BÖYLE BİR ORTAMDA BULUNDUYSAM SİYASİ YAŞANTIMI BIRAKACAĞIM

Düzenlediği basın toplantısında CHP İl Başkanı Erbilgin’e cevap veren MHP İl Başkanı Emin Çınar, “Kendisi AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ile çok önceden maklube ortamlarında beraber olduğumuzu söylemiş. Benim bu noktada yaptığım bir toplantı, bir sohbet, bir buluşma hadisesi varsa ve böyle bir ortamda şahsım bulunduysa, ben bugün bütün sıfatlarımdan sıyrılarak, siyasi yaşantımı bırakacağımı söylüyorum” dedi.

BÖYLE BİR ORTAMDA BULUNDUYSAM SİYASİ YAŞANTIMI BIRAKACAĞIMDüzenlediği basın toplantısında CHP İl Başkanı Erbilgin’e cevap veren MHP İl Başkanı Emin Çınar, “Kendisi AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ile çok önceden maklube ortamlarında beraber olduğumuzu söylemiş. Benim bu noktada yaptığım bir toplantı, bir sohbet, bir buluşma hadisesi varsa ve böyle bir ortamda şahsım bulunduysa, ben bugün bütün sıfatlarımdan sıyrılarak, siyasi yaşantımı bırakacağımı söylüyorum” dedi.

 

MHP Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar, Saat Kulesi Çay Bahçesi’nde açıklama yaparak, göreve geldiği süre boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. MHP Merkez İlçe Kongresinin 7 Ekim Çarşamba günü yapılacağını duyuran İl Başkanı Çınar, Ayhan Özmen’in tek aday olduğunu söyledi. CHP İl Başkanı Erbilgin’e de cevap veren Çınar, “Kendisi AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ile çok önceden maklube ortamlarında beraber olduğumuzu söylemiş. Benim bu noktada yaptığım bir toplantı, bir sohbet, bir buluşma hadisesi varsa ve böyle bir ortamda şahsım bulunduysa, ben bugün bütün sıfatlarımdan sıyrılarak, siyasi yaşantımı bırakacağımı söylüyorum” dedi.

“19 İLÇEMİZİN KONGRESİNİ TAMAMLADIK”

MHP İl Başkanı Emin Çınar,  açıklamasına şöyle başladı: “MHP olarak 3 aylık bir zaman dilimi içinde Genel Başkanımızın takdiri ile göreve geldik. Göreve geldiğimizden bu tarafa il başkanlığı olarak, 37 arkadaşımızla beraber çalışma heyetini oluşturduk, ardından Genel Başkanımızın ve Merkez Yürütme Kurulu’nun aldığı karar çerçevesince Kastamonu’da MHP olarak kongrelerle ilgili çalışmalarımızı ortaya koyduk. Bu çalışmalar kapsamı içerisinde hızlı bir şekilde ilçe ziyaretlerimizi yaparak, yönetici arkadaşlarımızla bir araya geldik. Daha sonrasında İlçe Başkanlarımızla yaptığımız toplantılar neticesinde kongre takvimini başlattık.  Kastamonu’da 19 ilçemizin kongresini tamamlamış bulunmaktayız. Sadece Merkez İlçe Kongremiz kaldı. İlçe Seçim Kurulu’na evraklarımızı teslim ettik.  Eczacı arkadaşımız Emin Hakan Yılmaz Bey, kongre sürecimizde İlçe Başkanımızdı. 7 Ekim Çarşamba günü Kuzeykent Belediye Nikah Salonu’nda saat 13.00’de Merkez İlçe Kongremizi gerçekleştireceğiz.

“AYHAN ÖZMEN ADAY OLACAK”

O güne kadar, Emin Hakan Yılmaz görevine devam edecek. Genel Merkezimiz ve Teşkilat Başkanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde uzun yıllar partimizde görev yapmış İlçe Başkan Yardımcılığı ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş Ayhan Özmen Beyefendi aday olacak. Özmen, İlçe Kongremizde tek aday. MHP olarak Genel Merkezimizin talimatı, kongrelerde tek adaylı olarak kongrelerimizi yapıyoruz. Şu ana kadar farklı bir uyumsuzluk gösteren arkadaşımız olmadı. Tüm dava arkadaşımızın Genel Merkezin ortaya koyduğu çizgi ile göreve devam ediyorlar.

“AK PARTİ CAMİASINA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUZ”

AK Parti’nin İlçe Başkanları, İGM Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri kongrelerimize katıldılar. Bizde katılımlarından dolayı AK Parti camiasına teşekkür etmek istiyoruz. AK Parti Merkez İlçe Kongresine, Belediye Başkanımızla katılmıştık. Bundan sonra Cumhur İttifakının temsili noktasında, partimize, şahsımıza düşen ne varsa onu yapmak için gayret içinde olacağız. Bizim çizgimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Genel Başkanımızın, Cumhur İttifakı içinde ortaya koyduğu çizgidir. Siyasetimiz de bu doğrultudadır. Kongremizi tamamladıktan sonra bürokraside yeni görevlendirilenleri ziyaret edeceğiz. Vatandaşımızın, bizlerden olan taleplerini kamusal alanda yerine getirebilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İlçe Başkanı Akif Güzel ve milletvekillerimizle her noktada bir arada olup, her konuyu paylaşacağız” dedi.

“ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞIYLA SİYASET YAPILMAZ”

“CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, yaklaşık 20 gün kadar önce internet sayfasındaki haberi üzerinden şahsıma cevap verdi” diyen Çınar, “Ben çok fazlasıyla konuların içerisinde girmek istemiyorum. Sayın Erbilgin, siyaset yapmak değil, çamur atmaktan öteye giden bir siyaset kavramı içinde. Canoğlu Cafe’de şahsımın oturduğunu ve neyin hesabını yaptığımı sorusunu sormuş. Orası umama açık bir yer, bende oraya eski Merkez İlçe Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Özcebeci Bey ile beraber gitmiştim. Gittiğimde dışarıda herkesin olduğu bir yerde Tamer Tafracı, Mehmet Yemalmaz, Nihat Altın, Yılmaz Ortakaya ve Tahsin Babaş orada otuyorlardı. Masaya çay içmeye davet ettiler. Bizde bir konuyla alakalı sohbet etmemiz gerektiğini, sohbetimiz bittikten sonra uğrayacağımızı beyan ettik. İçeride sohbetimizi yaptık. Daha sonra nezaket kuralları çerçevesinde davete icabet ettik. Hatta CHP İl Başkanı’nın sözleri üzerine buraya gittim, kamera kayıtlarını talep ettim. Fakat maalesef kamera kaydı yokmuş. Ne kadar oturduğumuzla alakalı bunu talep ettim. Siyaset yapan insanların şunu bilmesi lazım bir pazarlık yapılacaksa, bir gizli görüşme yapılacaksa, herhalde umuma açık bir yerde bir görüşme olmaz. Ben bugüne kadar bu insanlarla her gördüğüm yerde selamlaştım, her gördüğüm yerde de oturmaktan rahatsızlık duymam. Kendisi neyin rahatsızlığını duyduysa, elinde bir belge, bilgi varsa onları beyan etmesi daha doğru olur. Asla şüpheli bir yaklaşımla, insanların üzerine çamur at izi kalsın mantığıyla siyaset yapılacağını düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

“BİZİM CAMİAYA YAKIN İNSANLARDAN ALMIŞ OLABİLİR”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in; “maklube ortamları ile ilgili” iddialarına cevap veren Çınar, “Kendisi AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ile çok önceden maklube ortamlarında beraber olduğumuzu söylemiş. Bu kadar terbiyesiz, bu kadar kötü bir ifade asla bir il başkanına yakışmayacak bir ifade. Benim bu noktada yaptığım bir toplantı, bir sohbet, bir buluşma hadisesi varsa ve böyle bir ortamda şahsım bulunduysa, ben bugün bütün sıfatlarımdan sıyrılarak, siyasi yaşantımı bırakacağımı söylüyorum. Doğrudur biz bir takım ziyaretlerde bulunduk. Çünkü ben 2 dönem milletvekilliği görevinde bulunmuş bir şahsiyetim. Bundan dolayı zaman içerisinde vefatlar oluyor, hacdan gelenler oluyor, umreden dönenler oluyor, bizde bu esnada Kastamonu’daki farklı şahsiyetleri, arkadaşlarımla beraber, bu Doğan Ünlü beyde olabilir, dönemin eski ilçe başkanları da olabilir, kendi siyasi partililerimizde olabilir, hatta ve hatta ve CHP İl Başkanı da bu ziyaretlerimizde olmuştur. Biz davet edildiğimiz noktada bu ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Ben yapmış olduğu siyasetin tamamını, CHP’nin samimi seçmenlerinin sağduyularına bırakıyorum. Hikmet Erbilgin ile alakalı değerlendirmeyi kendi seçmenleri yapsın. Bu bilgilerin çoğunu bizim camiaya yakın insanlardan da almış olabilir” diye konuştu.

“EKİM AYININ SONUNA DOĞRU İL KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Koray Aydın’ın listesinde yer almasından söz eden Çınar, “Doğrudur. Böyle bir konu gerçekleşmiştir. Benim hiçbir bilgim olmadan, Sayın Koray Aydın dönemde Genel Başkanlığı adaylığında Merkez Yürütme Kurulu’na şahsımın ismini yazdırmıştır. Aynı şekilde o gün görev yapan 5 milletvekili arkadaşımızın da ismi yapılmıştır. Biz ismimizi o gün ilk defa divanda okunduğu zaman duyar duymaz, divan heyetine istifamızı sunduk. Akabinde Genel Başkanımız kongre sonrasında şahsımı Katip Üyelikle görevlendirmiştir. Buradan nereye varmak istiyor bilmiyorum ama anladığım kadarıyla malzemesiz bir siyasetçi çamur at izi kalsın yaklaşımı ortaya koyar. Bu da o yaklaşımlarla siyasetine devam etmekte. Merkez İlçe Başkanlığı görevini 7 Ekim’e kadar inşallah Emin Hakan Yılmaz kardeşimiz yürütecek. Kongre hazırlıklarını tamamlayacağız. Akabinde de teşkilatlarımızın talimatlarıyla da, nasip olursa kongrede tek aday olarak Sayın Ayhan Özmen Başkanımla beraber kongremize katılacağız. Sağlıklı bir şekilde kongremizi yapmak istiyoruz. İl Kongremizde Genel Merkezimizde 9 bölüm olarak yapılıyor. Muhtemelen Ekim ayının sonuna doğruda Kastamonu İl Kongremizi de gerçekleştireceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İLÇE BAŞKANLARI

MHP İl Başkanı Emin Çınar, İlçe Başkanlarının isimlerini paylaşarak, “Merkez İlçe Başkanı Emin Hakan Yılmaz, Merkez yeni MHP İlçe Adayı Ayhan Özmen, Abana Hasan Özlü, Ağlı Yaşar Yılmaz, Araç Hilmi Büyükbayram, Azdavay Akif Özdemir, Bozkurt Müjdat Kalkan, Cide Şaban Yıldırım, Çatalzeytin Hüseyin Aydemir, Daday Mustafa Levent Uğuzbalaban, Devrekâni Aydın Başabaş, Doğanyurt İbrahim Parlak, Hanönü Metin Arıkan, İhsangazi Orhan Hatıl, İnebolu Engin Uzuner, Küre Onur Uysal, Pınarbaşı Mesut Pınar, Seydiler Aptulmuttalip Karagöz, Şenpazar Umut Eser, Taşköprü Mustafa Arabacı, Tosya Mustafa Dündar Özurgancı” dedi.

Tuğçe Yerdelen


Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER