Botanik Park, Mesire yeri oluyor

İl Genel Meclisi (İGM), Mayıs ayı toplantıları, dün gerçekleşen ikinci oturumla devam etti. İkinci oturumun gündeminde 4 madde yer aldı

Botanik Park, Mesire yeri oluyor

Botanik Park, Mesire yeri oluyor

İl Genel Meclisi (İGM), Mayıs ayı toplantıları, dün gerçekleşen ikinci oturumla devam etti. İkinci oturumun gündeminde 4 madde yer aldı.

“BOTANİK PARK’IN SORUMLULUĞU BELEDİYEDE”

İGM Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ilk maddesi İl Özel İdaresi 2020 kesin hesaplarının görüşülmesi idi. İl Özel İdaresi 2020 kesin hesaplarının Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Gündemdeki ikinci maddede mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait Hepkebirler Mahallesi Çifte Hamam mevkiinde bulunan bahçeli ahşap evin turizme yönelik amaçla işletilmek üzere 3 yıldan fazla süreyle kiraya verilmesi ile ilgili İl Özel İdaresi'nin ilgili teklifi için hazırlanan Gençlik Spor ve Turizm Komisyon Raporu görüşüldü. Söz konusu rapor mecliste görüşülerek, 10 yıllığına kiraya verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemde yer alan diğer bir maddede ise Aktekke Mahallesi’nde bulunan kayıtlı taşınmazın üzerine yapılan Rehberlik Araştırma Merkezi’nin yanında bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ve Maliye Hazinesi’ne ait taşınmazın, İl Özel İdaresi’ne ait mülkiyetin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi hakkındaki teklif için hazırlanan Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu Raporu meclis tarafından görüşülen teklif meclis üyelerince kabul edildi.

Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait Beyçelebi Mahallesi'nde bulunan Eski Toklu Tepe İl Ormanı'nın kuzey kısmında koordinatları verilen 3 bin 500 metrekarelik alanın TRT ve Özel Radyo ve Televizyon Kurumları ile GSM yansıtıcılarının, Kastamonu hizmetinde kullanmak amacıyla, ek olarak Botanik Park’ın çevre düzenlemesi ihtiyaçlarının Belediye Başkanlıkları tarafından karşılanarak,  mesire alanı ve sosyal aktivitelerin düzenleneceği bir alan olarak Kastamonu'ya kazandırılması ve parselin batı kısmında şehir merkezi manzaralı teras projesi düzenleyip belediyelerine kazandırılması için taşınmazın tamamının belediyeye tahsis edilmesi hakkındaki İl Özel İdaresi’nin ilgili teklifi mecliste görüşüldü. Söz konusu teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oybirliğiyle kabul edildi. (Zehra Beyza Güler)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER