Belkide Sensin Topluluğu Huzurevi sakinleriyle buluştu

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Belki de Sensin Topluluğu, yılbaşında Huzurevi’ne giderek, Huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Şarkıların söylendiği, şiirlerin okunduğu etkinliğin her yıl yapılmasının planlandığını ifade eden Belki de Sensin Topluluğu Başkanı Burak Kılıç, Huzurevi ziyaretini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Belkide Sensin Topluluğu Huzurevi sakinleriyle buluştu


    Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Belki de Sensin Topluluğu, yılbaşında Huzurevi’ne giderek,  Huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Şarkıların söylendiği, şiirlerin okunduğu etkinliğin her yıl yapılmasının planlandığını ifade eden Belki de Sensin Topluluğu Başkanı Burak Kılıç,  Huzurevi ziyaretini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Kastamonu Valiliği Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne giden KÜ Belki de Sensin Topluluğunun üyeleri, yılbaşını Huzurevi sakinleriyle bir arada geçirdi. Huzurevi sakinlerinin yeni yılını renklendiren Belki de Sensin Topluluğu üyeleri şarkılar söyledi ve şiirler okudu. Huzurevi sakinlerinin yeni yıllarını anlamlandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Belki de Sensin Topluluğu Başkanı Burak Kılıç, “Geçtiğimiz senede üyelerimizle beraber Huzurevi’ni ziyaret etmiştik. Büyüklerimizin ellerinden öpüp, onlarla sohbet ettik. Büyüklerimizi hep hatırladığımızı ve onlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğumuzu söyledik. Yapılan ziyaretlerimizi geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
“FARKINDALIK YARATIYORUZ”

Belki de Sensin Topluluğunun neler yaptığını anlatan Kılıç, “Donör olup hayat kurtarmanın önemini topluluğumuzun üyelerine anlatıyoruz. Bin 700 kişi kök hücre donörünü bekliyor. 18 ile 50 yaş arasındaki sağlıklı bireyler, Kızılay verici merkezlerine giderek kayıt formu ve 3 tüp kan örneği ile ilk adımı atabilir. Birisi ile eşleştirildiğinde ise tekrar kan örneği isteniyor. İleri eşleşme sağlanırsa nakil için hazırlıklar başlanıyor. Kan verir gibi ya da ufak bir operasyon ile kalça kemiğinden kök hücreler toplanıyor. Belki de Sensin için detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlarımız www.belkidesensin.org adresinden faydalanabilir. Belki de Sensin’e Ayşe Arman, Candaş Tolga Işık, Caner Cindoruk, Demet Evgar, Gökhan Dinç, Güçlü Mete, İrfan Değirmenci, Nadir Sarıbacak, Nihat Sırdar, Polat Labar, Sinan Güler, Sunay Akın gibi tanınmış isimlerde destekçidir.  KÜ Belki de Sensin Topluluğun parçası olarak bizlerde yıl içinde yaptığımız farklı etkinlikler ile hayat kurtarmanın değerini anlatıyoruz. Pek çok projemiz ile farkındalık yaratıyoruz” diye konuştu. 
Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER