'Biz üvey miyiz?'

Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği (Köy Koop) Başkanı Erol Akar, Köy kooperatifleriyle bir toplantı gerçekleştirdi

'Biz üvey miyiz?'

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ METİN ÇELİK'İN HAKLARINI SAVUNMADIĞINI İDDİA EDEN BAŞKAN AK;

'Biz üvey miyiz?'

Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği (Köy Koop) Başkanı Erol Akar, Köy kooperatifleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Kastamonu Kooperatif binasında geçekleştirilen toplantıda, söz alan Tosya Büyükkızılca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Osman Oğuz, AK Parti Milletvekili Metin Çelik'in konu hakkındaki  iddia ettiği tepkisizliğini eleştirdi.

Yaptığı açıklamada Tosya Büyükkızılca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Osman Oğuz; “Milletvekilimiz Metin Çelik’ten randevu aldık. Kastamonu’ya gelip bürosunda görüştük. Sorunumuzu dile getirdik. Bana dediği tek kelime; 'Ben Çukurköy’den de, Büyükkızılca köyünden de oy alıyorum bu iş benim işim değil' oldu”  dedi.

 “ORMAN TEŞKİLATI NEDEN HAKKIMIZ OLAN BİR ŞEYİ VERMİYOR”

Tosya Büyükkızılca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Osman Oğuz, devletin 'üvey' muamelesi yaptığını savunarak, “Bir elmanın yarısı Çukurköy köyünün, diğer yarısı da Büyükkızılca köyünün. Resmiyette kanunen de bu böyle, 20 yıldır orman teşkilatı bize kesim vermiyor. Bizim ne yapmamız lazım. Tosya Orman İşletme Şefliği; ‘Kastamonu’ya bu sorunu götüreceksiniz’ diyor. Kastamonu Bölge Müdürlüğü’ne gidiyoruz, Bölge Müdürlüğü de; ‘Sizin işinizi Tosya Orman İşletme Müdürlüğü çözecek’ diyor.  20 yıldır bu şekildeyiz, ne yapacağız? Orman Teşkilatı neden hakkımız olan bir şeyi vermiyor? Bir yere kadar damga veriyorlar, sonra iptal ediyorlar. Kullanama alanının yarısı bizim yarısı onların. Ama ne hikmetse kullandırılmıyor. Kendimizi üvey hissediyoruz, bizim suçumuz nedir? Mahkemeye verelim dedik, avukat mahkemelik işiniz yok dedi. Orman Bölge şefliğine tüm evraklarla gittik, 20 yıla kadar işletme yapıyorduk. Ne orman köylüsü olduğumuz belli ne de kırsal köylüsü olduğumuz belli. Hiçbir yerden faydalanamıyoruz. Tosya Orman İşletme Şefliğine kesim verin diyoruz. Tamam diyorlar, numara dağıtıyorlar, 15 20 gün sonra işletme kesim işi durdurulmuştur deniliyor. Çözüm adil olmak. Suçumuzu da bilelim, hakkımız var. Orman İşletmesi bu hakkı bize neden vermiyor neden adil davranmıyor? diye konuştu.

AK PARTİLİ VEKİLE TEPKİ

AK Parti Milletvekili Metin Çelik’e bu sorununun çözülmesi amacıyla evrakları götürdüğünü ancak hiç beklemediği bir yanıt aldığını söyleyen Osman Oğuz; “Milletvekilimiz Metin Çelik’in 2 köyden de oy alıyorum bu iş benim işim değil diyerek evraklara bakmadan geri verdi. Bu sorunun çözülmesi için derdimize derman bulmak amacıyla Milletvekilimiz Metin Çelik’ten randevu aldık. Kastamonu’ya gelip bürosunda görüştük. Sorunumuzu dile getirdik. Bana dediği tek kelime; 'Ben Çukurköy’den de, Büyükkızılca köyünden de oy alıyorum bu iş benim işim değil' oldu. Evraklara bakmadan bana geri verdi. Ben ne yapayım şimdi? Derdimize derman arıyoruz ama bulamıyoruz” dedi. (Alperen Erkuş)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER