banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

BİZLER TÜRKİYE'Yİ YÖNETMEYE TALİBİZ

24 Haziran seçimlerinde CHP’den milletvekili adayı gösterilen Hasan Baltacı, Ayşegül Soylu Muslu ve Devrim Ezgi Özalp dün Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na giderek çelenk sundular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çelenk töreni, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla devam etti.

23 Mayıs 2018 Çarşamba 12:41
BİZLER TÜRKİYE'Yİ YÖNETMEYE TALİBİZ
 

  24 Haziran seçimlerinde CHP’den milletvekili adayı gösterilen Hasan Baltacı, Ayşegül Soylu Muslu ve Devrim Ezgi Özalp dün Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na giderek çelenk sundular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çelenk töreni, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla devam etti.
ERBİLGİN: SAHADA TER DÖKECEĞİZ

CHP İl Başkanlığı’nda yapılan toplantı da ise adaylar kendilerini tanıttı. Genel Merkez ve örgütlerin görüşü doğrultusunda adayların seçildiğini açıklayan CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Tek olarak seçime giren partiler dışında Türkiye seçime iki ittifakla girecek. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı. Kastamonu şunu kesinlikle bilmelidir ki; Kastamonu'da Millet İttifakı'nın kesinlikle milletvekili, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kesinlikle milletvekili olacaktır. Bizler Türkiye'yi yönetmeye talibiz. Bu şehri yönetmeye, bu ülkeyi yönetmeye hazırız. Üç adayımızda bu şehri en iyişekilde temsil edecek adaylardır. Çünkü kültürlerini aldıkları Cumhuriyet Halk Partisi, eğitimini aldıkları bir donanım var. Kastamonu şundan kesinlikle kuşku duymamalıdır. Millet İttifakı Kastamonu'da temsil edilecektir.  Cumhuriyet Halk Partisi temsil edilecektir. Bizlere düşen görev, tüm aday arkadaşlarımıza o meclis kürsüsünde milletvekili andı içme imkanı sağlayacak çalışmayı gerçekleştirmektir. Bütün yönetici arkadaşlarım ve üyelerim buna hazır. Sahada ter dökeceğiz, bu ülkeye ve şehre sahip çıkacağız” dedi. 

BALTACI: UMUDU İKTİDAR YAPACAĞIZ

  CHP 1’inci sıra Milletvekili Adayı Hasan Baltacı da yaptığı konuşmada: “Uzun süredir siyasetin içerisinde Kastamonu’nun bütün sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Elimizden geldiğince, dilimiz döndükçe, yurttaşlarımızla içinde bulunduğumuz koşullarla ilgili Kastamonu için neler yapabileceğimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Çözümler üretiyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda yurttaşlarımızla yüz yüze geldiğimizde Kastamonu’nun eğitimine, sağlığına, toprağına, fabrikasına, işçisine, köylüsüne, esnafına, memuruna, emekçisine, kadına ve gençlere sahip çıkmaya çalıştık. Bundan sonrada sahip çıkacağız.  Kastamonu’nun beklentilerini çok iyi biliyoruz. En büyük sorun bilindiği gibi eğitim sorunu. Taşımalı eğitimden, okulların nitelikli, niteliksiz sınıflandırılmasına kadar Kastamonu’nun ciddi bir eğitim problemi var. Bu eğitim problemleri ile ilgili çözüm önerilerimizi defalarca dile getiriyoruz. 24 Haziran’da CHP iktidar olduğunda nitelikli, niteliksiz eğitim anlayışı ortadan kalkacak. Bütün çocuklarımız nitelikli eğitime kavuşacak. Sağlık konusunda defalarca ifade ettik. Hastane var ama doktor yok. İnsanlarımız hastane yollarında ölüme mahkum olmamalı, bu bir kader değildir. 24 Haziran’da iktidar olduğumuzda insanlarımız istedikleri hastaneye gidip, muayene olabilecekler. Hastanede olacak, doktorda olacak. Herkes ulaşılabilir, parasız sağlık hizmetine kavuşacak. Bu kentin toprağına sahip çıkacağız. Fabrikalarımızın bacası tütecek. Kentimizin değeri olan her şeye sahip çıkacağız. Bu kentin değerlerine sahip çıkacak, milletvekilleri bugün buradadır. 24 Haziran’da CHP’nin iktidar olması ile birlikte Kastamonu’nun sesi olmaya talibiz. Birlikte yaşama umudunu hiç kaybetmemiş bir memleket var. 24 Haziran’da birlikte yaşama umudunu iktidar yapacağız. Biz olabildikten sonra, kutuplaşmayı bir kenara bırakabildiğimizde, tüm alanlarda Türkiye 21’inci yüzyılın ülkesi olacaktır. Umudu iktidar yapacağız” dedi.
 
MUSLU: CUMHURİYET KADINIYIM

  CHP 2’nci sıra Milletvekili Adayı Ayşegül Soylu Muslu ise şöyle konuştu:  “Ben bir Cumhuriyet kadınıyım, ben bir Şerife Bacı’yım, ben bu topraklarda elinden gelen her şeyi yapmış insanların kanını taşıyorum. Ben bir kadın olarak, bir anne olarak, bir eğitimci olarak, bir evlat olarak bu ülkeye hizmet etmeye adayım. İlimizde kadın aday çıkaran tek partinin CHP’nin olduğunu vurguluyorum. Özellikle kadınları temsil etmek istediğimi, kadın sorunlarında taşın altına elimi koymaya adayım. Çocuklara daha iyi bir gelecek sunmak için, aydınlık yarınlara gülümseyerek uyanmaları için elimden geleni yapmaya hazırım. Yapacaklarımıza değil, yaptıklarımıza bakılmasını istiyorum. Bizimle birlikte yola çıkan tüm aday arkadaşlarımıza saygılarımı sunuyorum. Huzurlu bir çalışma süreci geçireceğimize ve Haziran ayının çok güzel bir ay olacağına inanıyorum. Atatürk’ün yolundan ayrılmayacağımın altını çiziyorum. Şerife Bacı’ların var olduğu, 10 Aralık gibi Dünya’da ses getiren bir Kadın Mitingi’nin yapıldığı bir şehirde, bugüne kadar kadın adayının çıkmaması en büyük ayıbımız. 10 Aralık’ta o dönemdeki iletişim şartlarına rağmen, o kadar insanın bir araya gelmesini ve dünyaya bilinçle tepki vermesini hala anıyoruz. Bugüne kadar biz kadın aday çıkartamadıysak, bunu Kastamonu’nun düşünmesi gerekir. Onun için siyasi kimliklerimiz bir yana, özellikle kadınların bu konuda bize destek vermesini istiyorum. Bugüne kadar ben çocuklarıma eğitim verirken, ailelerinin hangi siyasi görüşte olduğunu sormadım. Evlat hepimizin evladıdır. Hangi görüşten olursak olalım, çocuk hepimizin çocuğudur. Bu ülkenin geleceği çocuklardır. Emanetimizi en iyi şekilde onlara teslim edebilmeliyiz. O yüzden kadınlar her şeydir. Bu dünyayı, bu ülkeyi, bu şehri kadınlar kurtaracaktır.” 

ÖZALP: GENÇLERİ TEMSİL EDECEĞİM
  
  CHP 3’üncü sıra Milletvekili Adayı Devrim Ezgi Özalp ise şu açıklamayı yaptı; “Çok genç bir arkadaşınız olarak yola çıktım. Bu yola çıktığımdan itibaren çok rahatsızlık duyduğum bir söz var. ‘Oraya gittiğinde beni unutursun’ diyorlar. O kadar çok üzülüyorum ki. Genç bir insan olarak, bu cümlenin ağırlığının farkında olarak burada bulunuyorum. Umut lazım memleketime bunun için burada bulunuyorum. Biz birlikte başaracağız. Ben buna inanıyorum. Diğer siyasi partilerde yer alan genç aday adayı arkadaşlarımızla bir basın toplantısında buluştuk. Listelerin açıklanması ile birlikte tek listede olan şahsımdır. Bununla gurur duyuyorum. Bu CHP’nin gençlere verdiği önemi gösteriyor. Bir genç olarak, gençleri temsil ederek, siyasi görüşümüz ne olursa olsun bu mücadele bizde varız.” 
Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV