banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Seven - Vatandaşlar ve berberlerimiz randevulu sisteme alıştı

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Seven, ülke genelinde yaşanan Koranavirüs (Covid-19) salgını sonrası ilimizde görev yapan berberler ve kuaförler ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

15 Haziran 2020 Pazartesi 10:28
 Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Seven  - Vatandaşlar ve berberlerimiz randevulu sisteme alıştı
 

 

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Seven, ülke genelinde yaşanan Koranavirüs (Covid-19) salgını sonrası ilimizde görev yapan berberler ve kuaförler ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

“VATANDAŞLAR BERBERLERDEKİ RANDEVULU SİSTEME ALIŞTI”

Yavuz Seven’in açıklaması şöyle: “Bu süreç berberliğin ve kuaförlüğün insan hayatında ne kadar önemli bir meslek olduğunu da ortaya koydu. İçişleri Bakanlığımızın aldığı kararlar kapsamında 21 Mart’ta kapatılan berber ve kuaförlerin açılma tarihini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açıkladı ve 52 gün kapalı kalan kuaför ve berber salonları dezenfekte edilerek 11 Mayıs’ta alınan önlemler kapsamında açıldı. Ülke genelindeki Koranavirüs sonrasında berberlerin ve kuaförlerin randevu sistemi hem kendileri, hem de müşteriler için çok faydalı oldu. Bu sayede hem berberler rahat etti, hem de müşterilerin bekleme derdi bu randevu sistemi ile kalmadı.

Koranavirüs salgını ile ilgili olarak Kuaför ve Berberlerimizde yapılan testlerinde pozitif vakaya da şu ana kadar alınan tedbir ve önlemler sayesinde rastlanılmadı. İnşallah bundan sonra da rastlanılmaz. Berber ve kuaförlerimiz açıklanan genelgeye göre hijyen kurallarına üst düzeyde de önem veriyor, bizler de Berber ve kuaförlerimize sık sık giderek ziyaret ederek alınacak kural, tedbir ve önlemler konusunda bilgi veriyoruz. Koronavirüs kapsamında alınabilecek önlemler arasında, her müşteri salona girdiğinde dezenfeksiyon kullanması, müşterilerin salona girişte yoksa maskeleri takmaları sağlanıyor. Berber ve kuaförlerde çalışan herkes maske takarak, salona randevu sistemi ile müşteriler sırayla içeri alınıyor. Saç kesimi, yıkama, boyama vb. hizmetler esnasında havlu, önlük gibi diğer malzemeler tek kullanımlık malzeme olarak kullanılıyor. Kullanılan her alet her müşteriden sonra sterilize ediliyor. Müşteriye yönelik işleme başlanmadan önce mutlaka müşterinin oturacağı, temas edebileceği tüm alanlar ile zeminin temizliği dezenfeksiyonu yapılıp, her işlem sonrası bu temizlik tekrarlanıyor. Alınan hijyen kuralları hem kendi sağlığımız hem müşterilerimizin sağlığı açısından da büyük önem taşıyor. Berber ve kuaför salonlarımızda ayrıca sosyal mesafeye de önem verilerek, koltuk aralarında da sosyal mesafe uygulanıyor. Müşterilere dezenfekte ve kolonya hizmeti de veriliyor. Açıklanan genelgeler kapsamında Koranavirüs uygulamalarına ve kurallara tam olarak uyan tüm berber, kuaför ile hemşeri ve vatandaşlarımıza da odamız adına teşekkür ediyor, berber ve kuaförlerimize çalışmalarında da başarılar diliyorum. Bu vesile ile de berber ve kuaförlerimizden ve vatandaşlarımızdan uymuş oldukları hijyen ve kurallara bundan sonra da en iyi şekilde uyarak koranavirüs salgını tam olarak sona erinceye kadar da bir olumsuzluk yaşanmaması için bu hassasiyetlerini devam ettirmelerini istiyoruz.” (Haber Servisi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV