Bir garip dere

Kastamonu-İnebolu karayolu Oyrak mevkiinden akan derenin rengi kahverengine dönüştü. Kahverenginde akan derenin suyu çevrede vatandaşlar arasında merak uyandırdı

Bir garip dere

 

OYRAK'TA  ETRAFI ÇÖPLÜĞE DÖNEN DERENİN RENGİ DE DEĞİŞTİ KOKUSU DA

Bir garip dere

Kastamonu-İnebolu karayolu Oyrak mevkiinden akan derenin rengi kahverengine dönüştü. Kahverenginde akan derenin suyu çevrede vatandaşlar arasında merak uyandırdı. 

Akan suyun kahverengine dönüştüğü derede ayrıca suyun üzerinde köpükler oluştu. Derenin hemen yakınında ise saman balyalarının yakıldığı, çevreye de moloz ile cam kırıkları ile çöplerin atıldığı görüldü. Adeta çöplüğe dönen dereden akan kahverengi su ise merak uyandırdı. Çevrede köylerinde bulunduğu dereden akan kahverengi suyun kaynağının nereden geldiği veya ne olduğu ise henüz bilinmiyor.

Derenin yatağı içerisinde saman balyalarının yakıldığını gördüklerini söyleyen vatandaşlar, “Birde sürekli bu bulunduğumuz alana derenin içerisine sürekli saman balyalarının getirildiğini gördük. Bu saman balyaları yakılıyor. Neden yakılıyor, sebebi nedir. Yoldan geçen vatandaşlar, dumanı görüp panik yaşıyor. Araçlarını durdurup ateşe bakıyorlar. Bizde, merak edip gelip baktığımızda burada moloz yığınlarını, gıda ürünlerinin kolilerini, şişeler, camlar, ayakkabılar dahi atılmış. Aklınıza ne gelirse bildiğiniz atılmış buraya, burası adeta çöplüğe dönmüş. Bizler, 2000’li yıllarda buraya gelip ailemizle mangal yakardık ama şu anda burasının virane olduğun görmek beni gerçekten üzdü” diye konuştu.  (İha)

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER