BOŞ LAF DEĞİL HİZMET ÜRETİYORUZ

AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü geçtiğimiz gün Doğa Kültür Köyü’nde bir araya geldi. Toplantıda demiryolu, Tıp Fakültesi, Özel Uğurlu Hastanesi, kent gündemi ve ilimizde devam eden yatırımlarla alakalı ayrıntılı açıklamalarda bulunuldu.

BOŞ LAF DEĞİL HİZMET ÜRETİYORUZ

 

AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü geçtiğimiz gün Doğa Kültür Köyü’nde bir araya geldi. Toplantıda demiryolu, Tıp Fakültesi, Özel Uğurlu Hastanesi, kent gündemi ve ilimizde devam eden yatırımlarla alakalı ayrıntılı açıklamalarda bulunuldu.

KÖYLÜ; DEMİR YOLUNUN 
ZAMANI GELMEDİ

Kastamonu için demir yolunun zamanı gelmediğini ifade eden AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü şunları söyledi;
“Perşembe günü Cumhurbaşkanı’nın milletvekilleriyle buluşması var. Kastamonu’yla ilgili Cumhurbaşkanımızdan neler talep edebileceğimizi tespit edeceğiz. Milli İrade Platformu’nun en üst noktası Türkiye  Büyük Millet Meclisi’dir. Ana temeli de Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Milli İradenin temelinde halk vardır.  Onun dışında platformların milli iradeyi temsil ediyoruz demesi ciddiye alınacak şey değildir. 
Tren yolunun 2 tarafı var. Yetersiz bir mal olduğu halde gelemez, nakliye işiyle ilgilenenleri de hesaba katmak gerekir. Getirisi ve götürüsünü hesaplamalıyız.  Zamanı gelince karşılıklı  düşünülür. Ilgaz’a tünel dediler, zamanı olduğunu söyledik. Doğalgaz, havaalanı için zamanı bekledik. Kastamonu için tren yolunun zamanı gelmedi. Önceliklerden değil. 2020’den  sonra demiryolu işini konuşmanın zamanı olabilir.

ÇELİK; “EN ÖNEMLİ YATIRIMLAR KASTAMONU’YA”

Önceliklerinin Kastamonu’da devam eden yatırımları bitirmek olduğunu ifade eden Milletvekili Metin Çelik şunları söyledi;
“Öncelikle Kastamonu’da başlayan yatırımları bitirmeliyiz. Karayolu ulaşımıyla ilgili Türkiye’nin en önemli projeleri Kastamonu’da uygulanıyor.  Kastamonu’da sanayi ya da turizm anlamında çok ciddi bir hareket bekliyoruz. Bu olduğu zaman tren yolunu konuşmaya başlarız.  Sahil yolu bir taraftan gelecek. 3 sene kırık yolunu bitmesini bekliyoruz sonra limanın bitmesini bekliyoruz. Bundan sonra ise tren yolunu konuşacağız. 5 okul dışında 36 okulumuzun bir kısmı ihale edildi, bir kısmı ihale aşamasında bir kısmı ise proje aşamasındadır. 41 okulumuza ise yaklaşık 200 milyon TL ödenek ayrıldı. Çok kısa sürede hepsinin ihalesi yapılmış olur. Kastamonu için çok ciddi eğitime yatırım oldu. Biz hızlı hareket ettik. İnşallah 2 yıl içinde okulların tamamı hizmete açılacak. 200 milyon TL’nin bir kısmı İl Özel İdare’den bir kısmı ise Bakanlık bütçesinden gönderilen ödenekten karşılandı. Tamamen 2’li öğretimden geçmiş oluruz.  Kastamonu sivil toplumu, siyasetiyle yükselmelidir”

DEMİR’DEN SİVİL TOPLUM 
ÖRGÜTLERİNE UYARI

Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) açıklama yapmasının siyasileri devre dışı bıraktığını ifade eden AK Parti Milletvekili Murat Demir şunları söyledi;
“Basında son zamanlarda şunlar ilgimi çekiyor, hiç siyasetle ya da kurumlarla alakası olmayan insanlar çıkıp açıklama yapıyor. Kastamonu ile ilgili taleplerin iletildiğini ve iletileceğini söylüyor. Radyolarda da dile getiriliyor. Bu hiç doğru bir şey değil. Kastamonu’nun dertleriyle birebir ilgilenen belediye başkanı, il başkanı ve milletvekilleri var. Bizler varken belirli sivil toplum örgütlerinin bir araya gelip açıklama yapmaları milletvekillerini ve siyasi partileri devre dışı bırakıyor. Amaç ne anlayamadım. Anladım da aslında farklı bir düşünce olabilir. Yapılanlar ayyuka çıkmaya başladı. Bir grup toplanıyor basına bir demeç veriyor. Sıfat ne? Neye istinaden? Ne kadar bilgi sahibisin? Ne kadar doğruları biliyorsun? Talepleri isterken vatandaşın kafasının içine giriliyor. Yapılanlar çok yanlış. Kastamonu’yu yanlış yere doğru sevk ediyorlar. Kastamonu’da canla başla çalışan belediye başkanı var. Milletvekillerimiz yukarıya her derdimizi iletiyoruz. Projelerin peşindeyiz koşuyor. Her şeyi yapıyoruz. Daha fazla ne yapılabilir, bilmiyorum.  Arkadaşların yapmış oldukları bizi rahatsız ediyor. Söylenebilir ama önce bilgi sahibi olmak gerekiyor.

SONUNA KADAR İSTEYECEĞİZ

Otomobil fabrikasıyla ilgili bilgi sahibi değilsiniz ama gelecek diye konuşuyorsunuz. Ben hep söylüyorum, biz otomobil fabrikasını Kastamonu’ya istiyoruz. Sonuna kadar da isteyeceğiz. Dosyalarımız da hazır, her platformda dile getireceğiz. Ama bilip bilmeden konuşmanın anlamı yok. Nasıl 30 ilin talebi varda beklenti içindeyse bizde aynı beklenti içindeyiz. Biz bir adım daha önde olmak istiyoruz. Olup olmayacağını Cumhurbaşkanımız değil, 5 firmanın sahibi karar verecek. Yatırım anlamında parça koparmanın derdindeyiz. Bu işin ciddiyetini insanların kafasına farklı olarak sokulmasına biz milletvekilleri olarak müsaade etmeyeceğiz. İlin talebi olarak isteyeceğiz. Olup olmama noktasına bakacağız. Olsa da olmasa da sonuçta siyasi olarak  talebimizdir. Belediye başkanımız, il başkanımız, siyasi partiler bu işin içinde. 

İNEBOLU YOLU 
OLMADAN TREN OLMAZ

Bir de tren yolu meselesi var.  Çıkmış radyoda arkadaşın biri saatlerce tren yolunu konuşuyor. Kimsiniz, sıfatınız nedir? Ne hakla konuşuyorsunuz? Kastamonu’yu dizayn ediyorlar. Ben çok abesle karşılıyorum. Bizim söylediğimizin dışındakiler sadece yalan. Kastamonu’da tren yolunun  gelebilmesi için İnebolu yolunun faal çalışması gerek. İnebolu yolu faal çalışmadığı için Kastamonu’da tren yolunu kimse akından geçirmesin. 

11 MİLYAR TL 
KASTAMONU’YA AİT

Birlikteliğimiz Türkiye’nin yüzde 80 ilinde yok. Biz ilimizin menfaatleri doğrultusunda birlikteliğimizi sonuna kadar götüreceğiz. Kastamonu’da tarihin en büyük yatırımlarını aldık. İnebolu yolu muhteşem bir projedir.  Karayollarının 15.  Bölge Müdürlüğü tarafından ülke genelinde planlanan  projeler 14 buçuk milyar liradır. Bu projelerin 11 milyarı sadece Kastamonu’ya aittir.  Bizim ölçeğimizdeki illerde bu yatırımların belki yarısı var, belki de yok. İnebolu limanı için özel bir çalışma yapılıyor. İnşallah hukuki problemler bir kenara atılıp sözleşme yapılacak. Limanın büyük yapılması için talimatlar var.   Antalya’dan,  Mersin’den çıkacak narenciye gemisinin Rusya’ya ulaşma süresi 6 gündür. Ama Mersinden bir TIR’ın gelişi en fazla 1 gündür. Sabah çıkan gemi akşama ulaşır. Aynı zamanda da diğer bölgelerde Ankara ihracatını etkileyecektir.”

BABAŞ; KİMSE BOŞ 
KONUŞMASIN

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un önümüzde ki hafta Kastamonu’ya gelerek Türk Dünyası Kültür Başkenti startını vereceğini ifade eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, “Kimse boş laf üretmesin, kentimiz hızla gelişiyor” diye konuştu.
!Uğurlu Hastanesi için çok ciddi çaba sarf ediyorum’ diyen Başkan Babaş sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Birlik ve beraberliğimizle güç alıyoruz. Kastamonu iyi bir ivme kazandı. Kastamonu için ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz. Soruyorum;  Kastamonu’da ne yapamıyoruz? Hayal gücümüzü zorlayarak her şeyi yapmaya gayret gösteriyoruz. Kişilerden  kaynaklanan problem var. Devamlı gündeme gelen Uğurlu Hastanesi’dir. Ben bu konuda çok ciddi çaba gösteriyorum. Cumhurbaşkanımız geldiği zaman Uğurlu Hastanesi’nin durumunu sordu ve çaba göstereceğini belirtti. Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş  gelecek hafta Kastamonu’ya gelecekler. Türk Dünyası Kültür Başkenti standını verecekler. Spor Salonuyla ilgi çalışmalarımız bitti. Şerife Bacı Hastanesi’nin oradaki yer onaylanarak Ankara’ya gitti. 2019 yılına bitimi kalabilir. Oluşmuş bir şehirde değişim yapmak şehrin dinamitlerini değiştirmektir. Biz  her şeye dikkat ediyoruz. MİEM’in olduğu yer Olimpiyat Merkezi olması konusunda üzerinde duruyoruz. Çok önemli projeler yapıyoruz. Kimse gereksiz ve boş laf konuşmasın. Kentimiz çok hızla gelişiyor. Kastamonu Belediyesi olarak geride bıraktığımız üç yılda toplamda 900'ün üzerinde projeye imza atmaktan ve 150 Milyon TL'lik bir yatırımı ilimize kazandırmaktan ötürü büyük mutluluk duyuyoruz. Bu süreçte Kırık Barajı'ndan, Hava Limanı'na, 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nde 520 yataklı Kastamonu Devlet Hastanesi'ne ve bugünde Cumhuriyet tarihinin tek kalemde gerçekleşen en büyük yatırımı olan İnebolu Yolu'na varıncaya kadar AK kadroların ilimizi nereden alıp nerelere taşıdığı ortadadır. Türk Dünyası'na Kültür Başkentliği yapacağımız 2018 yılı içerisinde Cenab-ı Hakk'ın izni, hükümetimizin desteği ve aziz hemşerilerimizin vakur duruşuyla daha büyük yatırımlar kazandıracağımızdan eminim. 

DERDİMİZ KASTAMONU

Kıymetli hemşerilerim bizlerin derdi de, davası da, sevdası da Kastamonu'dur. Öyle ki kısa bir sürede spordan, kültüre, modern şehircilik projelerinden devasa yatırımlara kadar her bir yatırımı birlik ve beraberliğimiz ile elde ettik. Bundan sonra da Kastamonu’muz için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve bıkmadan usanmadan yorulmadan çalışacağız. Milletin lavabolarından, tuvaletlerinden, sularından geldim. Şaşalı aşamalardan bu mertebeye gelmedim. Vatandaşın kanalizasyonu, çatısını, evini yaptık. Vatandaş ne talep ediyorsa onu vereceğiz. İmar Plan çalışmalarıyla da Kastamonu’ya yeni bir soluk kazandırdık. Kuzeykent’te kentsel dönüşüm başlattık.”

ÜNLÜ: TIP FAKÜLTESİNİ 
ÇÖZMEK İSTİYORUZ

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise, “Önümüzde büyük bir seçim var.  Zorlu bir sürece giriyoruz ve hazırlıklara başladık. Teşkilat içinde  milletvekillerimiz ve İGM üyelerimizle toplantı yaptık. İlk hedef 2023’tür. Hukuki ve bürokratik engellerden çözülmeyen Tıp Fakültesini milletvekillerimizle çözmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER