“Biz ortaya çıkınca hesaplar şaştı”

Geçtiğimiz günlerde Kastamonuspor yönetimine talip olduğunu ve tüm planlarının, projelerinin hazır olduğunu açıklayan İstanbul Kastamonuspor Kulüp Başkanı İlker Dilek, düzenlediği basın toplantısında Kastamonuspor’un mevcut durumunu hakkında değerlendirmelerde bulundu

“Biz ortaya çıkınca hesaplar şaştı”

Geçtiğimiz günlerde Kastamonuspor yönetimine talip olduğunu ve tüm planlarının, projelerinin hazır olduğunu açıklayan İstanbul Kastamonuspor Kulüp Başkanı İlker Dilek, düzenlediği basın toplantısında Kastamonuspor’un mevcut durumunu hakkında değerlendirmelerde bulundu.  Mevcut KSK yönetimiyle bir dizi görüşmeler gerçekleştirdiklerini fakat nihai sonuca erişemediklerini kaydeden Dilek, kulübe talip olmalarını açıklamalarının ardından; “Kulübe kimse sahip çıkmıyor naraları atan malum çevrelerde şok etkisi yaratmış, plan ve kurguları bozulmuş, nasıl hareket edeceklerini de bilemez hale getirmiştir” dedi.
“SÖZDE DESTEK VAR, EYLEMDE TAM TERSİ”

Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’le de telefon gerçekleştirdiğini sözlerine ekleyen Dilek;Sayın Cengiz Aygün, Kastamonuspor yönetimine talip olmam halinde 25 milyon TL alacağını bağışlayacağını, Kulüp Başkanı Enes Çavdar’ın icrada olan borcunun da silineceğini ve ayrıca kim başkan olursa olsun 2 milyon TL de yeni yönetime destekte bulunacağını, bu desteğin benim için de geçerli olduğunu ve bu rakamı da 4 taksitte ödeyebileceğini tarafıma beyan etmiştir” diye konuştu.
“ONURSAL BAŞKANLIĞI BIRAK, GERÇEK BAŞKAN OL”

Cengiz Aygün’le görüşmesi hakkında değerlendirmelerde bulunan İlker Dilek; “Ben de kendisine onursal başkanlığı bırakarak kulübün gerçek başkanının kendisi olmasını, transfer yasağının kaldırılması için de 4 milyon TL’lik destek vereceğimizi, kendisinin de 4 milyon TL katkı sağlaması halinde futbolcu borçlarının tamamen kapatılabileceği teklifinde bulundum. Maalesef basit gerekçelerle bu teklifimiz Cengiz Aygün tarafından geri çevrildi. Konuşmamızın sonunda da 11 Ağustos Çarşamba günü bazı toplantılar için Ankara’da olacağını söyledi. Ben de öğle yemeğinde bir araya gelip takımla ilgili nihai sonuca varma teklifinde bulundum. Ancak 10 Ağustos Salı günü toplantılarının iptal olduğunu bu nedenle de Ankara’ya gelemeyeceğini tarafıma iletti” dedi.

“VALİ VE BELEDİYE BAŞKANININ KASTAMONULULARIN HASSASİYETLERİNE DİKKAT ETMELERİNİ İSTİYORUM”

10 Ağustos’ta Vali Avni Çakır’la da görüşmeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Dilek, şunları ifade etti; “Sayın Valimizle makamında mali tablolar üzerinden yaptığımız görüşmede takıma başkalarının da talip olduğunu ama çok inandırıcı gelmediğini, bu yüzden beklemek gerektiği tarafıma aktarmıştır. Kendisini çok paralı gösterip cebinde parası olmayan adamların bu işlere talip olduğunu, tarafıma ‘takımı al veya alma’ gibi bir şey söyleyemeyeceğini ancak takımın tasfiye sürecinin olmayacağını, bir şekilde lige katılım sağlayacağını belirtmiştir. Bugün gelinen noktada sayın Valimiz ve sayın Belediye Başkanımız prim verilmemesi gereken bu kişilere destek olmuş, bugünkü durumun yaşanmasına dolaylı veya dolaysız olarak katkı sağlamıştır. Sayın Valimiz ve sayın Belediye Başkanımızın doğruluktan şaşmayan, temsilcisi olduğumuz Kastamonuluların hassasiyetlerine dikkat etmelerini önemle arz ediyorum.”

BİZ ORTAYA ÇIKINCA HESAPLAR ŞAŞTI

17 Ağustos’ta kulübe talip olduğunu açıkladığını hatırlatan Dilek; “Kastamonu sevdalıları tarafından yakınen takip edilerek tüm camiada heyecan uyandırırken, ‘kulübe kimse sahip çıkmıyor’ naraları atan malum çevrelerde şok etkisi yaratmış, plan ve kurguları bozulmuş, nasıl hareket edeceklerini de bilemez hale getirmiştir” dedi.
“25 MİLYON LİRA HARCADIYSANIZ, NEDEN HALA 22 MİLYON TL BORÇ VAR?”

Kastamonuspor’a hali hazırda talip olduğunu kaydeden İlker Dilek, mevcut yönetime şu soruları yöneltti; “Bu kulübe başkan veya onursal başkan olurken, bundan sonra kulübün hiç kimseye borcu olmayacak ve hiç kimseden para istenmeyecek denilmedi mi? Kulübünün tüm giderlerini, masraflarını GMG olarak karşılayacağız denilmedi mi? Bu söylemleri basına açıklarken bu takımı kurumsal hale getirerek, borçsuz bir kulüp bırakacağız, devamında da 1. Lige taşıyacağız denilmedi mi? Peki bunlar söylendiğine göre; Neden takımı yönetilemez borç yükünün altına soktunuz? Bu takıma söylediğiniz gibi 25 milyon TL harcadıysanız geçen sezon transfer tahtası neden açılmadı? Neden 22 milyon TL kulübün borcu var? Sizin hesabınıza göre bakıldığında o zaman kasada 3 milyon TL nakit olması gerekmez miydi? Kendi döneminiz olan 2021 yılında futbolcu alacakları ve vergi borçlarını neden ödemediniz? Bu kadar olumsuzluklara rağmen hala takımda kalma mücadeleniz neden? İstifa ettikten sonra Kastamonu kamuoyuna takıma sahip çıkan olursa destekleyeceğinizi, tüm alacaklarınızdan feragat ederek, gelen yönetime de gerekli desteği vereceğinizi açıklamanıza rağmen, yönetime talip olan güçlü bir oluşum varken, neden sözlerinizde durmayıp bir çıkış yolu aramaktasınız? Bu soruların cevaplarını kamuoyuyla paylaşırsanız seviniriz.”
“HER ZAMAN KASTAMONU’MUZUN HİZMETİNDEYİZ”

İstanbul Kastamonuspor Başkanı, Kastamonuspor Başkan Adayı İlker Dilek, basın açıklamasını şöyle sonlandırdı; “İki şehir -tek yürek’ sloganıyla İstanbul ve Kastamonu arasında spor alanında köprü görevini yerine getirmek, memleketimize katma değer yaratmak ve geleceğin varisleri gençlerimize destek olmak amacıyla tüm yol arkadaşlarımla birlikte dün olduğu gibi bugünde koşulsuz, şartsız her zaman kadim şehrimiz Kastamonu’muzun hizmetinde olacağımızın bilinmesini isterim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER