Belediyeden kenevire tam destek

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, ilimize kenevir alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcıları ağırladı

Belediyeden kenevire tam destek
banner72

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, ilimize kenevir alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcıları ağırladı.

Makam odasında gerçekleştirilen istişare toplantısında kenevir yatırımcılarıyla konuşan Başkan Vidinlioğlu, ülkemiz ve şehrimiz açısından kritik bir öneme sahip olan kenevir konusundaki yatırımlara belediye olarak her türlü desteği vereceklerini söyleyerek, önümüzdeki günlerde bir bilgilendirme toplantısı yapacaklarını kaydetti.

Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Sudi Topal, KASİAD Genel Başkan Yrd. Teşkilat Başkanı Av. Dr. Fikret Özkan, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Uzun, KASİAD Basın Danışmanı Abdülkadir Akın ve Kenevir üzerine yatırımları olan Sn. Uğur Kazanger'in katıldığı ziyarette; Başkan Vidinlioğlu, şu ifadeleri kullandı;

''Kenevir yetiştiriciliğine en müsait topraklara sahip olan ilimize kendir yatırımı yapmayı düşünen yatırımcımızla fikir alışverişinde bulunarak bu konuda gereken desteği vereceğimizi kendilerine ifade ettik. Ayrıca Valimiz Avni Çakır ile de bu konuyla ilgili gerekli görüşmelerimizi yaptıktan sonra Ziraat Odası, Pancar Kooperatifi ve çiftçilerimiz ile birlikte bir araya gelerek bilgilendirme noktası konusunda bir toplantı yapacağımızı buradan belirtmek isterim.'' (Büllten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER