Bizimkiler finalde

BU yıl 7’ncisi düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde kazananlar, 25 Kasım’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak

Bizimkiler finalde

 

BU yıl 7’ncisi düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde kazananlar, 25 Kasım’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak. 14 kategoride finale kalan projeler arasından ‘Sürdürülebilirliğin Oscarları’nı kazanan kurum ve projeler ilan edilecek. Projeleri finale kalan firmalar arasında Esan Akü, Tekfen Tarım, Kastamonu Entegre, Boyner Grup yer alıyor.

ESAN AKÜ

İnebolulu iş adamı Atilla Birmiş’in yönetim kurulu başkanı olduğu Esan Akü, Üstün Verimlilik için Öğütme Devresi İnovasyonu Projesi ile Enerji Yönetimi, Karbon Yönetimi ve Sürdürülebilir İnovasyon olmak üzere 3 kategoride finale kaldı.

BOYNER GRUP

Tosyalı iş adamı Cem Boyner’in yönetim kurulu başkanı olduğu Boyner Grup’un, 3 projesi 4 kategoride finale kaldı.

Boyner Büyük Mağazacılık’ın İyiliğe Dönüştür Projesi Atık Yönetimi ve İş Birliği kategorilerinde, Boyner Grup’un Sürdürülebilirlik Raporu Sürdürülebilir İş Raporlaması kategorisinde, İyi İşler Projesi ise Kadının Güçlendirilmesi kategorisinde finale kaldı.

KASTAMONU ENTEGRE

1971 yılından itibaren Kastamonu’da faaliyet gösteren uluslararası firma Kastamonu Entegre, 4 ayrı projeyle 4 kategoride finale girdi.

Kastamonu Entegre finalde Atık Yönetimi kategorisinde Sürdürülebilir Yaşam: Sıfır Atık, Temiz Çevre projesiyle, Sürdürülebilir İş Raporlaması kategorisinde Sürdürülebilirlik Raporu ile, İş Birliği kategorisinde Sürdürülebilir ve Yerli Alternatif Ham maddeler ile Sürdürülebilir Üretim Yöntemlerinin Geliştirilmesi projesiyle, Çalışan Katılımı kategorisinde Fikirden Uygulamaya İnovasyon Yönetimi projesi ile yer aldı.

TEKFEN TARIM

Genel Müdürlüğünü Çatalzeytinli Emrah İnce’nin yaptığı Tekfen Tarım, 6 ayrı projesiyle 4 kategoride final mücadelesine kaldı. Agripark Tesisi Sıfır Atık Projesi ve Sıfır Atık Yaklaşımı ile Bitkisel Atıkların Biyogaz Tesisinde Geri Kazanımı projesi ile Atık Yönetimi kategorisinde, Bitkisel Atıkların Biyogaz Tesisinde İşlenerek Elektrik ve Organik Gübre Üretilmesi ve Atalık Tohumların Kullanımı ile Yerli ve Milli Ekmeklik Buğday Çeşitlerinin Tekfen Tarım-Çukurova Üniversitesi İş Birliği ile Geliştirilmesi projesi ile İş Birliği kategorisinde, Küresel İklim Değişikliği Sürecinde Sürdürülebilir Ekmeklik Buğday Islah Projesi ile Su Yönetimi kategorisinde, Yeni Teknolojilerle İnovatif Tarımsal Üretim Projesi Sürdürülebilir İnovasyon kategorisinde finale kaldı. (İstamonu)

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER