banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

Biz sizin zihniyetinizi yıkmaya geliyoruz

İYİ Parti İl teşkilatları, Milletvekilleri Adayları İlhan Engin ve Mehmet Murat Aşçı basın mensupları ile iftar sofrasında buluştu.

11 Haziran 2018 Pazartesi 11:07
Biz sizin zihniyetinizi yıkmaya geliyoruz
 


İYİ Parti İl teşkilatları, Milletvekilleri Adayları İlhan Engin ve Mehmet Murat Aşçı basın mensupları ile iftar sofrasında buluştu.

İftar sonrasında gündeme dair açıklamalarda bulunan İYİ Parti 1’inci Sıra Milletvekili Adayı İlhan Engin; Cideli Şehit Şevki Eren Yatkın’a Allah’tan rahmet dileyerek; “Bizim gündemimiz Türkiye’nin dertleri. ‘Bunlar gelince köprüyü yıkacaklar’ diyorlar. Yıkmak denilince onların akıllarına balyoz geliyor. Biz sizin zihniyetinizi yıkmaya geliyoruz. Sizin tek adamlık düşüncesini yıkmaya geliyoruz. Yoksa yapılmış bir tuğlaya balyoz vuracak kadar vicdansız, vatan haini değiliz. Sizin bu Türkiye’de yaptığınızı Moğollar işgal ettikleri topraklarda yapmadılar. Moğollar ordusundan beter ettiniz Türkiye’yi. Moğol ordusu geçmiş gibi oldu Türkiye’nin üzerinden. Onun için yapacak hiçbir şeyiniz yok, vaat edecek hiçbir şeyiniz yok” dedi.

“HALA FETÖ’YE ‘SİZ’ DİYE HİTAP EDİYOR”

FETÖ terör örgütüne dair açıklamalarda da bulunan Engin, şöyle konuştu; “Karşılarında kendi görüşlerini savunmayan herkes FETÖ’cü, herkes PKK’lı. Peki vatandaş bu yakıştırmalara inanıyor mu? Önce Allah’tan kork, sonra kuldan utan. Buna kim inanır? Genel Başkanımıza FETÖ’cü diyorlar. Genel Başkanımız canlı yayında ‘Gelin beni alın’ dedi. Memlekette o kadar Cumhuriyet Savcısı var, bir şey yapmıyorsunuz. Hala aynı iftirayı atıyorsunuz. Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı’na ‘Siz partiyi kurmadan Pennsylvania’ya gidip icazet aldınız' dedi. Cumhurbaşkanı da; ‘Ben Pennsylvania’ya hiç gitmedim. Ben 1994’te büyükşehir belediye başkanı iken, Altunizade’de bulunuyorlardı. 3-4 defa orada ziyaret ettim’ dedi. Hala FETÖ’ye ‘siz’ diye hitap ediyor. Hala kafalarından atamamışlar. Asıl FETÖ’cü kendileri. Bunu da vatandaşımız artık biliyorlar.

“BENİM AFİŞİMİ KİM YIRTTIYSA O BULUNSUN”

Nasrullah Köprüsü’nün karşısından benim afişimi kim yırttıysa o bulunsun. Benim İl Başkanlığımın karşısında Cumhuriyet Meydanı’nda her gün iki tane otobüs. Ben kanunsuz hiçbir şey yapmadım. Benim otobüsüm oradan kaldırılıp, iktidar partisi ile kuyruğunun otobüsü sabaha kadar orada duruyor. Emniyet müdürüne söylüyorum. Adaletli davranın. Adalet yarın size de lazım. Bazılarına lazım oldu. Bu adalet size lazım olacak. Afişimi oradan kim kaldırdıysa, bu işin içinde kim varsa, mahkeme karşısına çıkarılmasını istiyorum” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NDA ÇATLAK VAR”

Cumhur İttifakı’nda çatlaklar olduğunu ileri süren Engin; “Murat Demir ‘MHP nasıl olsa milletvekili çıkaramaz, geri kalan MHP’liler ben bari çıkıyım’ diyordu. Artık demiyor, çünkü umudunu kesti. MHP ne amaçlıyor onu da anlamıyorum. İktidar olmayacaksan neyi vaat ediyorsun? Vaat ettiğin neyi yapabileceksin? Yarın seni dışlayacak bu adam. MHP Milletvekili Adayı Hacı İbrahim Maşalacı arkadaşımız, seçim broşürlerinde liseyi Anadolu’nun ilk lisesi olan Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde tamamladım diyor. Övünüyor. Kaç hafta önce Abdurrahmanpaşa Lisesi nitelikli okul statüsünden çıkarıldı. O okuldan mezunsun sesini duyduk mu? Ben bağırdım senin yerine. Hakkı Köylü bir iftar yemeğinde Milli İttifak’ı HDP ile birlikte çalışmak ile hitam ediyor. 40 yıllık ülkücü, milliyetçi İlhan Engin ve arkadaşları, PKK ile nasıl bir araya gelir? Akıllara zarar. Ama siz geçmişte Oslo’da görüştünüz, Dolmabahçe’de oturup Apo’nun manifestosunu birlikte okudunuz. Şirvan Perver ile halay çektiniz. Salih Müslim’e kırmızı halı serdiniz. Hala perde arkasında onlarla anlaşan sizlersiniz” dedi.

“HAKKI KÖYLÜ’DE YERİNDEN EMİN DEĞİL”

Hakkı Köylü’ye yüklenen Engin; “Devrekani’ye 16 senedir, taş üstüne taş koymayan Hakkı Köylü, şimdi kavşaktan beton asfalt yaptırmaya başlamış. Demek ki Hakkı Köylü’de yerinden emin değil. Biz Kastamonuluların elinden tutacağız. Milli Eğitim Müdürlüğü işletmesinde yabancı uyruklu çalıştıranlara kurs açacak. Yabancılara ustalık belgesi verecek. Onlar usta olacak. 1 sene sonra Suriyeliler sanayi de dükkan işletecek. Peki benim esnafım ne olacak? Hakkı Köylü bunlara cevap ver? FETÖ’yü istediğiniz yalan. FETÖ isteyemezsiniz zaten. Çünkü FETÖ’yü vatandaşlıktan çıkardınız. ABD, FETÖ’yü kucağınıza atar, yediğiniz tüm naneleri FETÖ’nün gözler önüne çıkarır korkusu ile FETÖ’yü vatandaşlıktan çıkardınız” şeklinde konuştu.

“ADAM KÖLELİK DÜZENİ KURACAĞINI SÖYLÜYOR”

Kıraathane vaadine değinen Engin; “Adamlar niyetlerini gizlemiyorlar. Açık açık söylüyorlar. 70 bin sözleşmeli öğretmen var. 100 binden fazla öğretmen açığı var. Atama yapmıyorlar. Başbakan diyor ki; ‘Bana kalırsa, ben bütün devlet memurlarının sözleşmeli olmasını istiyorum’ diyor. Adam kölelik düzeni kuracağını söylüyor. Herkes sözleşmeli olacak. Karşı çıkanın sözleşmesi iptal olacak. Adam kölelik düzenini getireceğini açıkça söylüyor. Taşeron işçiler ne oldu? Ne kadarına verildi? Kadroya geçenlerde pişman olmuş” dedi.

AK Parti Milletvekili Murat Demir ile ilgili de açıklamalarda bulunan Engin; “AK Parti vekilleri içinde en takdir ettiğim o. Öbürleri oturuyor, o biraz yürüdü. Hakkını teslim etmek lazım. Hakkı bey gibi zamanını okey masasında geçirmedi. Yiğide hakkını teslim etmek lazım o sahadaydı. Keşke Murat Demir birinci sırada olsaydı ve beraber çalışsaydık. Murat Demir’in bıraktığı, başlattığı projelere İlhan Engin olarak ben devam edeceğim” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV