'Ben referans oldum'

Gazete olarak olayların ardından kendisini aradığımızda yerel basına konuşmayı tercih etmeyen Eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kendisinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürü yaptığı Kürşat A. hakkında ulusal basına açıklamalarda bulundu

'Ben referans oldum'

 

BABAŞ, KÜRŞAT A'NIN AK PARTİ GENEL MERKEZİNE GİRİŞİ HAKKINDA KONUŞTU:

'Ben referans oldum'

Gazete olarak olayların ardından kendisini aradığımızda yerel basına konuşmayı tercih etmeyen Eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kendisinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürü yaptığı Kürşat A. hakkında  ulusal basına açıklamalarda bulundu.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz'a konuşmayı tercih eden Tahsin Babaş,  Kürşat A.'yı, AK Parti Genel Merkezi'ne referans ettiğini söyledi.

Kürşat A.'yla ilgili tanışması hakkında, ''Seçim kampanyasında çalışan bir arkadaştı. Grafik işi yapıyordu. Babasını, annesini, dedesini tanırım. Seçilince belediyeye işçi olarak girdi. Kaynak işçisi değil, geçici işçi. Sosyal işlerle uğraşıyordu. 2018'de geçici görevlendirmeyle kültür ve sosyal işler müdürlüğüne vekalet etti''  ifadelerini kullanan Tahsin Babaş, Kürşat A.'nın müdür olma süreci hakkında da ''Memur alma imkanımız yoktu. Hizmet alımından aldık. Kadroya geçti, sözleşmeli oldu. Bir yıl vekalet etti. Olay bu'' ifadelerine yer verdi.

''PARA PULLA İLİŞKİYE GİRMESİ İMKANSIZ''

Belediye olarak kısıtlı bütçeyle çalıştıklarını iddia eden Tahsin Babaş, Kürşat A.'nın  Belediye aracılığıyla para pulla ilişkiye girmesinin imkansız olduğunu savunarak, ''2 milyon TL gibi bütçeyle Türk Dünyası Kültür Başkentliği'ni yürüttük. Devletten bir kuruş destek almadık. Seçim oldu, kaybettik. Bu da ayrıldı. Yedi sekiz ay boşta kaldı. AK Parti Genel Merkezi'nde işe alındı'' diye konuştu.

''BEN REFERANS OLDUM''

AK Parti Genel Merkezi'nde  Kürşat A.'ya referans olması hakkında konuşan Tahsin Babaş, ''Ben de aradım. Şimdi siz arasanız, hemen işe alırlar mı? Aramışlığım oldu'' dedi.

''GÖSTERİŞ MERAKLISIYDI''

Kürşat A.'nın Uyuşturucu kullandığına dair bir bilgisi olmadığını kaydeden Babaş, ''Evet, burada galericilerle o işleri yapıyormuş. Gösteriş meraklısı, kendini olduğundan büyük göstermeye çalışan biri. Bu işi (kokain) belediyeden atıldıktan sonra boşta kaldığı süreçte olmuş'' diye konuştu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER