banner29
24 Mart 2019 Pazar

‘Benim Şehrim Kastamonu’ya tam not

Kastamonu’nun en tarihi yerleri, en güzel yemekleri, kendine has adetleri ve bilinmeyen güzellikleri Melda Yücel Kocaalp’in sunduğu ‘Benim Şehrim Kastamonu’ önceki akşam NTV’de ekranlara geldi.

26 Ekim 2018 Cuma 09:31
‘Benim Şehrim Kastamonu’ya tam not
 

Kastamonu’nun en tarihi yerleri, en güzel yemekleri, kendine has adetleri ve bilinmeyen güzellikleri Melda Yücel Kocaalp’in sunduğu ‘Benim Şehrim Kastamonu’ önceki akşam NTV’de ekranlara geldi.

Doğanın cömertçe davrandığı, yöresel ürünleriyle baştacı, Milli Mücadele’ye yön veren İstiklal Yolu’nun en önemli durağı Kastamonu’yu tüm güzellikleriyle Melda Yücel Kocaalp anlattı.
Kastamonu turuna tarihi konakları keşfederek başlayan Melda Yücel Kocaalp, kent mutfağının en güzel örneklerini yerinde tattı. Bandumadan kuyu kebabına yerel lezzetleri deneyen Kocaalap, sarımsağın başkenti Taşköprü’ye de gitti. Mantarı ve siyez bulguruyla meşhur kentin doğa harikalarını da gören Kocaalap, Çatak Kanyonu’ndaki cam terastan muhteşem bir manzaraya tanıklık edip Pınarbaşı’nda Ilıca Şelalesi’ni ziyaret etti. Halk arasında “Çivisiz Camii” olarak da bilinen Mahmut Bey Camii’ni gezen Kocaalp, rotasını İnebolu Türk Ocağı ve Cide-Gideros’un eşsiz manzarasında sonlandırdı.

Programda Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile uzmanların röportajlarına da yer verildi.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV