banner38

banner39

banner46

banner47

05 Nisan 2020 Pazar

Bozkurt’ta konuşan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz YATIRIM PROGRAMLARI DAHA OLUŞTURULMADI

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Bozkurt ilçemizde halk toplantısı düzenledi. Karadeniz, Çok Programlı Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, sorunları çözmek için çalıştıklarını belirterek, istek, talep ve önerilerin birinci ağızdan dinlenilerek tüm konulara imkanlar çerçevesinde en uygun çözümleri bulmaya çalışacaklarını söyledi. Toplantıda muhtarlar ve vatandaşların soruları kurum amirleri tarafından cevaplandırıldı.

28 Şubat 2020 Cuma 11:10
Bozkurt’ta konuşan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz  YATIRIM PROGRAMLARI DAHA OLUŞTURULMADI
 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Bozkurt ilçemizde halk toplantısı düzenledi. Karadeniz, Çok Programlı Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, sorunları çözmek için çalıştıklarını belirterek, istek, talep ve önerilerin birinci ağızdan dinlenilerek tüm konulara imkanlar çerçevesinde en uygun çözümleri bulmaya çalışacaklarını söyledi. Toplantıda muhtarlar ve vatandaşların soruları kurum amirleri tarafından cevaplandırıldı. 

Vali Karadeniz’in başkanlığında yapılan toplantıya; Bozkurt Kaymakamı Barbaros Akbulak, Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, İl Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran ile ilgili kurum müdürleri ve daire amirleri katıldı. 

“TOPLANTILAR, YATIRIM PROGRAMINI OLUŞTURURKEN YÖN VERECEKTİR”

Vali Yaşar Karadeniz yaptığı açılış konuşmasında; “Toplantımızda diğer kurum ve kuruluşlarımızın yapmış olduğu faaliyetleri dinleyeceğiz. Varsa sizlerin talep ve isteklerinizi alacağız. 2020 yılının başındayız, birçok kurumda yatırım programları daha oluşturulmadı. İl Özel İdaremiz de bunlardan birisi. Bundan sonra oluşacak yatırım programlarında da bu toplantıdan önemli sonuçlar çıkaracağımıza inanıyorum. Öncelikle 2019 yılında yapılan KÖYDES çalışmaları hakkında bir ön bilgi verilecek daha sonra ilçenizin genelini, mahallenizi, sokağınızı, köyünüzü, okulunuzu, sağlık ocağınızı, yolunuzu ilgilendiren hepinizin ortak faydalanacağı kamu hizmetleri ile ilgili taleplerinizi alacağız. Gelecek güzel bilgiler 2020 yılındaki yatırım programını oluştururken yön verecektir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

“EN DOĞAL HAKKINIZ”

Vatandaşların taleplerini dinleyerek değerlendirmelerde bulunan Vali Karadeniz; “Özellikle muhtarlar kendi köyüne hizmet gelmesini istiyor. Tabi ki bu en doğal hakkınız. Kaymakam beyin söylediği gibi ne yapılmış, her köyü memnun edelim diye biraz kaliteden ödün vererek işler yürütülmeye çalışılmış ama bu hiçbir zaman için kalıcı olmamış. Yapılan işler belirli bir süre sonra bozulmuş, geriye dönük tekrar onu onardığınızda yada yeniden yaptığınızda hiç asfalt getiremediğiniz köye hiç ulaşamıyorsunuz. Kastamonu’ya bu şekilde coğrafi olarak benzeyen dağınık yerleşimi olan Doğu Karadeniz bölgesinde bu konuyu beton ve BSK ile yirmi küsur yıl önce çözmeye başlamışlar. Burada da bu sistemi uygulamamızın sebebi orada yapılan doğruyu görmüş olmamız. Şu anda Trabzon yirmi yıldır bu şekilde hareket ettiği için köy yollarının yüzde seksenlik bir oranını BSK veya beton yol olarak kaplamış durumda. Artık onu yaptıktan sonra geriye dönük bakmıyorsunuz çünkü o kalıcı yol haline geliyor. Bu uygulamanın ilki geçen yıl Bozkurt ilçesinde de yapıldı. Yeter ki köyünüz iki üç sene sonra yapılsın ama yapıldığı zaman kalıcı bir hizmet yapılmış olsun. Diğer kamu hizmetleri yönünden de yapılması gereken işlerle ilgili alınan notlar çerçevesinde ilgili tüm kurumlarla yaptığımız yazışma sonuçlarını ve gelen cevapları da burada yapılacak bir sonraki toplantıda sizlerle paylaşma imkanı bulmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Vali Karadeniz tarafından belirtilen bazı konuların yerinde incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimat verildi. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV