamda bugüne kadar üniversitemizle ortak çalışmalar yapamadık ama bugünde itibaren sayın rektör hocamızla şehrinize, üniversitemize ve üyelerimize katkı sağlayacak birçok proje yapacağımızı umuyorum. Rızıklarımızın peşinden koşarken iş insanları olarak Ülkemizin refahı ve bakası için şehrimizin yaşam kalitesinin ve istihdamın artırılması için bugün olduğu gibi bundan sonrada çalışacağız” ifadelerini kullandı.

KAAN; “GELECEKTE DEVLETLER DEĞİL ŞEHİRLER YARIŞACAK”

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ise; “MÜSİAD sadece bir ile bir bölgeye sıkışıp kalan bir yapı değil. Hem yurt içinde hem de yurt dışında teşkilatlanan ve bu haliyle de dünyanın sayılı sermaye kuruluşlarından biri olan bir sermaye platformudur. MÜSAİD, bu ülkenin sosyal siyasi ve ekonomik tarihinin en canlı tarihi hatta onu inşa eden unsurlarından biridir. Yeni dünya düzeninin hız ve proje yönetimi temel anlayışına en uyumlu şekilde yeni haliyle MÜSİAD, sermayenin diplomasinin ve sanayileşme güdüsü ve her ölçekte şirketin kendi talep ve çıktıları adına aynı bünyede rahatlıkla var olabileceğini de ispatlayan bir kuruluştur.  İlk Anadolu tanıtımının lansmanını, Kastamonu şubemizin ev sahipliğinde gerçekleştirmiştik. Bu sebeple Kastamonu’nun yeri benim için farklıdır. 2020 yılı bizleri hayli zorladı. Sağlık krizi ile başlayan süreç zamanla ekonomik dengelerin de bozulmasıyla global bir iktisadi krize dönüştü. Bu sürecin biteceği de mümkün gözükmüyor. Yeni normalimiz olan bu süreç bizlerin yeni yaşam ve çalışma biçimleri kadar, yeni tehdit ve fırsat algılarını da oluşturdu. Bu fırsat ve tehditleri görmek adına bizler tek tek illerimizi gezmek, onların potansiyellerini her şekilde belirlemek, her şehrin kendine özgü jeopolitik ve jeostratejik ilerleme ve ekonomik yol haritasını çıkarmak adına bir çalışma içerisindeyiz. Gelecekte devletler değil şehirler ve şehir ekonomileri yarışacak. O bakımda bizler bu süreçte sizlerle biraz daha yakın çalışmak istiyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER